SSD Interface CRC Error Count Hatası

ZweiN

Centipat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba Sosyal. Samsung 860 EVO 250GB SSD'ye sahibim ve bir sorum olacak. HDTune Pro programında Health sekmesine baktığımda *Interface CRC Error Count* diye bir hata görüyorum ve bu hatanın yanında yazan sayılar şöyle;

"CURRENT: 96,WORST: 96,DATA: 3053"

Bu hata, ileride benim için bir sorun çıkarır mı? Çıkarırsa neden çıkarır? Neden oluşur? Yardımcı olan herkese teşekkür ederim. Ayrıca yılbaşında SATA kablolarımı değiştireceğim.
Arkadaşlar HDTune programından sorunun üstüne tıkladığımda *It maybe cause by damaged cables* demekte. Kabloyu değiştirirsem ve düzelmezse ne olur?

Son düzenleme:
Merhaba. Sistemimde bir SSHD ve bir SSHD var. Sistem SSD'ye kurulu fakat Disk Yönetimi'nde SSHD Birincil olarak gözüküyor. Neyse, bilgisayarı yeniden başlatayım dedim, çok uzun sürede Windows 10 kapanıyor ve tekrardan ekran açıldığında ise bir türlü Windows 10 ekranına gelmiyor. Bilgisayarı kapatıp açtığımda çok hızlı bir şekilde açılıyor fakat bir sorun fark ettim. Her rebootta HDTune'dan Health kısmına baktığımda Interface CRC Error Count sayısı artıyor. Tavsiyenizi almak istiyorum. Yeni bir SATA Kablosu alacağım ve önerilerinize açığım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benimde böyle Interface CRC Error Count hatası bulunmakta. Yeni bir SATA kablosu aldım sorun devam ediyor ve anakart SATA portlarınıda denedim yine sorun devam ediyor. Acaba diyorum güç kaynağından yeterli voltajmı gelmiyor SSD'ye bilemedim. @MF veya bilenler varsa yardımcı olurmusunuz?

Not: Her Crystal Disk Mark programından test yaptığımda değerler 10-10 artmakta.

Dosya Ekleri

• SSD.JPG
    SSD.JPG
    70,4 KB · Görüntüleme: 132
  • SSD Okuma Yazma.JPG
    SSD Okuma Yazma.JPG
    42,2 KB · Görüntüleme: 122
  • SSD Interface CRC Error Count.JPG
    SSD Interface CRC Error Count.JPG
    69,9 KB · Görüntüleme: 114
  • SSD Hız Testi Sonrasındaki CRC Error Count Değeri.JPG
    SSD Hız Testi Sonrasındaki CRC Error Count Değeri.JPG
    69 KB · Görüntüleme: 110
  • SSD Çalışma Saati.JPG
    SSD Çalışma Saati.JPG
    158,3 KB · Görüntüleme: 105
  • SSD Benchmark.JPG
    SSD Benchmark.JPG
    76,2 KB · Görüntüleme: 118
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı