SMS bomber saldırısına uğramak

jason589

Centipat
Durduk yere iki gündür mağazalardan vb. telefonuma dogrulama kodu geliyor, internetten araştırdığımda SMS bomber olarak karşıma çıktı. 414 ile başlayan numaralar arayıp siz bilgi talep etmişsiniz deyip internet vb şeyler satmaya çalışıyor. Kim ne diye böyle bir şey yapsın anlam veremedim, çevremde bu tarz işlerle uğraşacak biri de yok. Bilgisi olan aydınlatabilir mi? Nereye kadar devam edecek?

Durduk yere iki gündür mağazalardan vb. telefonuma dogrulama kodu geliyor, internetten araştırdığımda SMS bomber olarak karşıma çıktı. 414 ile başlayan numaralar arayıp siz bilgi talep etmişsiniz deyip internet vb şeyler satmaya çalışıyor. Kim ne diye böyle bir şey yapsın anlam veremedim, çevremde bu tarz işlerle uğraşacak biri de yok. Bilgisi olan aydınlatabilir mi? Nereye kadar devam edecek?
Panelcinin birisi. Çok takmayın. 1-2 güne bitiyor.

Sizinle uğraşan kişi canı sıkılına kadar devam edecek... Çok kötü bir durum evet biliyorum. Siber suçlara gidip dava edebilirsiniz sonra da hattınızı değiştirirsiniz fakat pek bir faydası olmaz siber suçlar pek bir şey yapmaz uyarırlar yapanı. (muhtemelen 12-16 yaş arası bir çocuk sizinle uğraşıyor :))

Beni tanımayan herhangi birisinin bunu yapması mümkün müdür hocam?
Numaranı bilen birisi yapabilir. Yaptığı şey ise çok basit. Bazı uygulamalarda senin numaranla üyelik açmaya çalışıyor ve sistem sana doğrulama kodu gönderiyor. Abartılacak bir şey yok.

Geri
Yukarı