Spor yaparken dışarıda ne yenir?

Talha Hraloğlu

Decapat
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Meslek
Marketçilik
Merhaba. Ben fitnessa gidiyorum. 1 hafta oldu sürekli Full body çalışıyorum. Daha normal antrenmanlara geçmedim. Protein almak istiyorum ve yağ oranımın düşük olmasını istiyorum. Sizlere sorum şu spor çıkışı etrafta yemekçiler var. Bazen tavuk pilav yiyorum ama tavuk pilavda yağ var. Yani tavuk pilav dışında ne yiyebilirim? (t. P gibi şeyler yersem sadece kilo yapar gibi geliyor fakat ben yağlarımın olmasını istemiyorum.)

Merhaba. Ben fitnessa gidiyorum. 1 hafta oldu sürekli Full body çalışıyorum. Daha normal antrenmanlara geçmedim. Protein almak istiyorum ve yağ oranımın düşük olmasını istiyorum. Sizlere sorum şu spor çıkışı etrafta yemekçiler var. Bazen tavuk pilav yiyorum ama tavuk pilavda yağ var. Yani tavuk pilav dışında ne yiyebilirim? (t. P gibi şeyler yersem sadece kilo yapar gibi geliyor fakat ben yağlarımın olmasını istemiyorum.)
A101'de hindi eti oluyor konserve.
18-20 lira bir fiyatı var.
20 gram protein var.
2 tane al. Al sana 40 gram protein.
Bir tane ekmek al. Arasına koy. Yanına domates, soğan da koy. Oh mis.
Bir de Wawa diye ton balığı markası var. Onunki de bu fiyatlara geliyor.
Dardanel Ton gibi pahalı değil.

Kardeşim kim demiş tavuk pilav yağ yapar diye?Bir kere önce düzgün antrenmanını atıp kasa hasar vericeksin ondan sonra adelenin büyümesi şişmesi için carba ihtiyacı var pilav yemezsen nasıl gelişmeyi düşünüyosun?Sen her idmana gittiğinde kaslarına hasar veriyosun (eğer düzgün yapıyorsan) ve bu kaslar daha kendini toparlayamadan bi daha idman attığında bu sefer hem güç kaybedersin hem sakatlanma ihtimalin artar hem de kas erimesi bile yaşarsın.Daha 1 hafta olmuş başlayalı ilk 5 6 ay zaten pek bir sonuç göremeyebilirsin en az 1 senede girer vücudun şekle fakat bu bahsettiğim şekil tabi ki senin beklentilerinle alakalı kimse 3 4 ayda kimse Ronnie Coleman olmuyor.Bu dediklerimi zamanla anlıyıcaksın sorun beslenmekle alakalı fakat bunları bilmeden ilerleme kaydedemezsin, bir de internetten araştır düzgün kaynaklardan beslenme nasıl olmalı antrenman nasıl yapılmalı gibi gibi...

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Güray Aydın bu camiada diğer gym influencerları gibi motivasyon pompalamak dışında doğru ve güzel bilgiler veren bi adam videolarını güvenle izleyebilirsin.

Şuandaki aşamada düşündüğünün aksine yağa da ihtiyacın var. Aslında kendi yemeğini yapıp taşımalısın. 2 yıl boyunca aynı yemeyi yediğimi hatırlıyorum. Sebebi malum ekonomi. Ama sonuç olarak uygun besinleri almalısın. Dışarıda tavuklu yiyeceklerin tamamı olur. Onun dışındakiler anlamsız.

Tavuk pilav sürekli yiyemiyor iseniz whey protein + mass gainer yapabilirsiniz. Güzel bir antreman ile tavuk pilavın verdiği yağı yakarsanız zaten.

Tavuk pilav sürekli yiyemiyor iseniz whey protein + mass gainer yapabilirsiniz. Güzel bir antreman ile tavuk pilavın verdiği yağı yakarsanız zaten.
Ben gainer açıkcası önermiyorum sıvı kaloriler kadar gereksiz bir şey yok. Bu hiç yemek yiyemeyen insanlar için bir çözüm olabilir. Fakat midesi alıyorsa pilav yemesi çok daha faydalı olur hem de protein almış olur.

Ben gainer açıkcası önermiyorum sıvı kaloriler kadar gereksiz bir şey yok. Bu hiç yemek yiyemeyen insanlar için bir çözüm olabilir. Fakat midesi alıyorsa pilav yemesi çok daha faydalı olur hem de protein almış olur.
Gainerlerde de protein var hocam. Hatta benim kullandığımda 100 gramda 77gr karbonhidrat ve 20 gram protein var. Fakat elbette pilav yemek daha iyi olacaktır. Yanına günde 4-5 yumurta ve üstüne de haşlama tavuk olduğu zaman mis gibi, arada da ton balığı salatası. Bu arada Tarım Kooperatif'te 37 liraya toplam 320gr ton balığı var, gayet ucuz geldi bana bilgilendirme olsun. Yulaf da güzel gider o da Makbul'da kilosu 23TL.

Yok tavuk pilav yiyebiliyorumda yememmi lazım yani yağdan almaz mıyım?
Tavuğu haşlama yaparsanız pek de işlemez o yağ.

Gainerlerde de protein var hocam. Hatta benim kullandığımda 100 gramda 77gr karbonhidrat ve 20 gram protein var. Fakat elbette pilav yemek daha iyi olacaktır. Yanına günde 4-5 yumurta ve üstüne de haşlama tavuk olduğu zaman mis gibi, arada da ton balığı salatası. Bu arada tarım Kooperatif'te 37 liraya toplam 320gr ton balığı var, gayet ucuz geldi bana bilgilendirme olsun. Yulaf da güzel gider o da Makbul'da kilosu 23TL.

Tavuğu haşlama yaparsanız pek de işlemez o yağ.

Dışarıda yiyorum demiştim.

Geri
Yukarı