Split Yaparken Bacak Gününde Fullbody Yapmak

XxToprakMamixX

Kilopat
Daha fazla  
Kendime yeni bir program oluşturdum önceki konumda görebilirsiniz.
1. gün üst vücut, bir gün dinlenme. 2. gün alt vücut, bir gün dinlenme. 3. gün üst vücut.
Ben bacak gününde yaptığım spordan hiç haz alamıyorum. Göğüs, biceps, triceps çalışmayınca yaptığım spor zevk vermiyor. Şimdi ben alt vücut günümde fullbody yapsam overtraining yaşar mıyım? Fullbodyde de bacak var zaten, tam anlamıyla bir fullbody olmayacak çünkü 4 hareket bacak, 1 hareket göğüs (normalde benchte 10 takıyorum ama bugünlerde 15 takıp max tekrar yapacağım), 1 hareket biceps ve 2 hareket triceps yaparak toplam 8 hareket olacak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben sadece Leg Extension yapıyorum.
Pazartesi: Leg Extension + Göğüs
Çarşamba: Leg Extension + kol
Cuma Leg Extension + Omuz ve sırt

Ne zamandır yaptığınızı söylememişsiniz yinede benim tavsiyem 3 gün gidiyorsanız full body yapın ama zorlayın antrenmandan sonra tükenmiş olun.

Ne zamandır yaptığınızı söylememişsiniz yinede benim tavsiyem 3 gün gidiyorsanız full body yapın ama zorlayın antrenmandan sonra tükenmiş olun.
Sevgili dostlar, 3 ay fullbody yaptım son 2 aydır aynıyım gelişemedim o yüzden split geçtim. 4 ay oldu spora başlayalı. Fullbody iyi güzel de eksik bölgelerine yoğunlaşamıyorsun mesela triceps brachii long çalışacağım, fullbodyde öyledir e bir şansım yok. Her bölgeye 2 hareket ön kola ve arka kola 1 hareket yapabiliyorsun en fazla fullbodyde. Ama ben splitte ön kola 3 arka kola 3 hareket yapıyorum, eksik gördüğüm bölgelerime vuracak hareketleri yapıyorum. Fullbodyde böyle bir şansın yok. Varsa aydınlatın beni.

Mesela fullbody ilk gün dediğiniz kısmı diğer gün diğer kısmını çalıştıran hareketler koyabilirsiniz. 3 gün de aynı hareketleri yapmaya gerek yok. Mesela ilk gün yan omuz, ikinci gün arka omuz, üçüncü gün de ön omuz çalıştırılabilir.

Fullbody iyi güzel de eksik bölgelerine yoğunlaşamıyorsun mesela triceps brachii long çalışacağım, fullbodyde öyledir e bir şansım yok.
3 ayda eksik bölge olacak seviyeye gelme şansınız yok. Müsabık seviyesindeyseniz "triceps brachii long" çalışırsınız. Ama daha yenisiniz takmayın öyle şeyleri. Gelişemiyorsanız antrenmanın şeklini yada şiddetini değiştirin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı