Sinerji bilgisayar saçmalığı

Geçmiş olsun. Söyleyecek pek bir şey yok. Bu tip konular gördüğümde verebileceğim tek tavsiye elektronik ürün alırken Amazon'u tercih etmeniz olacak. Satıcı Amazon.tr olmak şartıyla koşulsuz iade alıyorlar. 2021 Kasım indiriminde AOC monitör aldım koşulsuz 2 ay içinde iade imkanı sundular aynı şekilde cep telefonunda da. Toplu iğne bile alsanız ürün ayıplı ise tüketiciyi asla üzmüyorlar. Amazon TR'ye geldiğinden beri bu tarz ürünleri oradan almaya gayret ediyorum.

Amazon maalesef farklı bir boyut. Bizim firmaların o konuma gelmesi için çoookk çalışması lazım.

Bir kâğıt parçasını kargolamak hangi mantığa sığar ki? Dumanla mı haberleşiyoruz. Teknoloji neden var? Elektronik posta denilen bir sistem var. Malum ülkemizde hiçbir şeyi ertesi gün aynı fiyata alamıyorsun. Malum bende kendini düşünmek zorundayım. Uygun fiyata aldığın bir ürünü sırf bu saçmalık yüzünden pahalı almak isteyen varsa bekleyebilir. Fakat ilgili firmanın gevşekliği yüzünden fazla para verecek kadar zengin değilim kusura bakmayın.

Değişim kararı çıkan bir ürün firmayı ne ilgilendirir? Servis size ürünü iade etmez ki. Bununla ilgili size bir yazı gönderir ürünü aldığınız firmaya gider başvurursunuz. Yeni ürünü alırsınız. Değişim olacak ürün servisi ilgilendirir firmayı ilgilendirmez. İşte sinerji sattım gerisi beni ilgilendirmez mantığı ile çalıştığı için diyorum bakkal gibi işletiliyor..

Şu yazınızı okuyana kadar size büyük ölçüde katılıyorum. Fakat fiyatı daha uygun diye de güvenmediğiniz veya daha önce alışveriş yapmadığınız bir siteye tercih etmeyebilirsiniz. Ufak bir örnek verecek olursam gaming.gen sitesi Dell markasının yetkili satıcısı olmasına rağmen güvenmeyip 200 TL fazla ödeyerek hepsiburadadan monitör almıştım yaklaşık 2 ay önce. Sizin düştüğünüz gibi bir duruma düşmemek için.

Şu yazınızı okuyana kadar size büyük ölçüde katılıyorum. Fakat fiyatı daha uygun diye de güvenmediğiniz veya daha önce alışveriş yapmadığınız bir siteye tercih etmeyebilirsiniz. Ufak bir örnek verecek olursam gaming.gen sitesi Dell markasının yetkili satıcısı olmasına rağmen güvenmeyip 200 TL fazla ödeyerek hepsiburadadan monitör almıştım yaklaşık 2 ay önce. Sizin düştüğünüz gibi bir duruma düşmemek için.
Aldığım monitör maalesef ki sadece sinerji bilgisayarda vardı. Bu nedenle almak zorunda kaldım diyelim. Bende sizin de söylediğiniz gibi garanticiyimdir. Ama şartlar nedeniyle böyle oldu. Ama ders oldu. Sinerji bilgisayar benim için bitmiştir.

Aldığım monitör maalesef ki sadece sinerji bilgisayarda vardı. Bu nedenle almak zorunda kaldım diyelim. Bende sizin de söylediğiniz gibi garanticiyimdir. Ama şartlar nedeniyle böyle oldu. Ama ders oldu. Sinerji bilgisayar benim için bitmiştir.
Tekrardan geçmiş olsun diyelim. Umarım birdaha yaşamazsınız aynı durumu

Çoğu firma ürünü satın alırken kullanıcı sözleşmesinde monitör, bilgisayar, bilgisayar parçalarını kutularının açılması durumunda iadesinin söz konusu olmadığı söylüyorlar. Gerçi kanun olarak ne kadar geçerli olur bilemem ama sözleşmede bu durumu madde olarak eklemişler. Bu nedenle iade talep ettiğinizde kutuyu açtığınız için iade alamayacaklarını beyan ediyorlar. Bu gibi durumlarda heyete gitmekten başka çare kalmıyor.
Doğru sözleşmeye ekliyorlar fakat tüketici kanununun üzerinde olamayacağı için hukuk önünde geçersiz bir sözleşme.

Sinerji'den aldığım kasa psu ve sıvı soğutucuyu montajını yaptığım halde anında iade almışlardı. İade sebebim diğer parçalardan birinin sorunlu olması ve arızayı bulamadığım için tüm parçaları iade etmek istememdi. Bayağı da şaşırmıştım çünkü gaminggen ve teknobiyotik kabul etmedi ve THH kararını bekliyorum şu an.

Sinerji'den yıllardır alışveriş yaparım, 3 adet kasa topladım, yanında aldığım ıvır zıvırın hesabı yok, hiç sorun yaşamadım, bu anlattığınız bir sorun değil, tabii siz daha büyük bir hizmet beklemişsiniz, ürün satın alırken söz verilmemiş bir hizmet beklemişsiniz.

Firma kendini korumak zorunda, sonuç olarak değişimi gerçekleştirecekler, öyle bir yazmışsınız ki sanki "hayır değişim yapamayız" demişler gibi olmuş. Gülünç.

Sinerji'den yıllardır alışveriş yaparım, 3 adet kasa topladım, yanında aldığım ıvır zıvırın hesabı yok, hiç sorun yaşamadım, bu anlattığınız bir sorun değil, tabii siz daha büyük bir hizmet beklemişsiniz, ürün satın alırken söz verilmemiş bir hizmet beklemişsiniz.

Firma kendini korumak zorunda, sonuç olarak değişimi gerçekleştirecekler, öyle bir yazmışsınız ki sanki "hayır değişim yapamayız" demişler gibi olmuş. Gülünç.

Dolaylı yoldan onu demeye çalıştılar. Servise gönder değişirseler bizde değişiriz. Değişmezlerse bak işine. Sizin müşteri memnuniyeti anlayışınız ile benimki maalesef örtüşmüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı