Sistem kendini yeniden başlatıyor

EmrahGK

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci :)
Öncelikle merhabalar, bilgisayarım yaklaşık 1 yıldan beri ara sıra kapanıyordu zaten. Ama bu son 1 ayda çoğalmaya başladı. Bilgisayarı götürmeden önce de son kez kapandı. Ondan sonrada hiçbir tepki yok. Dediğim olaydan sonra (30 Ağustos) XX bilişim'e babam bilgisayarı götürdü. Ona göre biligisayarı ben bozduğum için pek üstelemedim :) Anakarta giden 24 pinlik soket hafiften kararmıştı ve turuncu bir renk almıştı. Ben de orası değişecek sanıyorum. Babam BIOS Eprom'a (?) Bir şeyler yapıldığını söylediler.

Üstüne 340lira para aldılar. Buraya kadar sorun yok fakat eve bilgisayarı getirdiğimizde getirdiğimiz günün içerisinde kapanmalar başladı. En sonunda da hiç açılmamaya başladı. Başa döndük :D . Sonra tekrar aynı yere gittik. Bu sefer de tuşun takılma yapıldığını söylediler. Reset SW'i Power SW'in olması gereken yere bağladılar yani reset tuşunu açma kapama tuşu olarak atadılar diyelim.

Eve geldik ve yine kapanıyor. Yine götürdük aynı yere. Bu sefer 4-5 gün arası orada kaldı. Test yapıldığını söylediler. Neyse bugün aldık bilgisayarı. LoL yükledim. Kapanıyor kardeşim kapanıyor yeter artık Allah aşkına biri çözüm bulsun bana :D. Ya o da yetmezmiş gibi bilgisayarın masaüstünde değişik bir video vardı sanırım pes traileri falan. Hadi ona da eyvallah ama CD-ROM'dan a*** D*** adlı abimizin dahiliye CD'si vardı. Bu mu test. Ya öyle amatör bir yer olsa tamam ama çok fazla çalışanı olan bir yer. Maceram buydu. Ve hala bilgisayar kapanıyor. Olay görüntüleyicisindeki raporu ekleyeceğim.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    8,3 KB · Görüntüleme: 49
Son düzenleyen: Moderatör:
Keşke bilgisayarı sıradan bir tamirciye değil de teknik servise verseydiniz. Pinler yandığına göre PSU arızalı ya da yetersiz olabilir. Peki donanım sıcaklıkları ne durumda.

Şu anda işlemci 37 derece. Termal macunu da yenilemedim uzun zamandır. Bu arada orası işlek bir yerde ve öyle tahmin ettiğiniz bir yer gibi değil (mahalle bilgisayarcısı)

Yeni konular

Geri
Yukarı