Sola yatıldığında geceleri kramp girmesi

ruzgaar

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, bu aralar çok garip bir şekilde normalde uykusunda 40 takla atan ben artık her uyandığımda aynı yere dönük şekilde oluyorum ve bu duvara bakan tarafa yani sağ omzuma yattığımda oluyor ve normal şekilde uyuyorum fakat ne zaman ki sol tarafıma yatsam rahat bir uyku çekemiyorum. Üstelik geceleri ani şekilde calf kasım'da ve dizimin arka tarafında kramp oluyor ve 1 dk falan hiçbir şekilde geçmiyor. Garibime giden şey ise sadece sol tarafıma yattığımda olması. En başta magnezyum eksikliğinden falandır diyordum ama magnezyum ilacı kullanıyorum ve muz yiyorum her gün buna rağmen hala geçmedi. Hala yetersiz magnezyum olduğunu düşünmüyorum çünkü öyle olsa niye sağ tarafıma yattığımda olmuyor? Bunun bilimsel bir sebebi falan var mıdır acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet, dediğiniz gibi. Ne zaman sağa yatsam sabah aynı pozisyonda uyanıyorum ve daha dinç oluyorum. Ne zaman sağ dönmek haricinde bir şekilde yatsam sabah daha kötü oluyor. Sağa dönüp dizlerimi biraz karnıma çekip kollarımı da birbirine geçiriyorum. Okulumda yaklaşık 1 senemi böyle geçirmiştim ve bunu uygulamadığım yıllara nazaran devasa bir fark oluştu.

Cahil bilgimle bir yorum yapacağım. Sol tarafa yakın kalp olduğundan genellikle 10-15 saniyede zaten rahatsızlık hissediyorum. Genellikle de internette vb. sağ tarafa yatmanın daha mantıklı olduğuna dair yorumlar gördüm. Ama bu işin uzmanı şu kişidir ve şunu öneriyor gibi detaylı bir şey görmedim, araştırmadım veya okumadım.

Ben genel olarak sağa yatmaya alıştım. Eğer duvar sizi rahatsız ediyorsa sağa yatınca duvara gelmeyecek şekilde yatağın konumunu değiştirebilirsiniz.

Bu arada kaliteli yatak cidden fark ediyor. Eğer yatağınız kalitesiz bir şey ise paraya kıyıp güzel bir yatak ve yastık alın. Misafir gelir diye eski bir yatağımız var. O yatakta yatınca, yere yatmaktan daha rahatsız oluyorum. Kendi yatağımı zamanında 800-900 ₺ civarı bir fiyata almıştım. Yani iyi fiyattı bundan 5-6 sene önce galiba tam hatırlamıyorum.

Sağa dönüp diz çekmeyi de benzer şekilde nefesi daha rahat aldığımızdan dolayı düşünüyorum. Sırt ağrılarından dolayı yatınca 30 dakika uyumadan sırt üstü uzanıp, sonra sağ dönüp dizi çekince rahatlıyorum. Bunu da sırt üstü yatarken yani ayakları uzatınca, göbeğin nefes alıp verirken şişmesini önlediğinden oluştuğunu düşünüyorum. Yani o yüzden dizleri çekmek daha rahatlık sağlıyor. @Crownguard

Evet, dediğiniz gibi. Ne zaman sağa yatsam sabah aynı pozisyonda uyanıyorum ve daha dinç oluyorum. Ne zaman sağ dönmek haricinde bir şekilde yatsam sabah daha kötü oluyor. Sağa dönüp dizlerimi biraz karnıma çekip kollarımı da birbirine geçiriyorum. Okulumda yaklaşık 1 senemi böyle geçirmiştim ve bunu uygulamadığım yıllara nazaran devasa bir fark oluştu.

Evet katılıyorum hatta 2 gün önce soluma yattım ve bu sabah bile göğüs tarafımdaki kollarımı açmaya çalışan kaslar ağrıyordu hatta şu an kollarımı gerdiğimde bile ağrıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı