Spor salonundaki bazı insanlar çok kaslı olmasına rağmen neden göbekleri var?

480993

Decapat
Spordaki 2. ayıma girdim bugün. Kaliteli bir spor salonuna gidiyorum. Bazı abiler var, kolları, sırtı, bacakları, her yeri aşırı kaslı, taş gibi vücutları var ama benden büyük göbekleri var. Merak ettim bunun sebebini.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunlar kişisel tercihler dostum bazıları sadece güçlü olmayı sever ve görüntüsü umurunda olmaz sadece yer içer ve basar bazıları güç umurumda değil zargana kalabilirim ama karın kaslarım gözüksün ister tamamen tercih meselesi. Ek olarak branş sporu yapıyor olabilir powerlifter ya da strongman antrenmanları uyguluyor olabilir.

O gördüklerin genelde bir hedefi olmayan, sporu sağlık ve genel olarak güzel görünmek için yani aslında hedef gibi görülmeyen şeyler için yapan kişiler. Onlar genelde beslenmeye hiç dikkat etmezler ve yapılı gözükmek onlar için yeterlidir. Bu da bir tercih tabii ki, güçlenmek, kollarının büyük görünmesi gibi etmenler de yeterli motivasyonu sağlıyor.

Spordaki 2. ayıma girdim bugün. Kaliteli bir spor salonuna gidiyorum. Bazı abiler var, kolları, sırtı, bacakları, her yeri aşırı kaslı, taş gibi vücutları var ama benden büyük göbekleri var. Merak ettim bunun sebebini.
Yağ oranı ile alakalı bir şey. Yağ belde toplanır. Vücut kaslanırken bulkta iken ister istemez biraz da yağlanırsın. Cut dediğimiz sezona girdiğinde ise Kas kaybetmeden Yağ yakmaya başlarsın ve ikisinin ortasını bulursun.

Yağ oranları yüksek oluyor. Eğer yağ oranları düşükse steroid kullanımından iç organlar büyür bu sebeple karın bölgesi şişer.

Yağ oranları yüksek oluyor. Eğer yağ oranları düşükse steroid kullanımından iç organlar büyür bu sebeple karın bölgesi şişer.

Bir sorum var. 2 gün gidip 1 gün off veriyorum. Düzenim böyle boy 1.82 yağ oranım %30 2 günde sağlıklı protein ağırlıklı besleniyorum off günümde sağlıksız değil normal besleniyorum. Bir insan nasıl besleniyorsa öyle birşey olur mu?

Geri
Yukarı