Spor yapmadan kilo almak

Meraklı Bilge

Centipat
Daha fazla  
Sivilce ilacı kullandığım için eklem ağrıları oluyor o yüzden spor yapamıyorum. Boyum 178, kilom 66 civarı. 75 kg olana kadar temiz beslensem yağ mı almış olurum? Göbeğim yok ama göbek çevrem yağlı. Yağ oranım yüksek ihtimalle %15, 16 civarı. Elimde 1 kutu keratin var spor yapmadan etkisi olur mu bilmiyorum. Ne yapmam gerek?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kreatinin kas dışında nörolojik olarak faydası da var. Spor yapmıyorum diye sedanter bir hayat yaşamak zorunda değilsiniz, dışarı çıkıp gezseniz tozsanız ve parkta falan kendi vücut ağırlığınızla antrenmanlar yapsanız kafi olacaktır.

Tabii ki temiz beslenmelisiniz, kalori ve makrolarınızı da doğru hesaplayıp sağlıklı almalısınız. Sağlıklıdan kastım özellikle yağ çünkü örnek veriyorum günlük 50 gram yağ ihtiyacınızı margarinden karşıladığınız bir beslenmeyle ceviz gibi fındık gibi kaliteli yağ ile aldığınız beslenmenin arasında epey fark vardır.

Kreatinin kas dışında nörolojik olarak faydası da var. Spor yapmıyorum diye sedanter bir hayat yaşamak zorunda değilsiniz, dışarı çıkıp gezseniz tozsanız ve parkta falan kendi vücut ağırlığınızla antrenmanlar yapsanız kafi olacaktır.

Tabii ki temiz beslenmelisiniz, kalori ve makrolarınızı da doğru hesaplayıp sağlıklı almalısınız. Sağlıklıdan kastım özellikle yağ çünkü örnek veriyorum günlük 50 gram yağ ihtiyacınızı margarinden karşıladığınız bir beslenmeyle ceviz gibi fındık gibi kaliteli yağ ile aldığınız beslenmenin arasında epey fark vardır.

İyide spor yapmadan kas kütlesi artar mı? Aldığım kilo sadece yağ olmaz mı?

İyide spor yapmadan kas kütlesi artar mı? Aldığım kilo sadece yağ olmaz mı?
Kas kütlesi kas hasarıyla artar, kas hasarı ise kas ağrısı yada ağırlık antrenmanıyla ölçülmez. Tabii ki ağırlık antrenmanı çok daha iyi bir kas hasarı yaratır, ağırlık antrenmanı yapamayacağınızı belirttiniz, bende buna karşın kendi vücut ağırlığınızla antrenman yapmanızı önerdim park gibi alanlarda. Eğer kilo almaya girişiyorsanız tabii ki aldığınız kilo yağ olarak olacaktır çoğunlukla, ama kas kütlesi artmaz diyemeyiz.

Ki zaten beyefendi siz yağsız bir şekilde 66 kilodan 75 kiloya çıksanız hiç yağ almadan çok iyi bir vücuda sahip olursunuz. Bunu da bir insan evladı zor yapar, tabii durumdan duruma değişir. Yağsız kas koymak zaten zordur, o yüzden insanlar karbonhidratını ve proteinini iyi alarak doğru orantılı bir kilo alır. Doğru orantıdan kastım yağın ve kasın eşit bir şekilde vücuda dağılması.

Kas kütlesi kas hasarıyla artar, kas hasarı ise kas ağrısı ya da ağırlık antrenmanıyla ölçülmez. Tabii ki ağırlık antrenmanı çok daha iyi bir kas hasarı yaratır, ağırlık antrenmanı yapamayacağınızı belirttiniz, bende buna karşın kendi vücut ağırlığınızla antrenman yapmanızı önerdim park gibi alanlarda. Eğer kilo almaya girişiyorsanız tabii ki aldığınız kilo yağ olarak olacaktır çoğunlukla, ama kas kütlesi artmaz diyemeyiz.

Ki zaten beyefendi siz yağsız bir şekilde 66 kilodan 75 kiloya çıksanız hiç yağ almadan çok iyi bir vücuda sahip olursunuz. Bunu da bir insan evladı zor yapar, tabii durumdan duruma değişir. Yağsız kas koymak zaten zordur, o yüzden insanlar karbonhidratını ve proteinini iyi alarak doğru orantılı bir kilo alır. Doğru orantıdan kastım yağın ve kasın eşit bir şekilde vücuda dağılması.

Yani ben 75 kgye çıkınca 10 kg yağ almış bir obez olmam değil mi onu kastediyorum.

Ve ayriyeten sizce ne kadar sürer?

Yani ben 75 kgye çıkınca 10 kg yağ almış bir obez olmam değil mi onu kastediyorum.

Ve ayrıyeten sizce ne kadar sürer?

Kısa sürede almak için kötü beslenirsen yağlanma riskin daha fazla olur. Düzgün beslenme programıyla biraz daha uzun vadede yaparsan her aynaya baktığında kendini daha iyi hissedeceğin bir fiziğin olur.

Bir kere kasın büyümesinin nasıl işlediğini bilmek gerek. Ağırlık kaldırırsınız, kası büyük bir strese sokarsınız, kaslarınızın içindeki binlerce fiberlerde mikro yırtıklar oluşur, vücudunuz protein ile beraber daha büyük ve daha güçlü fiberleri yerine getirir. Bu kas büyümesi, sertleşmesi demektir.

Sağlıklı beslenirseniz, aldığınız kilodaki yağ oranı minimum olur fakat kas kütlesi koyamazsınız. Hareketsiz bir yaşamda, sağlıklı kilo almak zordur çünkü vücudunuz aldığınız enerjiyi harcayamaz, bu yüzden depolamaya başlar. Depolamak da yağ demektir.

Bir kere kasın büyümesinin nasıl işlediğini bilmek gerek. Ağırlık kaldırırsınız, kası büyük bir strese sokarsınız, kaslarınızın içindeki binlerce fiberlerde mikro yırtıklar oluşur, vücudunuz protein ile beraber daha büyük ve daha güçlü fiberleri yerine getirir. Bu kas büyümesi, sertleşmesi demektir.

Sağlıklı beslenirseniz, aldığınız kilodaki yağ oranı minimum olur fakat kas kütlesi koyamazsınız. Hareketsiz bir yaşamda, sağlıklı kilo almak zordur çünkü vücudunuz aldığınız enerjiyi harcayamaz, bu yüzden depolamaya başlar. Depolamak da yağ demektir.

Protein tamamlamak kolay da 2700 kaloriyi tamamlamak çok zor. Aldığım kiolda yağ minimum olacak demişsiniz ama aynı zamanda kas da inşa edemezsin diyorsunuz ee nereden alacağım kiloyu? Ve şınav bilek yayı iş yapar mı ilacı bırakana kadar.

Yeni konular

Geri
Yukarı