Çözüldü Sistem aniden donuyor ve yeniden başlatılmadan düzelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

EpicProblems

Kilopat
Daha fazla  
RAM
Corsair Vengeance 16x2 DDR4
SSD veya HDD modeli
Msi Spatium M450 500GB - 120 GB TeamDark - 1TB HDD
Ekran kartı
Gigabyte 3060ti
Anakart
Gigabyte H610M K DDR4
İşlemci
i5-13400f 2.5GHz
Öncelikle sistemimi yeni yeniledim ve tüm parçaları yeni olmasına rağmen tekrardan teste tabii tuttum. RAM'leri test ettim ekran kartım işlemcim anakartım PSU vs. hepsini. Yazılımdan zannedip format attım olmadı Windows 11'e geçtim şimdi tekrardan yaşıyorum.
Sorunum şudur arkadaşlar sadece oyuna girerken bazen PC donuyor tamamen işlevsiz kalıyor bazen mavi ekran yemeden önce gelen o glitch sesi geliyor bazen gelmiyor. Restart tuşuna basmadan kendine gelmiyor. Oyunları oynarken hiçbir problem yok. Bazen de direkt mavi ekranda yiyebiliyorum oyunlarda. Çok nadir olarak.
Sistemimi durmadan anlık olarak ısılarını vs. takip ediyorum hiçbir sorun yok işlemcim 45 derece en fazla. Ekran kartımda 55. diğer bileşenlerde normal.
Bilen var mı arkadaşlar kafayı yemek üzereyim.
Minidump paylaşamıyorum çünkü sorunum mavi ekran değil ve çok nadir verdiğinde de 1 saat beklesem de kendi başına restart atmıyor yani minidump oluşturmuyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Arkadaşlar hiç belli etmiyor çok nadir oluyordu olaylar. Bir gün başınıza gelirse ve tüm testlerde doğru sonuç alıp format ile de düzeltemediyseniz sorun PSU'da. Değiştirdim şükür düzeldi.
Öncelikle sistemimi yeni yeniledim ve tüm parçaları yeni olmasına rağmen tekrardan teste tabii tuttum. RAM'leri test ettim ekran kartım işlemcim anakartım PSU vs. hepsini. Yazılımdan zannedip format attım olmadı Windows 11'e geçtim şimdi tekrardan yaşıyorum.
Sorunum şudur arkadaşlar sadece oyuna girerken bazen PC donuyor tamamen işlevsiz kalıyor bazen mavi ekran yemeden önce gelen o glitch sesi geliyor bazen gelmiyor. Restart tuşuna basmadan kendine gelmiyor. Oyunları oynarken hiçbir problem yok. Bazen de direkt mavi ekranda yiyebiliyorum oyunlarda. Çok nadir olarak.
Sistemimi durmadan anlık olarak ısılarını vs. takip ediyorum hiçbir sorun yok işlemcim 45 derece en fazla. Ekran kartımda 55. diğer bileşenlerde normal.
Bilen var mı arkadaşlar kafayı yemek üzereyim.
Minidump paylaşamıyorum çünkü sorunum mavi ekran değil ve çok nadir verdiğinde de 1 saat beklesem de kendi başına restart atmıyor yani minidump oluşturmuyor.

Aynısı eski bilgisayarımdada vardı farklı bir ekran kartı bulabilirsen onunla dene ve ekran kartındaki kabloları değiştir belki RAM'ler arızalı olabilir.

Windows 11 kaynaklı olması lazım çünkü bende de mevcut, anlık donmalar oluyor. Tavsiyem formatla uğraşmak istemiyorsan insider kaydı yap en azından bi güncelleme gelsin beta kanaldan. Belki düzelebilir.

Dostum eski Turbox bilgisayarımda sayısız bütün hataları sorunları yaşamış biri olarak sana yardımcı olmak için buradayım. Öncelikle sorunun depolama kaynaklı olmadığına emin olmak için bad sectör taraması yapın ayrıca bir sorum daha var bilgisayarın donarken WattMan hatası veriyor mu? Ekran kartı sürücüsünü sıfırlıyor mu?

Dostum eski Turbox bilgisayarımda sayısız bütün hataları sorunları yaşamış biri olarak sana yardımcı olmak için buradayım. Öncelikle sorunun depolama kaynaklı olmadığına emin olmak için bad sectör taraması yapın ayrıca bir sorum daha var bilgisayarın donarken WattMan hatası veriyor mu? Ekran kartı sürücüsünü sıfırlıyor mu?
Wattman hatası almadım ekran kartımdada problem gözükmüyor. SSD de sorun yaşadıktan sonra m2 aldım sorun devam ediyor yani biri bozuksa sıfır olan değildir heralde.

Geri
Yukarı