Sistem kendi kendine CS:GO giriyor

504940

Centipat
Selam, sorun tam da başlıkta bahsettiğim gibi; arkadaşlarımla oyun oynarken onların söylediği üzere önce CS:GO'ya sonra ise o an hangi oyundaysak o oyuna giriyormuşum gibi sağ altta bildirim çıkıyormuş fakat benim bilgisayarımda herhangi bir etkileşim olmuyor ve sadece oyuna saniyelik girip çıktığım gözüküyormuş. Steam ınventory Helper'dan şüphe duyuyorum. Bir işlem yapmak için hiçbir geçmişi bulunmayan ve kullanmadığım temiz bir tarayıcıdan Steam ınventory Helper'a girmiştim fakat buna rağmen diğer tarayıcıdaki hesabımı algılayıp giriş sağlamıştı. Bunun üzerine direkt olarak önce uygulamayı silip sonrasında da tüm aygıtların yetkilendirmesini kaldırıp API Key'imi ve takas URL'mi sıfırladım.

Ertesi günlerde ise bahsettiğim bu problem yaşanmaya başladı. Normal bir kullanıcı farklı bir bilgisayardan girdiğinde normal şartta o sırada oyundaysanız sağda bununla ilgili bir bildirim çıkıyor fakat herhangi bir bildirim hiçbir zaman çıkmadı. Olayın sonrasında aygıt yetkilendirmesi kaldırma, API key ve takas URL'si sıfırlama gibi güvenlik önlemlerini aldım. Arkadaşlarım daha sonrasında bunun basit bir Steam Bug'u olduğunu düşünse bile aklım fazlasıyla karıştı. CS:GO envanterimi güvenli başka bir hesaba taşımalı mıyım? Aldığım tüm güvenlik önlemlerine rağmen hala hesabıma üçüncü bir erişim gerçekleştirilebilir mi?

PC Rusya'da üretildi sanırım(!)
Hesap şifresini değiştirip API keylerini sıfırlayın yeterli. Bir de Steam Guard ayarlarında bütün cihazlardan çıkış yap var. Ona da tıklatın.

Hayır, sadece CS:GO girdiğim bildirimi çıkıyor bunun dışında ek bir şey yok fakat o sırada CS:GO ile ilgili bir etkileşimde bulunmuyorum farklı bir oyunda vs. dümdüz şekilde oynarken bir anda oluyor.
Tam tarama yapin. Kaspersky ve malwarebytes ile.

PC Rusya'da üretildi sanırım(!)
Hesap şifresini değiştirip API keylerini sıfırlayın yeterli. Bir de Steam Guard ayarlarında bütün cihazlardan çıkış yap var. Ona da tıklatın.

Steam > Ayarlar > Güvenlik kısmındaki bu fotoğraftaki bölüm aynı sonuca çıkmıyor mu? Onun dışında tekrardan hesap şifrelerini vs. değiştireceğim fazlasıyla garip bir durum ama arkadaşlarımın dediği gibi Steam arayüzünden kaynaklı bir hatada olabilir.

1692914084977.png

Steam > Ayarlar > Güvenlik kısmındaki bu fotoğraftaki bölüm aynı sonuca çıkmıyor mu? Onun dışında tekrardan hesap şifrelerini vs. değiştireceğim fazlasıyla garip bir durum ama arkadaşlarımın dediği gibi Steam arayüzünden kaynaklı bir hatada olabilir.

Eki Görüntüle 1916264
Evet bu menüden bahsediyordum hocam. Ona tıkladıysanız yeterli.

Yeni konular

Geri
Yukarı