SSD'ye Windows dualboot kurulumu yapılmıyor

Daha fazla  
RAM
6 GB
SSD veya HDD modeli
SSD ve HDD
Anakart
Laptop
İşlemci
i5 3337u
Merhaba 250GB SSD'im var. Windows 11 ISO dosyasını NTLite ile düzenleyerek Windows 11 Lite gibi bir şey yaptım. Sanal makineye kurduğumda 20GB yer kaplıyordu. SSD'de 40GB'lık bölüm açtım. Fakat kurulumda o diski seçince disk önerilen biçimde değil yine de devam etmek istiyor musunuz diyor. Evet dediğimde yüklüyor bitincede Windows önyükleyecek biçimde kurulamadı gibi bir şey diyor. Disk GPT zaten ne yapmam gerekli? Diskte Windows 10 kurulu ve 80GB falan boş yer var.

Merhaba 250GB SSD'im var. Windows 11 ISO dosyasını NTLite ile düzenleyerek Windows 11 Lite gibi bir şey yaptım. Sanal makineye kurduğumda 20GB yer kaplıyordu. SSD'de 40GB'lık bölüm açtım. Fakat kurulumda o diski seçince disk önerilen biçimde değil yine de devam etmek istiyor musunuz diyor. Evet dediğimde yüklüyor bitincede Windows önyükleyecek biçimde kurulamadı gibi bir şey diyor. Disk GPT zaten ne yapmam gerekli? Diskte Windows 10 kurulu ve 80GB falan boş yer var.

Genelde SSD'leri bölümlemek önerilen bir şey değil. Sosyalde bu işlemden sonra sorunlar yaşayanlar da oldu.

HDD'ye kurmayı denediniz mi? HDD'de deneyin, aynı hata oluyor mu?

Genelde SSD'leri bölümlemek önerilen bir şey değil. Sosyalde bu işlemden sonra sorunlar yaşayanlar da oldu.

HDD'ye kurmayı denediniz mi? HDD'de deneyin, aynı hata oluyor mu?
HDD denemek aklıma geldi ama HDD de aşırı kasar. Bi ondada deneyim. Ama SSD bölüp Pardus denemiştim olmuştu.

HDD denemek aklıma geldi ama HDD de aşırı kasar. Bir onda da deneyim. Ama SSD bölüp Pardus denemiştim olmuştu.

Windows 11'de aynı hatayı verirse sorun işletim sisteminin ayarlarında olabilir. Vermezse SSD'de bir şeyler yanlış olabilir.

Duruma göre düşünebiliriz.

Son düzenleme:
Windows 11'de aynı hatayı verirse sorun işletim sisteminin ayarlarında olabilir. Vermezse SSD'de bir şeyler yanlış olabilir.

Duruma göre düşünebiliriz.
Yine aynı oldu. Aynı hatalar. Aynı son. ISO'da sıkıntı var desem Sanal makineye kurdum birde Windows to go yaptım usb de çalışmıştı.

Şöyle bir şey buldum ne kadar yardımcı olur bilmem.

Şöyle bir şey buldum ne kadar yardımcı olur bilmem.
Sağolun ama birşey dememiş orda da sadece devam et demiş devam edip bitirince önyukleyemeyi yapamadı falan diyor.

@Elliot Türkinson Başka fikriniz var mı? Birde zamanım olunca Orjinal ISO ile deneyeceğim.

Maalesef aklıma bir şey gelmiyor, orijinal ISO ile olursa Lite yaparken gerekli bir şeyi silmiş olabilirsiniz, en azından normal kurulum için gerekli olan.

Maalesef aklıma bir şey gelmiyor, orijinal ISO ile olursa Lite yaparken gerekli bir şeyi silmiş olabilirsiniz, en azından normal kurulum için gerekli olan.
Gerekli şeyi silmemeye dikkat ettim. Technopat taki rehberlerden ve youtube taki videolardan yararlandım. Şimdi normal ISO ile denedim. Yine aynı uyarıyı verdi. "Diskteki yükleme için seçilmiş bölümler önerilen düzende değil..." Halbuki disk GPT. Yinede devam et dedim. Bitirdi yüklemeyi ve yine aynı hata "Windows bilgisayari yüklemenin sonraki aşamasını önyükleyecek şekilde ayarlayamadı..." Başka bir sıkıntı var ama çözemedim.

Bu konuda tüm diskleri çıkarınca olmuş da sizin ki laptop hem zaten bu sizde işe yaramaz gibi geliyor.

Bu arada USB'yi Rufus ile yaptıysanız bir de Ventoy ile dener misiniz?

Geri
Yukarı