Çözüldü Sistemde ikinci monitör olmamasına rağmen varmış gibi algılıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ygzSuki

Yoctopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Geçtiğimiz günlerde ekran kartımın VGA girişi bozulduğu için çevirici alıp HDMI girişine taktım monitörü. Fakat ikinci monitörümün olmamasına rağmen varmış gibi gözüküyor ve çözünürlük sayısı 1920x1080'e kadar arttı. Normalde monitörüm en fazla 1366x768 destekliyor. Bunun yüzünden BIOS ekranı gelmiyor direkt Windows yüklenme dönme ekranına geliyor çevirici taktığımdan beri. Bilgisi olan aydınlatabilir mi?

1.png
2.png

Çözüm
Sıkıntı çıkarmayıp güzel kullananıda var sıkıntı oldu diyeni de var. Kaliteli bir şey değil anladığım kadarı ile. Sizde sorun çıkarmadıysa kullanabilirsiniz hocam. Ama tavsiyem dönüştürücülere çok fazla güvenmeyin.
Siz portu düzeltmeye çalışın veya HDMI'dan görüntü alabileceğiniz yeni monitör almaya çalışın.

Dönüştürücü olmadan görüntü almak her zaman daha sağlıklı olur.
BIOS ekranına girebilirsiniz illa o ekranın gelmesine gerek yok. İlk açılışta hangi tuşla BIOS'a giriyodunuz.
Delete tuşu ile giriyordum. Fakat o windows dönme ekranına kadar klavyeye monitöre güç gelmiyor. Hiç bir şekilde kullanamıyorum klavyeyi. Gerçekten yaşadığım durum çok saçma :D. Tabii ki hocam atıyorum ssi

Dosya Ekleri

• Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    21,1 KB · Görüntüleme: 5
Delete tuşu ile giriyordum. Fakat o windows dönme ekranına kadar klavyeye monitöre güç gelmiyor. Hiç bir şekilde kullanamıyorum klavyeyi. Gerçekten yaşadığım durum çok saçma :D. Tabii ki hocam atıyorum ssi
Şuanlık sorun gözükmüyor. Yani çok teknik bilgim yok ama görünen bir sıkıntı da yok tüm herşeyi düzgün görüyor.

Bir deneyin girmesi gerekiyor. Açılır açılmaz basın direk.

Şuanlık sorun gözükmüyor. Yani çok teknik bilgim yok ama görünen bir sıkıntı da yok tüm herşeyi düzgün görüyor.

Bir deneyin girmesi gerekiyor. Açılır açılmaz basın direk.
Dönüştürücünüz sağlam olsun ama kullandığınız HDMI portunu da bozmasın. Sonra elinizde port kalmaz. Onun dışında sorun varsa zaten görüntü de çatallaşma veya flicker(titreme) mouse hareketlerinizde değişiklik, bir süre sonra ekranınızın gidip gelmesinden anlarsınız.

Şöyle bir şey buldum belki işinize yarar. Çok denedim olmuyor...
Eki Görüntüle 2198157
Hımm anladım. Dönüştürücünüz ekran kartınıda monitör gibi algılattırıyor.

BIOS ekranına girmenin yolları var. Bir bakayım size söyliyim. Büyük ihtimalle BIOS ekranınızın fast boot modu aktiftir. O yüzden hızlı geçtiği için gitemiyorsunuz. Anakart modeliniz nedir.

Dönüştürücünüz sağlam olsun ama kullandığınız HDMI portunu da bozmasın. Sonra elinizde port kalmaz. Onun dışında sorun varsa zaten görüntü de çatallaşma veya flicker(titreme) mouse hareketlerinizde değişiklik, bir süre sonra ekranınızın gidip gelmesinden anlarsınız.

Hımm anladım. Dönüştürücünüz ekran kartınıda monitör gibi algılattırıyor.

BIOS ekranına girmenin yolları var. Bir bakayım size söyliyim. Büyük ihtimalle BIOS ekranınızın fast boot modu aktiftir. O yüzden hızlı geçtiği için gitemiyorsunuz. Anakart modeliniz nedir.
Dönüştürücüyü internetten bir kaç gün önce 100tlye aldım ne kadar kaliteli ne kadar dandik bilmiyorum isterseniz linkte atarım.
Hocam anakartımın modeli ECS G31T-M7
ekran kartımın modeli ise Nvidia GT9500

Bu arada monitör ile alakalı gördüğüm kadarı ile sorun yok rahat olabilirsiniz ama yukarda yazdıklarım olursa dönüştürücü sıkıntı çıkarabilir.

Dönüştürücüyü internetten bir kaç gün önce 100tlye aldım ne kadar kaliteli ne kadar dandik bilmiyorum isterseniz linkte atarım.
Hocam anakartımın modeli ECS G31T-M7
ekran kartımın modeli ise Nvidia GT9500
Tabi ne kadar kaliteli bilmiyorum. Linkini size zahmet atarsanız bir göreyim.

Buna bakarak şuan BIOS'a girebilirsin.

Bu arada monitör ile alakalı gördüğüm kadarı ile sorun yok rahat olabilirsiniz ama yukarda yazdıklarım olursa dönüştürücü sıkıntı çıkarabilir.

Tabi ne kadar kaliteli bilmiyorum. Linkini size zahmet atarsanız bir göreyim.

Buna bakarak şuan BIOS'a girebilirsin.

Sıkıntı çıkarmayıp güzel kullananıda var sıkıntı oldu diyeni de var. Kaliteli bir şey değil anladığım kadarı ile. Sizde sorun çıkarmadıysa kullanabilirsiniz hocam. Ama tavsiyem dönüştürücülere çok fazla güvenmeyin.
Siz portu düzeltmeye çalışın veya HDMI'dan görüntü alabileceğiniz yeni monitör almaya çalışın.

Çözüm

Teşekkürler kardeşim o kadar ilgilendin çok sağ ol. Gittiği yere kadar artık yapacak bir şey yok :D Monitör alacak bütcem şu an malesef. Yazdığını çözüm olarak işaretliyorum iyi geceler sağlıcakla kal.

Teşekkürler kardeşim o kadar ilgilendin çok sağ ol. Gittiği yere kadar artık yapacak bir şey yok :D Monitör alacak bütcem şu an malesef. Yazdığını çözüm olarak işaretliyorum iyi geceler sağlıcakla kal.
Rica ederim sende sağol. Çok da bir şey yapamadım. Çözüm için bir şeyler bulmaya çalıştım sadece çok da yeterli olmadı.
Ekonomik şartlar gerçekten çok zorluyor. İnşaAllah iyi bir sistemin olur seninde.
Hayırlı gecelerin olsun inşaAllah

Yeni konular

Geri
Yukarı