Sony Xperia XZ1 değiştirilmeli mi?

Makaleler
5
Yer
Dattebayo
Daha fazla  
Sony Xperia XZ1 telefonu 3-4 senedir kullanıyorum. Arka kasasında çizikler var. Onun harici arızası veya sorunu yok. Garantisi yok. Kutu ve fatura var. İlk sahibiyim.
Normalde telefonumu kenara koyup yeni telefon alırdım ama ekonomi bu durumda olduğu için telefonumu satmadan yeni telefon alabileceğimi sanmıyorum.
Telefon işimi fazlasiyla görüyor ve memnun olduğumu söyleyebilirim. Satma sebebim telefondan sıkılmış olmam.

Telefonla oyun oynamam.
Kamerayı sadece not atmak için kullanıyorum.
Ön kamera ile fotoğraf çektiğim görülmemiştir.
Genelde internette gezmek, video izlemek ve mesajlaşmak için kullanıyorum.
Çentikli telefon sevmiyorum.
Telefonu satarken sözleşme yapmam lazım mı?
Telefonu ne kadara satabilirim?
Üstüne 1000-1250 lira ekleyerek hangi telefonu alabilirim?
Bu telefonu satıp yeni telefon almak mantıklı mi?
İkinci el veya sıfır telefon önerebilirsiniz.

Sony Xperia XZ1 telefonu 3-4 senedir kullanıyorum. Arka kasasında çizikler var. Onun harici arızası veya sorunu yok. Garantisi yok. Kutu ve fatura var. İlk sahibiyim.
Normalde telefonumu kenara koyup yeni telefon alırdım ama ekonomi bu durumda olduğu için telefonumu satmadan yeni telefon alabileceğimi sanmıyorum.
Telefon işimi fazlasiyla görüyor ve memnun olduğumu söyleyebilirim. Satma sebebim telefondan sıkılmış olmam.

Telefonla oyun oynamam.
Kamerayı sadece not atmak için kullanıyorum.
Ön kamera ile fotoğraf çektiğim görülmemiştir.
Genelde internette gezmek, video izlemek ve mesajlaşmak için kullanıyorum.
Çentikli telefon sevmiyorum.
Telefonu satarken sözleşme yapmam lazım mı?
Telefonu ne kadara satabilirim?
Üstüne 1000-1250 lira ekleyerek hangi telefonu alabilirim?
Bu telefonu satıp yeni telefon almak mantıklı mi?
İkinci el veya sıfır telefon önerebilirsiniz.
XZ1 batarya dışında hala çok iyi bir telefon. Değiştirmeye bence gerek yok.

Şuan XZ1 den yazıyorum tam 3 sene oldu ve gayet memnunum hiçbir sorun yaşamadım, oyun oynamam çok resim çekmem genelde telefon görüşmesi ve internet için kullanıyorum. Bence devam etmelisin ihtiyaçlarını karşılıyor gibi gördüm.

XZ1'in 2.el piyasası 1.5k civarında üstüne ekleyeceğin parayla yine XZ1'e yakın bir telefon alırsın bence 1-2 sene daha götürür.
Emin misiniz? Piyasası çok daha düşüktür diye tahmin ediyordum.
Şuan XZ1 den yazıyorum tam 3 sene oldu ve gayet memnunum hiçbir sorun yaşamadım, oyun oynamam çok resim çekmem genelde telefon görüşmesi ve internet için kullanıyorum. Bence devam etmelisin ihtiyaçlarını karşılıyor gibi gördüm.
İhtiyaçlarımı karşılıyor ama farklı marka telefonları denemek istiyorum. Sony marka telefonlarin piyasası pek olmadığı için satmak veya takas etmek zor olacak gibi geliyor.
Ne güzel işte, zaten bataryası kötü değil ama kullanınca sağlığını düşürmüşsündür belki diye düşündüm. İhtiyaçlarını karşılıyorsa bırak paran cebinde kalsın.
Telefonla fazla uğraşan birisi değilimdir. Bataryası ilk güne göre az götürse bile yeterli düzeyde götürüyor.
Hocam size yetiyorsa hala değiştirmeniz bence gereksizdir. Bunu satıp üstüne alacağınız telefon bu kadar da götürmeyebilir.
İkinci el telefon almaya veya satmaya çekiniyorum. Başımı durduk yere belaya sokacağım gibi geliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı