Çözüldü "Diskteki yükleme için seçilmiş bölümler önerilen düzende değil" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

hayta332

Hectopat
Windows 10’u bootable USB üzerinden kurmaya çalışıyorum ve disk seçimi ekranında temiz kurulum yapabilmek adına Recovery Partition hariç hepsini silip yeni birim yarattım. Ancak Windows istediğim bölüme kurarken GPT sorunuyla karşılaşıyorum. Komut sistemiyle clean disk yapılıp convert edilmeli şeklinde bir çözüm buldum ancak aynı SSD'de Recovery bölümü olduğu için silinme ihtimaline karşı uygulamadım. Bu konuda çözüm önerisi olan var mı?

Windows 10 GPT.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sadece düzen uyarısı veriyor, yüklenemez demiyor. Tamam dediğinizde kuruluma devam etmesi lazım. Sizin disk zaten GPT, MBR değil.

Yine de diski temizlerseniz sorun olmaz:

Sadece düzen uyarısı veriyor, yüklenemez demiyor. Tamam dediğinizde kuruluma devam etmesi lazım. Sizin disk zaten GPT, MBR değil.

Son düzenleme:
Çözüm
Shift + F10 tuşlarına basın (Bazı bilgisayarlarda FN + Shift + F10). MS-DOS komut istemi açılacak sırasıyla:
  1. diskpart yazın enter'layın.
  2. list disk yazın enter'layın.
  3. select disk 0 yazın enter'layın (Burada birden çok disk çıkabilir. Hangi diski seçtiğinize dikkat etmelisiniz).
  4. clean yazın enter'layın. (NOT: Bu işlemi yaptığınızda sürücünüz biçimlendirilmiş (format atılmış) olur. Veri kaybı yaşamamak için bu işlemi yapmadan önce verilerinizi yedeklemenizi öneririm)
  5. convert MBR yazın enter'layın. (Eğer GPT'ye dönüştürmeniz gerekiyorsa convert GPT yazmalısınız)

Sonra CMD ekranını kapatıp disk sayfasındayken Yenile'ye basın.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yükle dediğimizde de ya yüklüyor ancak işlem bittikten sonra yeniden bir yükleme ekranı geliyor bu süreç hep devam ediyor ya da 2.defa yüklemede işlem yarıda hata veriyor, eğer bu sorunu çözmüş ya da anlayan varsa yardımcı olabilir mi?

Yükle dediğimizde de ya yüklüyor ancak işlem bittikten sonra yeniden bir yükleme ekranı geliyor bu süreç hep devam ediyor ya da 2.defa yüklemede işlem yarıda hata veriyor, eğer bu sorunu çözmüş ya da anlayan varsa yardımcı olabilir mi?

Çözümü bulabildiniz mi acaba? Bulduysanız yazabilir misiniz?
Çözümü bulabildiniz mi acaba ? bulduysanız yazabilir misiniz ?
Windows 10’u bootable USB üzerinden kurmaya çalışıyorum ve disk seçimi ekranında temiz kurulum yapabilmek adına Recovery Partition hariç hepsini silip yeni birim yarattım. Ancak Windows istediğim bölüme kurarken GPT sorunuyla karşılaşıyorum. Komut sistemiyle clean disk yapılıp convert edilmeli şeklinde bir çözüm buldum ancak aynı SSD'de Recovery bölümü olduğu için silinme ihtimaline karşı uygulamadım. Bu konuda çözüm önerisi olan var mı?

Eki Görüntüle 541681
Dostum bilgisayarın yeniden başlatılır USB veya DVD ( format için ne kullandıysan ) onu çıkarmam gerekiyomuş. Yoksa boot menüsünden ilk sıraya aldığın için sürekli onun üzerinden başlatmaya çalışıyor ve sürekli format ekranına atıyor

Son düzenleme:

Geri
Yukarı