Staj yaparken DGS ile yerleşmek sorun olur mu?

BurakY3

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba iyi sosyaller. Ön lisans son sınıf öğrencisiyim. Bu Haziran'ın 30'unda DGS sınavına girmeyi düşünüyorum ve stajımı da temmuz 1-Ağustos 1 tarihleri arasında yapacağım. DGS sınavından bölüme yerleşmemde bir sıkıntı yaratır mı acaba?

Yanlışım olabilir fakat stajı bitirmeden tam olarak mezun olmuş sayilmiyorsun bildiğim kadarıyla.

Staji tamamlamis olman gerekiyor mezun olmak için yani.

Bu durumda mezun olmuş olmadığın için DGS ile 4 yıllığa geçişte sıkıntı olabilir gibime geliyor

Daha cok bilgisi olanlar yardımcı olur umarim, başarılar

Yanlışım olabilir fakat stajı bitirmeden tam olarak mezun olmuş sayilmiyorsun bildiğim kadarıyla.

Staji tamamlamis olman gerekiyor mezun olmak için yani.

Bu durumda mezun olmuş olmadığın için DGS ile 4 yıllığa geçişte sıkıntı olabilir gibime geliyor.

Daha cok bilgisi olanlar yardımcı olur umarim, başarılar.

Ben de böyle biliyordum fakat başvuruda sıkıntı çıkarmıyormuş sanırım. Yani sınava girebiliyorum ama bölüme yerleşebiliyor muyum orası sıkıntı. Teşekkür ederim cevabınız için.

Merhaba iyi sosyaller. Ön lisans son sınıf öğrencisiyim. Bu Haziran'ın 30'unda DGS sınavına girmeyi düşünüyorum ve stajımı da temmuz 1-Ağustos 1 tarihleri arasında yapacağım. DGS sınavından bölüme yerleşmemde bir sıkıntı yaratır mı acaba?
Yüksek ihtimal problem olmaz. Ağustos ortası gibi açıklanıyor diye hatırlıyorum. O zamana mezun olmuş olursunuz. Ama şu şekilde bilgilerde var: ''O yıl son sınıfta olup da staj dışındaki mezuniyet şartlarını yerine getirmiş olan adaylar da başvurabilir.''
Okulunuzun ilgili birimlerine sormanızda yarar var.

Yüksek ihtimal problem olmaz. Ağustos ortası gibi açıklanıyor diye hatırlıyorum. O zamana mezun olmuş olursunuz. Ama şu şekilde bilgilerde var: "O yıl son sınıfta olup da staj dışındaki mezuniyet şartlarını yerine getirmiş olan adaylar da başvurabilir."
Okulunuzun ilgili birimlerine sormanızda yarar var.

Teşekkür ederim cevabınız için. En mantıklısı dediğiniz gibi okulun ilgili birimlerine sormak.

Geri
Yukarı