Sosyal'e açılan, cevabını konu sahibinin de bildiği konular

Siyaset, politika, din konuları ile yazdıklarının çok kişinin görüp etkilendiğini sanan kısım varken neyden bahsediyosunuz :) Her zaman her yerde ortalığı karıştıran kişiler ve bunu anlayamayan cehil şahıslar olmuştur olacaktır. Benim de en nefret ettiğim bu forumda bu konuların açılması.

Bu tür konuları görünce gülesim geliyor.

Millet bir de gidip sistem özelliklerini yazmıyor. Direkt "Sorunum şu, nasıl çözebilirim?" deyip kaçıyor. Hadi, bazı konular var. Onlara bir şey demiyorum.

Kendileri biliyor cevabını, laf olsun diye yeni konu açıyorlar. Technopat ekibi; bu forumun bir çöplüğe dönüşmemesi için uğraşıyor ama bu iş çığrından çıktı; engellenemiyor!

Ha demiyorum, ben de yapmadım. Birkaç yıl önce benim de yapmışlığım var.

Mesela, başka bir forumda "Bilgisayarıma Windows 7 yükledim. Kasması normal mi?" diye bir konu açmıştım kaç yıl önce. O zamanlar 512 MB RAM ve Intel Pentium 4 işlemcim vardı. Ekran kartı da NVIDIA GeForce FX 5200 idi. Oysaki Windows 7 kurmadan önce araştırmıştım sistem özellikleri ne diye ve 32 bit için en az 1 GB RAM istiyordu :D

Her gün onlarca konuya insanlara yardımcı olmak için yorum yazıp zamanımı ayırıyorum. Ancak bazen gözüme öyle konular takılıyor ki gülsem mi ağlasam mı bilemiyorum. Sorulan sorunun cevabını konu sahibinin de bildiği boşboş bir konu ancak kendimi yorum yazmaktan alıkoyamıyorum çünkü bir yandan da tilt oluyorum. Yakında insanlar ''Tuvaletim geldi sizce tuvalete gitmeli miyim?'' gibi konular açacak diye korkmuyor değilim. Sanırım bunun sebebi internete erişim yaşının her geçen gün düşmesi. Bu güzel bir şey gibi görünse de beni forumdan ve internetteki her şeyden soğutuyor. Bu da böyle bir konu işte bomboş :(
İnternete erişim yaşının düşmesi tamamen kötü bir şey değil. 14 yaşındayım 5 senedir Technopat'ı takip ediyorum. Donanım konusunda gayette bilgili olduğumu düşünüyorum. Akıl yaşta değil başta. ;)

Ya bırakın insanlar ne yapmak istiyorlarsa yapsınlar, ne yazmak istiyorlar yazsınlar. Alt tarafı sanal bir dünya her şey yalan. Allah başka dert vermesin kardeşim. Yıllardır burdayım demişsin ama katılım tarihin öyle demiyor. :p

Yaş konusunda bir şey söyleyeyim. Benim gördüğüm aktif üyelerin çoğu çocuklardan oluşuyor. Yani 18 yaş altı. Dert yakındığın konuların çoğu ise bence troll amaçla gırgır olsun diye açılıyor. Yani çok takılmamak lazım. Tilt falan olmana gerek yok. Sanal ortama bu kadar değer vermemelisin bence. Burda olan hiçbir şey benim umrumda olmazdı mesela. Ruh sağlığın için bence sen de takma.

Kaçınılamaz bir gerçek var. Çocuklar neresi popüler olursa oraya yöneliyor. Böylece kalite de gittikçe düşüyor. "Akıl yaşta değil baştadır" saçmalığını geçin. 20 yaş, 40 yaştan bahsetmiyoruz. 18 yaş altı tayfa kendini belli ediyor zaten.

Ya bırakın insanlar ne yapmak istiyorlarsa yapsınlar, ne yazmak istiyorlar yazsınlar. Alt tarafı sanal bir dünya her şey yalan. Allah başka dert vermesin kardeşim. Yıllardır burdayım demişsin ama katılım tarihin öyle demiyor. :p

Yaş konusunda bir şey söyleyeyim. Benim gördüğüm aktif üyelerin çoğu çocuklardan oluşuyor. Yani 18 yaş altı. Dert yakındığın konuların çoğu ise bence troll amaçla gırgır olsun diye açılıyor. Yani çok takılmamak lazım. Tilt falan olmana gerek yok. Sanal ortama bu kadar değer vermemelisin bence. Burda olan hiçbir şey benim umrumda olmazdı mesela. Ruh sağlığın için bence sen de takma.
Katılım tarihim bu hesabımın kayıt tarihi bence basit bir cevap bu :)

Ben de bazen cevabını bilmeme rağmen konu açabiliyorum. Sebebi; insanların düşüncelerini ve tavsiyelerini almak.

Akıl akıldan üstündür sonuçta. 2. bir kişinin yorumundan zarar gelmez benim açımdan.

Bu konular nedir; sistem tavsiyesidir, öneri konusudur vb.

''Tuvalete nasıl giderim?'' tarzı konuları ben de senin gibi desteklemiyorum :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı