Sistem mavi ekran veriyor ve açılmıyor

TarcJdg

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, geçen hafta elime bir bilgisayar geçti. Çok dolu ve yavaş olduğu için formatladım ben de. Ardından sürücüleri falan yükleyip oyun oynamaya başladım fakat birkaç saat oynadıktan sonra önce oyun dondu sonra da bilgisayar kapandı. Ertesi gün de "fixing C stage" gibi soun giderme ekranları çıktı. Saatlerce bekledim ama bir şey değişmedi. Şimdi de bilgisayar hiç açılmıyor mavi ekran veriyor. Bugün tamire götüreceğim tamirci ne yapar sizce? Yani parça değişimi falan gerekir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış sürücü indirmiş olabilirsiniz ya da sistem dosyaları bozulmuş olabilir.

CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp şu komutu yazın ve Enter'a basın. sfc /scannow
Tarama %100'e gelene kadar bekleyin. Bittikten sonra bilgisayarı yeniden başlatın ve sonucu paylaşın.

CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp şu komutu yazın ve Enter'a basın. sfc /scannow
Tarama %100'e gelene kadar bekleyin. Bittikten sonra bilgisayarı yeniden başlatın ve sonucu paylaşın.
Açılmayan bir bilgisayarda nasıl CMD ekranına ulaşılabilir ki? 🧐

Açılmayan bir bilgisayarda nasıl CMD ekranına ulaşılabilir ki? 🧐
Hocam bios menüsü açılıyor oradan girme şansım var mı?

Mavi ekranın resmini paylaşır mısınız?
IMG20220718133625.jpg

Dediklerinizi yaptım fakat olmadı galibaIMG20220718154153.jpg

Son düzenleme:

Geri
Yukarı