Steam Steam hesabında koruma olmasına rağmen çalındı

balikesirlicocuk

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Steam Guard ve mail doğrulamam açık olmasına rağmen hesabıma girilmiş izinsiz. Dün gece fark edip hemen dili filan tekrar çevirdim ve mail şifresiyle Steam şifresini güncelledim ama bugün yine girilmiş ve fark ettim ki 3-4 gün önce aldığım Rust iade edilmiş. Desteğe yazdım ben yapmadım. Sizce geri verirler mi? Para iadesi daha yapılmamış. Anlamadığım şey mailimde ve Steam hesabımda 2FA varken nasıl içine girilebiliyor? API key sayfasına baktım hiçbir şey de çıkmıyor. Saçma bir durum. Başına gelen veya yardım edebilecek var mı?

Arkadaşlar Steam Guard ve mail doğrulamam açık olmasına rağmen hesabıma girilmiş izinsiz. Dün gece fark edip hemen dili filan tekrar çevirdim ve mail şifresiyle Steam şifresini güncelledim ama bugün yine girilmiş ve fark ettim ki 3-4 gün önce aldığım Rust iade edilmiş. Desteğe yazdım ben yapmadım. Sizce geri verirler mi? Para iadesi daha yapılmamış. Anlamadığım şey mailimde ve Steam hesabımda 2FA varken nasıl içine girilebiliyor? API key sayfasına baktım hiçbir şey de çıkmıyor. Saçma bir durum. Başına gelen veya yardım edebilecek var mı?
Mail adresiniz de çalınmış. Have I Been Pwned: Check if your email has been compromised in a data breach sitesinden mail adresinizin veri sızıntısına karışıp karışmadığını kontrol edebilirsiniz.

Bilgisayarda veya telefonda antivirüs taraması yaptın mı?
Bilmediğin bir linke(mesela bedava 50 dolar falan) linke tıkladın mı?
yok tıklamadım

Güncelleme: Oyunu geri vermediler. İade edilen oyun geri verilemiyormuş. Bundan sonra epic games taraftarıyım. Yeter!

Son düzenleme:
Birkaç hafta önce aynısı başıma geldi ama fark etmedim Steam'e girdiklerini. 10-15 yıllık hesabımda Rust'ta ban yedirmis. Olaya bakın. 2FA koruma her şey vardı Steam'de. Saka gibi ve hiçbir şey yapamadım. Rust'ta itiraz ettim az evvel onu da ekte koydum. Dün bugün uğraştım ama nafile.

Dosya Ekleri

• mail1.png
    mail1.png
    130,2 KB · Görüntüleme: 4
  • mail2.png
    mail2.png
    142,5 KB · Görüntüleme: 5
  • mail3.png
    mail3.png
    147,1 KB · Görüntüleme: 5
  • profil.png
    profil.png