Sizce gelecekte depremlerin olması engellenebilecek mi?

Sizce gelecekte depremlerin olması engellenebilecek mi?

• Evet

Oy: 5 9,1%
  • Hayır

Oy: 50 90,9%

• Oy verenlerin toplamı
    55
Deprem oldurmez bina öldürür arkadaşlar. Doğanın kanunlarını engellemek yerine usulce onlem almak daha basit ve olmasi gerekendir.

Bir Amerika ülkesinde deprem 1 dakika önce belirlenip herkese haber veriliyordu, adıni unuttum simdi.
Sanırım Meksika. Erken uyarı sistemleri var diye biliyorum.
Allah'ın işi kimse bilemez.
Doğru diyor olabilirsin ama bu laf gerçekten sıktı. Allah'ın işi diyip bir kenara mı çekilelim? Bilim var, bilim. Görebiliyorlar.

Deprem oldurmez bina öldürür arkadaşlar. Doğan'ın kanunlarını engellemek yerine usulce onlem almak daha basit ve olmasi gerekendir.

Bir Amerika ülkesinde deprem 1 dakika önce belirlenip herkese haber veriliyordu, adıni unuttum simdi.

Meksika'da bu sistem uygulanıyor. Adı da "Deprem erken uyarı sistemi". İnsanların telefonlarına SMS olarak 25-30 saniye önceden deprem olacağı haberi geliyor. Bu Türkiye'de de uygulanmaya çalışıldı fakat fay hattına yakın olduğumuz için 5-6 saniyelik bir fark oluşuyor. Neredeyse hiçbir insan farkedemeyeceği için de kaldırıldı.

Jiranın da dediği gibi deprem öldürmez bina öldürür bina dikerken hep ucuzuna kaçıp pahalı almazlar aman cepleri birazcık boşalır falan deprem olunca da millet ölünce biz her şeyi usulüne göre yaptık derler :D.

Fay hattındaki enerjiyi 3.0 gibi minik depremlerle boşaltabilirlerse büyük deprem engellenir/şiddeti düşürülür diye düşünüyorum. Fay hattı harici büyük deprem oluyor mu orasını bilmiyorum.

Bir konu vardı 99 depremi hakkında, o fayda birikme olmuş ve depremi önlemek istemişler. Frekanslarla 2 büyüklüğünde depremler ile enerjiyi 100'den fazla 2'lik depremle enerjiyi boşaltacaklardı. Ama umduklarını yapamadılar, büyük depreme o sebep oldu, frekanslar 2'lik değil 7'lik bir deprem yarattı.

Depreme %100 dayanıklı, bu evlerden alırsan deprem olsa hiç sıkıntı. İsterse 12 üstü büyüklüğünde olsun hiçbir sıkıntı olmaz.
Hasırcı inşaat hasırcı inşaat hasırcı inşaat.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir konu vardı 99 depremi hakkında, o fayda birikme olmuş ve depremi önlemek istemişler. Frekanslarla 2 büyüklüğünde depremler ile enerjiyi 100'den fazla 2'lik depremle enerjiyi boşaltacaklardı. Ama umduklarını yapamadılar, büyük depreme o sebep oldu, frekanslar 2'lik değil 7'lik bir deprem yarattı.
99 Depremi gizemli, o zamanlar Gölcük'te bir askeri üs varmış. Depremden birkaç dakika önce botlarla o üsteki askerler kaçmışlar. Yanlış bilmiyorsam Amerikan askerleri. Ortaya atılmış bir iddia da olabilir.

Edit: Karamürsel'deymiş. Yakın zaten fark etmez.

Düşünsenize herkesin evinde bir alet oluyormuş ve bu alet bizlere depremi 2 dakika önce tahmin edip haber veriyormuş bence çok iyi bir şey olurdu. Bir başka konu ise ben bilmem Allah bilir konusu. Orası öyle de sende önlemini al bize zahmet kardeşim Allah sana irade vermiş neyin senin için doğru neyin yanlış olduğunu kavraman için.

Yeni konular

Geri
Yukarı