Sosyal'e açılan, cevabını konu sahibinin de bildiği konular

Hielaph

Kilopat
Makaleler
2
Her gün onlarca konuya insanlara yardımcı olmak için yorum yazıp zamanımı ayırıyorum. Ancak bazen gözüme öyle konular takılıyor ki gülsem mi ağlasam mı bilemiyorum. Sorulan sorunun cevabını konu sahibinin de bildiği boşboş bir konu ancak kendimi yorum yazmaktan alıkoyamıyorum çünkü bir yandan da tilt oluyorum. Yakında insanlar ''Tuvaletim geldi sizce tuvalete gitmeli miyim?'' gibi konular açacak diye korkmuyor değilim. Sanırım bunun sebebi internete erişim yaşının her geçen gün düşmesi. Bu güzel bir şey gibi görünse de beni forumdan ve internetteki her şeyden soğutuyor. Bu da böyle bir konu işte bomboş :(

Ben de bir parça ismi yazıp bu alınır mı diye açılan konulara sinir oluyorum. Mesela "i7 8700k alınır mı?" Kaç paraya alınacak? Sıfır mı 2.el mi? Hangi sisteme takılacak? Sistem hangi amaçla kullanılıyor? Sistemde şuan ne var, performans artışı ne seviyede olur? Hiçbir bilgi yok. Parçanın adını yazıp kaçıyorlar resmen :) Bazen trolluyorlar mi diye düşünüyorum.

Bir de ''Şu donanımım bozuldu sizce içini açıp bakayım mı yoksa yenisini mi alayım?'' gibi saçma sapan sorular var. Bazen diyorum ki böyle insanlara müstehak şuanki durum. Bir ekran kartı 20000 TL falan olsun onu da alsınlar. Bazılarının hayali olan sistemleri bazı insanlar bir yeri çizildi kırıldı bilmem ne diye çöpe atıyor. Çok yazık.

Aynı şeyi bazen ben de yapıyorum. Mesela dediğin gibi işlemci alacaksın, bir model belirledin fakat başka insanların da bu konu hakkında ne düşündüğünü ya da başkaları tarafından onaylanma duygusu olması. Şu imzamdaki sistemi toplamak için ben de danıştım. He parçalar birbiri ile uyumlu mu değil mi vb. konuları tabii ki de biliyordum ama dediğim gibi başka insanların da yorumunu ve desteğini almak.

Bazen troll sorular da çok oluyor. Bazen sırf mesaj yazmak için yazılan da var. Hatta bazen acaba mesaj sayısını yükseltmek için mi yazıyorlar diye düşündüğüm de oluyor:) Sosyalde görüneyim tanınayım hevesi gibi:)

Fazla kibirle açılmış bir konu. Açılan konunun muhattabı değilsen cevap vermezsin, görmezden gelirsin.
Kibrin ne demek olduğunu bilmiyorsunuz sanırım. Rahatsız olduğum bir şeyi dile getirdim. Benim gibi düşünenler destekler düşünmeyenler desteklemez. Fazla agresif bir cevap olmuş sizinki de. Siz nasıl hoşunuza gitmediği halde buraya yorum yazabiliyorsanız ben de konu açabilirim tabiki.

Sanmaya devam edin o halde. Konu açamazsın diye bir şey yazdığımı hatırlamıyorum. Görüşümü dile getirdim gerisi size kalmış.

Sanmaya devam edin o halde. Konu açamazsın diye bir şey yazdığımı hatırlamıyorum. Görüşümü dile getirdim gerisi size kalmış.
O halde konuyu kibirle açmadığımı bilmenizi isterim. Ben yıllardır forumlardayım ve konuda bahsettiğim durumlar forumların kalitesini düşürüyor. Nedenleri hakkında da birkaç tahminde bulundum. 5 yıl önceki kaliteli konular ve konuşmalar yok artık. Her geçen gün kötüye giden durumun hayıflanmasıydı bu konu sadece. Kibirli bir insan değilim :)

Birde kendisi soruyu soruyor bu sıcaklık normal mı diye tersini cevaplayınca ya da bu macun alınır mı deyince kendileri haklı bilip bize artistlik yapmaları hoşuma gitmiyor. Hem sorsun hem tersini söyleyince karşı çıkmaları yok mu? :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı