Fullbody vs Split Çalışma

Ali52521

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. Spor salonunda 3. ayımı doldurdum. İlk günden beri 3 gün fullbody yapıyorum. Size bu şekilde devam etmeli miyim? Programım şu şekilde

Dosya Ekleri

• Workout Plan.txt
    560 bayt · Görüntüleme: 141
Son düzenleme:
Hayır devam etme.
Haftada 5 gün yapmanı tavsiye ederim. Şuan vücudundaki adeleleri doldurdun 3 ay alt yapını hazırladın artık daha konsantre ve bölgesel çalışarak eksiklerini kapata kapata ilerleyebilirsin. O sebeple ben 4.5 yıllık spor tecrübeme dayanarak sana push pull split çalışma şeklini tavsiye ediyorum.

Pazartesi: Göğüs - arka kol
Salı: Sadece Sırt - karın /Sırt büyük kas grubu olduğu için sadece ona yoğunlaşmak ve ertesi gün dinlenmek daha mantıklı
Çarşamba günü bol proteinli bir OFF day
Perşembe günü Omuz - Ön Kol
Cuma günü bol karbonhidrat alıp Bacak ve karın çalışabilirsiniz.

Cumartesi veya pazar müsaitlik durumunuza göre eksik gördüğünüz bölgeyi çalışabilir ve bir gün dinlenip haftaya güçlü bir şekilde başlayabilirsiniz.
İyi forumlar.

Hayır devam etme.
Haftada 5 gün yapmanı tavsiye ederim. Şuan vücudundaki adeleleri doldurdun 3 ay alt yapını hazırladın artık daha konsantre ve bölgesel çalışarak eksiklerini kapata kapata ilerleyebilirsin. O sebeple ben 4.5 yıllık spor tecrübeme dayanarak sana push pull split çalışma şeklini tavsiye ediyorum.

Pazartesi: Göğüs - arka kol
Salı: Sadece Sırt - karın /Sırt büyük kas grubu olduğu için sadece ona yoğunlaşmak ve ertesi gün dinlenmek daha mantıklı
Çarşamba günü bol proteinli bir OFF day
Perşembe günü Omuz - Ön Kol
Cuma günü bol karbonhidrat alıp Bacak ve karın çalışabilirsiniz.

Cumartesi veya pazar müsaitlik durumunuza göre eksik gördüğünüz bölgeyi çalışabilir ve bir gün dinlenip haftaya güçlü bir şekilde başlayabilirsiniz.
İyi forumlar.
Cumartesi pazar ful boşum. Yalnız bi sorum olacak mesela büyük ve küçük kas gruplarına kaç set kaç tekrar yapayım?
5. günde hangi bölgeden gireyim? Veya 4 gün yeterli olur mu?

Cumartesi pazar ful boşum. Yalnız bi sorum olacak mesela büyük ve küçük kas gruplarına kaç set kaç tekrar yapayım?
5. günde hangi bölgeden gireyim? Veya 4 gün yeterli olur mu?
Cumartesi eksik hissettiğin, çok yorulmamış kas ağrısının az olduğu bir bölgeyi çalışabilirsin. Ben ön ve arka kol yapıp 30 40 dk sonra çıkıyordum. Pazar günü dinlenmeli ve pazartesiye güzel hazırlanmalısın.

Tekrar sayıları ilk olarak 1x12 1x10 1x8 1x6 olarak dene. Ağırlık arttıra arttıra dene. Bazen de 4x12 dene mesela. Sana ne iyi geliyorsa o şekilde hareket et. Kendi vücudunu tanımak ve o kasları hissetmek, beyin kas bağlantısını kurmak en önemli şeylerden biri.

Peki küçük büyük kas gruplarına kaç hareket yapmam uygun olur?
O an antrenmanda hissetmene bağlı dostum ben şahsen sırtta 4 set yapıyordum, aslında her bölgede 4 set yapıyordum en az sonra en eksik bölgeme en ağır olucak şekilde çıkarabileceğim tekrarı çıkarmaya çalışıyordum 5. set olarak.

Yeni konular

Geri
Yukarı