Spor salonuna kilo almak için gidilir mi?

taylnallen

Femtopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Saygılar. Öncelikle nisanda 17 yaşima gireceğim. Annemin boyu 168 ve babam gençken 182 183 boylarındaymış. Şu an çekilmiş 51 yaşinda olduğu için ve boyu 179. 180'e yakın. Benim de boyum 174-175 falan. Kilom tartıda bazen 54 53 52 falan gösteriyor. Ben size 51 diyeyim.

Futbolcu olmak istiyorum. 7 yaşinda başladım ama klube gitmedim. 11 yasinda yaz okuluna gitmiştim. Bayağı yetenekliyim. Yazın klübe gittim hoca beni begendi ama fiziğimi yetersiz bulduğu için takıma alamadıgini söyledi. Önümüzdeki ay spor salonuna yazilacagim. Yaza kadar Full basmayı planlıyorum. Günde en az 2 ekmek yiyorum. Her gün kıyma sote, çogu zaman makarna, tavuk sote var gene de alamıyorum. Çok da yakmıyorum dediğim gibi. Spor salonuna giderek kilo alabilir miyim? 7 8 ayda hafif vücut yapabilir miyim?

Futbola hazırlanmam lazım. Yaşım geçiyor. Boyu etkiler mi? Genim iyi fakat uzayamiyorum. Anne sütü çok almamışım. Allah'tan süt annem emzirmiş biraz ;D
Sütten çok keci boynuzu pekmezi tuketiyorum. Sute nazaran %300 kalsiyum varmış🙏🙏

Son düzenleyen: Moderatör:
Niye yapmayasın ? Sporun amacı bu zaten kilonu yağdan değil kasa orantılı şekilde almaktır. Düzenli bir beslenmeyle kirli değil düzenli. Yaparsın

1.86 boyundayım geçen yıl 63 kilo ile başladım şuan 86 kilo civarlarındayım. Düzgün beslenme ile kilo alırken hafifte kas kütlesi eklersin olur biter.

1.86 boyundayım geçen yıl 63 kilo ile başladım şuan 86 kilo civarlarındayım. Düzgün beslenme ile kilo alırken hafifte kas kütlesi eklersin olur biter.
anne babanın boyu neydi hocam boy takıntımda oldu boyum uzamıyor ya genimde kötü degil 65 yaşindaki amcam bile 180 e yakın yaşlandiği içi boylari çekildiği halde bak sen dusun

Daha fazla yiyeceksin o zaman kusana kadar demek ki yetmiyor, yetseydi kilo alırdın.

Haklısınız. Peki yaza kadar kendimi toparlasam bacak kası falan, 6-7 ay spor salonuna gitsem futbolcu olabilme ihtimalim var mı? Yaş nisanda 17 olacağım. Hocalar bana futbolu bırak diyordu ama çok seviyorum futbolu ve iyi oynuyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı