Spor için beslenme önerisi

auditoree

Hectopat
Selam 174 boy, 74-75 kiloya sahibim vücudumda fazla kilo olarak biraz göbek var sadece. Bunu yakıp kasa nasıl çevirebilirim? Vücudu sıkılaştırmak ve dengeli şekilde biraz da kas yapmak istiyorum. Nasıl bir beslenme tarzı önerirsiniz? Ekmeği, şekeri falan komple kesmeme gerek var mı?

Selam 174 boy, 74-75 kiloya sahibim vücudumda fazla kilo olarak biraz göbek var sadece. Bunu yakıp kasa nasıl çevirebilirim? Vücudu sıkılaştırmak ve dengeli şekilde biraz da kas yapmak istiyorum. Nasıl bir beslenme tarzı önerirsiniz? Ekmeği, şekeri falan komple kesmeme gerek var mı?
Gerek var bence var ben diyet yapıyorum yediklerim şunlar:
Sabah domates(domatesi sevmediğim için yemiyorum ama yenebilir)salata peynir ekmek niyetine marul güzel doyuruyor.
Öğlen: Yine marul salata peynir çeyrek ekmekle.
(Okuldan dolayı öğleden sonra yiyorum)öğleden sonra: Bazen herhangi bir bir et veya fasulye vb yemekler.
Oda olmazsa sabah yediklerimle aynı şeyleri yiyorum.
İçecek: Ayran.
Tatlı niyetine: Muz çilek elma yiyebilirsin bir de bazen kendine bir güzellik yaparak 2-3 kuruyemiş at.
Spor: Koşu bandında tempolu yüriyerek yarım saat veya 1 saat koşu.

Yağlar kasa çevrilemez. Öncelikle kilon başına 1.6 gram protein alarak sağlıklı beslenmekle beraber vücudunun istediği kaloriden fazla kalori almalısın. Bu rehberim kilo almak için idealdir.

Bu rehberim de yağ yakmak için idealdir.

Gerek var bence var ben diyet yapıyorum yediklerim şunlar:
Sabah domates(domatesi sevmediğim için yemiyorum ama yenebilir)salata peynir ekmek niyetine marul güzel doyuruyor.
Öğlen: Yine marul salata peynir çeyrek ekmekle.
(Okuldan dolayı öğleden sonra yiyorum)öğleden sonra: Bazen herhangi bir bir et veya fasulye vb yemekler.
Oda olmazsa sabah yediklerimle aynı şeyleri yiyorum.
İçecek: Ayran.
Tatlı niyetine: Muz çilek elma yiyebilirsin bir de bazen kendine bir güzellik yaparak 2-3 kuruyemiş at.
Spor: Koşu bandında tempolu yüriyerek yarım saat veya 1 saat koşu.
Örneğin fast food yemeyi tamamen bırakmalı mıyım? Kilo vermek istemiyorum aslında dediğim gibi.

Yağlar kasa çevrilemez. Öncelikle kilon başına 1.6 gram protein alarak sağlıklı beslenmekle beraber vücudunun istediği kaloriden fazla kalori almalısın. Bu rehberim kilo almak için idealdir.

Bu rehberim de yağ yakmak için idealdir.
Teşekkürler, yağları kasa çevirmekten kastım göbek kısmındaki yağları yakıp orayı ve diğer bölgeleri sıkılaştırmaktı.

Örneğin Fast food yemeyi tamamen bırakmalı mıyım? Kilo vermek istemiyorum aslında dediğim gibi.
Göbeği eritmek için yazdım göbeği eritip kas işine sonra bakarsın Fast food atıştırmalıklar(çikolata dondurma vb.) Tatlılardan falan uzak dur internette yiceğin şeylerin kalori miktarına bakabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı