Sistem sıcaklık değerleri 58 derece olması normal mi?

Adolf Reyiz

Hectopat
Daha fazla  
Sistemi daha dün kurdum arkadaşlar. RAM frekansı 2133'dü otomatik olarak onu 2933'e çektim O.C ile normal kendisi 3000 MHZ frekans da çalışıyor onun dışında bir şey yapmadım. Sistem sıcaklık değerlerini eke yükledim. Sizce bu değerler normal mi bir kaç program dışında bir şey çalışmıyor sistemde:
@Neko @Nazım Paşa @JohnMacTavish @Barışçıl @BERWAR @FantastikTürk
Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
İndirdiğin yazılım Ryzen sisteme tam uyumlu değil. AIDA64 Extreme yazılımı yüklemen gerekli. Ayrıca Ryzen işlemcilerin sensöre 20 derece daha fazla eklediği bilgisini de verelim. Yani korkulacak bir durum yok. 20 eksilteceksin o değerlerden.

@ShadYaqz @Neurevt @Jira @Pantheon Kusura bakmayın gereksiz bir ceza yüzünden yazamadım.
Dün virüs programı yükleyip bilgisayarı taradım ve sistemin son hali ekte görüldüğü gibidir.
Gpu kullanımı boştayken 0, oyun esnasında 30-40'ı geçmiyor maalesef. Kullandığım monitör eski vga çıkışlı 1440*900 5 ms bir monitör. Sorunun bundan kaynaklı olduğunu düşünüyorum, VSR açıp CS-GO'da 1080P Çözünürlüğe aldığımda da durum aynı maalesef.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    160,7 KB · Görüntüleme: 127
CS:GO fazla ekran kartı yoran oyun değil. O yüzden GPU kullanımı düşük olması normal, birde o monitör ile hayli hayli.
Oyun esnasında kasma yok 200-300 fps arası alıyorum ultra da fakat arayüzlerde gpu kullanımı 0'a düştüğü için kasma oluyor. Tek sorun monitör müdür acaba başka sorun var mı işlemci sıcaklığı boşta normal mi ortalama kaç olmalı yük altında ve boşta?

Monitörden dolayı. Eğer FPS kaybı yaşarmıyorsanız GPU kullanımına takılmayın fazla. Monitör ve oyundan dolayı. AAA oyununlarında test eder misin?
Hocam FPS kaybı oyun içinde olmuyor arayüzlerde oluyor menüye girdiğimde veya oyun yüklenme aşamasında oluyor kasmalar, AAA derken hangi oyunlar oluyor ?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı