Spor yaptıktan sonra mide bulantısı

metekaya506

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Her zamanki gibi yine bir sorunumdan bahsedeceğim. Ben neredeyse ilkokuldan beri kilolu biriydim ama ortaokulda daha çok almaya başladım. Neyse bu Mart'larda falan kendime söz vermiştim, sınavım bitsin, kilo vereceğim diye ve sınav bitti. Şu an 4 kilo verdim. Daha da verme çabasındayım. Fakat ben geçen gün spor yaptığımda her zaman 2 kere turladığım yolu müzik yüzünden hırs yaptığım için 3 kere turladım. 3. turumu yaparken yokuşu çıkmam tam biterken başım dönmeye ayağım tutmamaya, gözlerim kararmaya başladı. Hemen bir yere oturup babama söyledim gelip beni aldı. Eve geçince hemen bir su içtim. Midem fena bulandı uzun bir süre. Babam ilaç verdi, onu içip uzandım geçtim. Neyse, bugün de spor yaptım fakat aynısı olmasın diye 2 defa turladım, eve geldim, suyumu içtim, ayaklarım zor tutuyor ve midem yine bulanıyor şu an.eve gelene kadar böyle değildim. Bu durumdan nasıl kurtulabilirim? Neyi yanlış yapıyorum? Yardım eder misiniz? Vitamin eksikliği olabilir mi veya başka sebepler?

Ek bilgi: 13 yaşındayım. 89 kiloyum, %28 yağ oranına sahibim. Herhangi bir solunum türü hastalığım falan yok.

Egzersiz sırasında mide bulantası yaşamak pek de normal kabul edilmez. Ancak çalışma öncesi yanlış bir yemek seçimi yapmış olmanız veya kendinizi fazlasıyla zorlamanız sizi kusma derecesine getirebilir. Bazen alınan vitaminler de mide bulantısı yapabiliyor.

O herkeste olmuyor mu? Yemek yedikten sonra en az 75dk falan spor yapma. Yanına atıştırmalık protein barlarından al. Arada bir mola ver. Günde 7-8km yürürken 2km de bir su ve atıştırmalık için 5 dakika duruyorum. Şeker hastası olmayan kişilerin bile kan şekeri düşebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı