Sony Xperia Z2 mi LG G3 mü?

Niye laf geçirme gibi durumlar olsun efendim? Yukarıda sebebini yazmamış olabilirim ama "... al, ... yüzden" şeklinde bir yoruma da kimsenin laf atacağını sanmıyorum.

Daha önce açılmış benzer konuları incelersen anlarsın. :) Gördükçe bunalıyoruz artık bu konuları. Her iki telefonla da ilgili saçma sapan yorumlar geliyor sonra. Bir süre sonra "fanboy" suçlamaları başlıyor. İnsanlar gerilip tartışmaya başlıyor. Sonra gelip kilitliyoruz. :)

Bu konuların klasik işleyişi bu oluyor. O yüzden farklı bir şey yapmak istedik bu konuda. O şekilde hiçbir yere varılmıyor çünkü.

Evet bu dediğiniz görecelidir. Bana G3 kamerası iyi geliyor. Z2 kullanıcısına kötü gelir. Ama böyle konularla bir yere varılmaz ki.

@Matmazel bende G3 için avantaj ve dezavantajlarını soru cevap olarak hazırladım. Ne yazık ki sadece @Egemen soru sordu. Insanlar o konulara bakmadan yeni konu açıp yeni bir tartışma alanı yaratıyorlar.

Bende gördüm. Uğraşına, emeğine sağlık. Fakat kafamda tartışmalar esnasında tarafsız yazan arkadaşlardan beslenerek öğrendim artı eksilerini. :)

Bu telefonlar hakkında bilgi isteyenlerin öncelikle bu konulara bakıp ek soruları varsa bu başlıklarda sorması daha doğru olur diye düşünüyorum.

https://www.technopat.net/sosyal/konu/lg-g3-sıkça-sorulan-sorular-sss.101790/

Sony Xperia Z2 Hakkında Akıllarda Kalan Soru İşaretleri | Technopat Sosyal

İki konuda sorulabilecek her türlü soruyu sorduk aklımıza gelen. Batarya konusunda Z2'nin net avantajı var. Ekran konusunda da G3 daha iyi ancak Z2'nin ekranı kötü anlamına gelmiyor bu. Ekranı güzeldir Z2'nin de. Forumda bununla ilgili açılan her konu olay oluyor. O yüzden bu konuları inceleyip soracağın başka bir şey varsa sor. Yoksa konuyu doldurmayalım G3 al, Z2 al gibi kısa cevaplarla.

Benzeri konularla karşılaşıldığında bu linkler verilirse güzel olur. :)

Aynen bu konular görecelidir biraz daha herkesin öncelikleri vardır ona göre seçim yapılır. Örneğin A.canal bey G3 daha iyi gelmiş G3 almış bana ve Egemen bey'e Z2 daha iyi gelmiş Z2 almışız. Siz alacak arkadaşlarda konuları açarken daha açıklayıcı olunursa bence tartışma çıkmadan konu çözüme ulaşır. Örnek konu verecek olursam iki model arasında kaldım benim için ekran önemli ya da batarya daha önemli derseniz konular daha çabuk çözüme ulaşır. :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı