Sistem kurtarma medyasını görmüyor

Windows 8.1'i dvd ya da usb gibi yükleme medyaları haricinde güncelleştirme şeklinde kurarsanız bir çok özellikten faydalanamıyorsunuz. Güncelleştirme şeklinde yüklendiğinde sistem görüntüsü oluşturulamıyor, gelişmiş başlangıçta bilgisayarınızı sıfırlayın gibi formatlama seçenekleri çalışmıyor. Medya ekle gibi bir hata uyarısı veriyor. Bunu araştırırsanız aşma yöntemleri internette mevcut. Yalnız internette paylaşılan şöyle bir bilgi var ki Windows 8.1 yüklediğinizde sabit diskte olan recovery bölümünü sildiği yönünde. bir kere windows 8.1 yükledikten sonra artık kurtarma bölümü çalışmıyormuş. ona göre yükleme yapmak gerekiyor. Kurtarma dvd'lerini hangi bilgisayar almışsanız müşteri hizmetlerini arayıp talep edebilirsiniz.

Windows 8.1'i dvd ya da usb gibi yükleme medyaları haricinde güncelleştirme şeklinde kurarsanız bir çok özellikten faydalanamıyorsunuz. Güncelleştirme şeklinde yüklendiğinde sistem görüntüsü oluşturulamıyor, gelişmiş başlangıçta bilgisayarınızı sıfırlayın gibi formatlama seçenekleri çalışmıyor. Medya ekle gibi bir hata uyarısı veriyor. Bunu araştırırsanız aşma yöntemleri internette mevcut. Yalnız internette paylaşılan şöyle bir bilgi var ki Windows 8.1 yüklediğinizde sabit diskte olan recovery bölümünü sildiği yönünde. bir kere windows 8.1 yükledikten sonra artık kurtarma bölümü çalışmıyormuş. ona göre yükleme yapmak gerekiyor. Kurtarma dvd'lerini hangi bilgisayar almışsanız müşteri hizmetlerini arayıp talep edebilirsiniz.

Peki ne gibi çözümler önerebilirsiniz? Burn Recovery ile sistem görüntüsü alsam?

Peki ne gibi çözümler önerebilirsiniz? Burn Recovery ile sistem görüntüsü alsam?

O tip programların çalışma yapısını tam bilmiyorum. Gerektiğinde sadece Windows üzerinden mi sistem görüntüsü geri yükleme yapılabiliyor. Sistem onarım diskiyle bilgisayarı başlatıp sistem görüntüsü geri yükleme yapılabiliyor mu kullanmışsanız siz daha iyi bilirsiniz. Bu zamana kadar hiç alternatif programa ihtiyacım olmadı. Gerek Windows 7'de gerekse Windows 8'de kendi sistem görüntüsü olma aracını kullanıyordum ama bu Windows 8.1 çok baş ağrıtacak. Windows 8.1 sistem görüntüsü almıştım. Windows 8 yüklü harddiske sistem görüntüsü aktarayım dedim olmadı. Öyle garip bir işletim sistemi yapmışlar. Başka sıfırdan USB ya da DVD ile de kurulum yapabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı