Spor yaparak kilo almak

ahmetifyy

Centipat
Daha fazla  
175-63 kiloyum dolayısıyla kıyafetlerim üzerime olması gerektiği kadar tam oturmuyor ayrıca bu durum yaşımdan daha küçük göstermeme sebep oluyor. Kilo almak istiyorum bunun yöntemi de en temelde kilomu koruduğum kalori değerinin üstüne çıkmak ancak kafama şöyle birkaç soru takılıyor;

1-Spora başlarsam kilo kaybı yaşar mıyım? (Sonuç itibariyle kalori yakacağım ve benim gün içerisinde yediğim kilomu korumaya yetiyor yediğim miktarın çok fazla üstüne çıkamıyorum)

2-Karbonhidrat tozları işe yarar mı, şeker içerikli midir ve zararlı mıdır?

3-Kilo almamı sağlayacak içimi kolay yüksek kalorili ne gibi bir karışım yapabilirim?

Bu konularda yardımcı olabilirseniz sevinirim, bunun haricinde kilo almamı sağlayacak eklemek istediğiniz görüşlerinizi bekliyorum artık belirli bir yaşa geldim ve tabiri caizse çocuk gibi durmak cidden yoruyor dolayısıyla yardıma ihtiyacım var.

1-) Spora başladığında iştahın açılacak kendimden örnek vereyim 175cm 58kg iken spora başladığımda iştahım bir anda açılmıştı 3 ay sonunda 67 kiloya varmıştım. O yüzden kilo kaybı yaşayacağını sanmıyorum ama herkesin vücudu farklı o yüzden kesin birşey söyleyemem.
2-) İşe yararlar ama gerek yok 70 kilo civarına bunlar olmadan çıksan bile yeter sana.
3-) Gece yatmadan önce 100-150gram civarında cicibebe bisküvisi ye, sabah kahvaltısında ya da yatmadan önce bol kalorili yiyecekler tüket mesela tam buğday ekmeği tüketebilirsin.

Sağlam yiyeceksin dostum evet yiyemiyor olabilirsin ama dişini sıkacaksın. Örneğin 500 g pirinç 500G tavuk yiyeceksin onları 5'e böl öğünlere paylaştır 5 öğün ye. Karbonhidrat tozları yerine paranı daha fazla yemeğe harca. Kalorisi fazla şeyler önerisi vereyim pirinçunu, pirinç patlağı, kuruyemişler.

1-) spora başladığında iştahın açılacak kendimden örnek vereyim 175cm 58kg iken spora başladığımda iştahım bir anda açılmıştı 3 ay sonunda 67 kiloya varmıştım. O yüzden kilo kaybı yaşayacağını sanmıyorum ama herkesin vücudu farklı o yüzden kesin bir şey söyleyemem.
2-) işe yararlar ama gerek yok 70 kilo civarına bunlar olmadan çıksan bile yeter sana.
3-) gece yatmadan önce 100-150gram civarında cicibebe bisküvisi ye, sabah kahvaltısında ya da yatmadan önce bol kalorili yiyecekler tüket mesela tam buğday ekmeği tüketebilirsin.

Cicibebe önermem kiloyu sağlıklı alması daha iyi olur paso şeker o skinny fat olmasın sonra.

Sağlam yiyeceksin dostum evet yiyemiyor olabilirsin ama dişini sıkacaksın. Örneğin 500 g pirinç 500G tavuk yiyeceksin onları 5'e böl öğünlere paylaştır 5 öğün ye. Karbonhidrat tozları yerine paranı daha fazla yemeğe harca. Kalorisi fazla şeyler önerisi vereyim pirinçunu, pirinç patlağı, kuruyemişler.

Peki ben kalori hesabı yaparak koruduğum kilomun üzerine çıksam bir şekilde yiyerek illa spor salonuna gitmem gerekir mi? Evdeki dambıllarla birçok kas grubu çalıştarabileceğimi okumuştum öyle çok güzel vücudum olsun derdinde değilim fit olayım biraz yeter.

Cicibebe önermem kiloyu sağlıklı alması daha iyi olur paso şeker o skinny fat olmasın sonra.
Spor yaparken tüketeceği için alacağı kiloyu vücuda eşit dağıtabilir ben şahsen zamanında öyle yapmıştım.

Peki ben kalori hesabı yaparak koruduğum kilomun üzerine çıksam bir şekilde yiyerek illa spor salonuna gitmem gerekir mi? Evdeki dambıllarla birçok kas grubu çalıştarabileceğimi okumuştum öyle çok güzel vücudum olsun derdinde değilim fit olayım biraz yeter.
Gidipte insanlara kas göstermek yerine sadece daha kalıplı bir vücuda sahip olmak istiyorsan fitness'a gitmene gerek yok sadece daha kalorili beslensen yeter. Aşırı şekere kaçma ama spor yapmayacağın için çok yağlanırsın.

Salona yazıl evde çok bir şey olacağını sanmam evet olur ama salon daha performanslı.

Spor yaparken tüketeceği için alacağı kiloyu vücuda eşit dağıtabilir ben şahsen zamanında öyle yapmıştım.

Gidip de insanlara kas göstermek yerine sadece daha kalıplı bir vücuda sahip olmak istiyorsan Fitness'a gitmene gerek yok sadece daha kalorili beslensen yeter. Aşırı şekere kaçma ama spor yapmayacağın için çok yağlanırsın.

Zaten benim istediğim de oversize giyiyorum biraz daha oturaklı durması açışından ama yine de kol bacak ve vücut bütünlüğü olarak zayıfım istediğim 70-72 kiloya çıkmak elimden geldiğince de yerim benim şu anda aklıma gelen bana kalori yaratacak şey kuruyemişler vs onun haricinde ne tüketebilirim?

Zaten benim istediğim de oversize giyiyorum biraz daha oturaklı durması açışından ama yine de kol bacak ve vücut bütünlüğü olarak zayıfım istediğim 70-72 kiloya çıkmak elimden geldiğince de yerim benim şu anda aklıma gelen bana kalori yaratacak şey kuruyemişler vs onun haricinde ne tüketebilirim?

Şahsen ben hiç kuruyemişe girmedim. Biraz midesizlik gibi olabilir ama çok sağlam bir karışımım vardı. Gece yatmadan önce ton balığı, cicibebe, süt, salam hepsiniz bulamaç yapar dikerdim kafaya faydasını gördüm fazlasıyla. Ama her bünye kaldırmayabilir çünkü iç bulandırabiliyor. Kalori için sabah kahvaltıda kesinlikle tam buğday ekmeği öneriyorum marketlerde 24TL'ye 330gram dilimli şekilde satılıyor. Salam alabilirsin proteini ve kalorisi gayet güzel. Peynir önemli, çeçil veya anteplim peyniri alabilirsin fiyatları diğer peynilere göre gayet uygun. Öğlen yemekleri için tavuk yemelisin. Tavuğun kilosu diğer etlere göre daha uygun ve protein açısındanda diğerlerinden daha iyi. Pilav veya makarnanın yanına yiyebilirsin.

Şahsen ben hiç kuruyemişe girmedim. Biraz midesizlik gibi olabilir ama çok sağlam bir karışımım vardı. Gece yatmadan önce ton balığı, cicibebe, süt, salam hepsiniz bulamaç yapar dikerdim kafaya faydasını gördüm fazlasıyla. Ama her bünye kaldırmayabilir çünkü iç bulandırabiliyor. Kalori için sabah kahvaltıda kesinlikle tam buğday ekmeği öneriyorum marketlerde 24TL'ye 330gram dilimli şekilde satılıyor. Salam alabilirsin proteini ve kalorisi gayet güzel. Peynir önemli, çeçil veya anteplim peyniri alabilirsin fiyatları diğer peynilere göre gayet uygun. Öğlen yemekleri için tavuk yemelisin. Tavuğun kilosu diğer etlere göre daha uygun ve protein açısındanda diğerlerinden daha iyi. Pilav veya makarnanın yanına yiyebilirsin.

Salam yerine hindi füme tercih edin bence hem sağlık açısından daha yararlı olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı