Şok'a gelen PS 5 alınır mı?

Mağaza afişinde görüp içeri girip garantisinin kime ait olduğunu sordum birisini arayıp sordu Sony firmasına ait olduğunu söyledi mağazadan çıkıp bu sefer kendim müşteri hizmetlerini arayıp sordum Sony firmasına ait dediler. Eski PS5 ilanlı afişlerinde baktığımda Sony garantili ibaresini gördüm fakat şu an olan afişte böyle bir ibare yok forumda bir arkadaş alıp konu açmış yasin elektronik isimli bir firmadaymış gasantisi. Çarşamba günü 2 adet digital versiyonundan sipariş verdim bugün kargoya verildi diye mesaj gönderildi fakat verdiklerini düşünmüyorum elektronik ürünlerde ayni taktigi surekli yapıyorlarmış Şikayetvar sitesinde bulabilirsiniz ürün elbet gelir ya da gelmez iade yapılır ugrastirirlar uzun sürer bilemem fakat sanki rng alışveriş yapiyormuşum gibi hissettim 😄 Sony garantili denmesine atladim bende yoksa internette 1.5-2K daha uyguna PS5 mevcut. Fatura kesiyorlar bu arada fatura istiyorum vermiyorlar gibi bir olay yok kargoya verildi mesaji ile birlikte faturayida eklemişler sipariş sayfama.

Mağaza afişinde görüp içeri girip garantisinin kime ait olduğunu sordum birisini arayıp sordu Sony firmasına ait olduğunu söyledi mağazadan çıkıp bu sefer kendim müşteri hizmetlerini arayıp sordum Sony firmasına ait dediler. Eski PS5 ilanlı afişlerinde baktığımda Sony garantili ibaresini gördüm fakat şu an olan afişte böyle bir ibare yok forumda bir arkadaş alıp konu açmış yasin elektronik isimli bir firmadaymış gasantisi. Çarşamba günü 2 adet digital versiyonundan sipariş verdim bugün kargoya verildi diye mesaj gönderildi fakat verdiklerini düşünmüyorum elektronik ürünlerde ayni taktigi surekli yapıyorlarmış Şikayetvar sitesinde bulabilirsiniz ürün elbet gelir ya da gelmez iade yapılır ugrastirirlar uzun sürer bilemem fakat sanki rng alışveriş yapiyormuşum gibi hissettim 😄 Sony garantili denmesine atladim bende yoksa internette 1.5-2K daha uyguna PS5 mevcut. Fatura kesiyorlar bu arada fatura istiyorum vermiyorlar gibi bir olay yok kargoya verildi mesaji ile birlikte faturayida eklemişler sipariş sayfama.

Güncelleme;
Ürünün gelmemesi ya da teslimatı ile ilgili değil fakat haksız kazanç sağladıkarını düşündüğüm için CİMER'e internet üzerinden şikayette bulundum. Kargo takip numarası 5 gündür eklenmedi bu arada. Kargo firması adınıza ya da telefon numaranıza kayıtlı herhangi bir kargo girişi bulunmamaktadır demektedir. Parayı çeviriyorlar hissiyatına kapıldım.

Güncelleme 2;

Hala bir gelişme yok. Yüzlerce kişi aynı dertten yanıyor şu an. Son 1 ay içerisinde PS5 veya yüksek fiyatlı elektronik ürün alan herkes şikayetvar.com da cirit atıyor. Kısacası tokatlandık. Teslimat süresi sonunda siparişi iptal ederler bir bu kadar da paranın geri dönmesini bekleriz para pul olur. Ellerinde stok falan yok hikaye herkese satmışlar olmayan malı. İleride şok, PS5, alınır mı? Kelimelerini Google da arayıp buraya gelen olursa ders çıkaranlar var sizde uzak durun. Firmamız için sipariş vermiştim bugünden itibaren kargo numarası girilmez ise noter üzerinden avukat aracılığı ile ihtarname çekeceğiz.

Güncelleme 3;

2 siparişimde kargoya verildi 25.04.2024 teslim tarihi olarak gözüküyor. Ürünleri teslim alınca tekrar güncelleme geçerim. Kutu ve içeriği hakkında

Güncelleme 4;

An itibari ile PS5 elime geçmiş bulunmakta her zaman olduğu gibi açık kutu umarım sadece prizi koymak için açmışlardır. Cihazda herhangi bir parmak izi veya leke yok gamepad aynı şekilde tertemiz. CFI 2000 olarak geldi. İçinden çıkan kablo vs. apatarlar orijinal olarak geldi sadece priz bize göre ayarlanmış. 2 adet almıştım iki kutudan çıkan priz farklıydı ne bulursalar o anda onu koyuyorlar sanırım. Garanti tabii ki de Sony de falan değil "ritzy" isimli bir firmaya vermişler garantisini. Henüz çalıştırmaya vaktim olmadı eve vardığımda ya da bir sorun olduğunda tekrar güncelleme yaparım. 2 lira fazla vereyim bilindik markadan alayım falan gerek yok daha uyguna internette yorumları ve mağazanın içeriklerini okuyup güven veren mağazalardan daha uyguna satın alabilirsiniz. Umarım herhangi bir sorun ile karşılaşmam.

Güncelleme 5;

CFI-2000 demiştim fakat iki cihazıda farklı göndermişler. Biri CFI-2000/B01 diğeri CFI-2018/B01 ikisi de Asya sanırım emin değilim 2016 için Avrupa demişler fakat 2018 için herhangi bir bilgi bulamadım singapure/taiwan falan yazıyor bir sitede kutu üzerindeki yazılar korece.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı