Spor yaptıktan sonra yağlı beslenmek yaptığımız sporun etkisini azaltır mı?

metroboom1n

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar spora yeni başladım ve şöyle bir sorunum var. Öğrenci olduğum için kafama göre beslenemiyorum ve sadece ev yemekleri yiyebiliyorum sizce spordan sonra ev yemeği yemek sporun kalitesini azaltır mı? Genelde yağlı yemekler oluyor çünkü bildiğiniz üzere. Tavuk ve et ürünleride tüketiyorum arada bir. Bu konularda bilgili olan varsa sevinirim.
Kilo 75.
Boy 181.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar spora yeni başladım ve şöyle bir sorunum var. Öğrenci olduğum için kafama göre beslenemiyorum ve sadece ev yemekleri yiyebiliyorum sizce spordan sonra ev yemeği yemek sporun kalitesini azaltır mı? Genelde yağlı yemekler oluyor çünkü bildiğiniz üzere. Tavuk ve et ürünleride tüketiyorum arada bir. Bu konularda bilgili olan varsa sevinirim.
Kilo 75.
Boy 181.
Merhaba,öncelikle eğer spor yaptıktan sonra yağlı beslenirseniz yaptığınız spor elbette anlamını yitirmez ama süreci ciddi anlamda yavaşlatır.Çoğu ev yemeği yağsız olarak yapılabilir örneğin tavuğu haşlayıp baharatlayıp tüketebilirsiniz,baharatlamak ayrıca metabolizmanızı hızlandıracağı için vücuttaki parçalama olayı daha hızlı gerçekleşecektir.Ayrıca sadece yağ değil karbonhidratlarda dikkatli tüketilmelidir.Şeker mümkünse yememeğe çalışın eğer şekersiz olmaz diyorsanız Meyvelerden Smoothie yapıp yemeklerin yanında tüketebilirsiniz.Çay içme gibi bir alışkanlığınız varsa "agave şurubu" gibi alternatif şekerlere yönelebilirsiniz.Ayrıca yağ yakım sürecine katkıda bulunmak isterseniz sabahları uyandıktan sonra belli bir süre yemek yemeğin çünkü vücutta insülin seviyesi ile alakalı olarak yağ yakımınız devam edecektir ama siz gıda aldığınızda bu süreç yavaşlayacaktır bu da bir tüyo olsun.Kısacası yağ tüketmekte spor yapan biri olarak kilonuzu da göz önünde bulundurarak herhangi bir sorun yok ama dikkatli tüketilmeli.Protein ağırlıklı dengeli bir beslenme türü seçmelisiniz.

Merhaba, öncelikle eğer spor yaptıktan sonra yağlı beslenirseniz yaptığınız spor elbette anlamını yitirmez ama süreci ciddi anlamda yavaşlatır. Çoğu ev yemeği yağsız olarak yapılabilir örneğin tavuğu haşlayıp baharatlayıp tüketebilirsiniz, baharatlamak ayrıca metabolizmanızı hızlandıracağı için vücuttaki parçalama olayı daha hızlı gerçekleşecektir. Ayrıca sadece yağ değil karbonhidratlarda dikkatli tüketilmelidir. Şeker mümkünse yememeğe çalışın eğer şekersiz olmaz diyorsanız meyvelerden smoothie yapıp yemeklerin yanında tüketebilirsiniz. Çay içme gibi bir alışkanlığınız varsa "agave şurubu" gibi alternatif şekerlere yönelebilirsiniz. Ayrıca yağ yakım sürecine katkıda bulunmak isterseniz sabahları uyandıktan sonra belli bir süre yemek yemeğin çünkü vücutta insülin seviyesi ile alakalı olarak yağ yakımınız devam edecektir ama siz gıda aldığınızda bu süreç yavaşlayacaktır bu da bir tüyo olsun. Kısacası yağ tüketmekte spor yapan biri olarak kilonuzu da göz önünde bulundurarak herhangi bir sorun yok ama dikkatli tüketilmeli. Protein ağırlıklı dengeli bir beslenme türü seçmelisiniz.

Anladım çok teşekkür ederim yorumunuz sorularıma fazlasıyla cevap oldu. Dediklerinizi dikkate alacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı