Steam'de DLC satın alıp hediye etme işlemi yapılamıyor

kaiser soze

Kilopat
Makaleler
3
İyi günler. Ben üç gün önce tekrardan indirime girmiş olan Euro Truck Simulator 2'yi satın aldım. Hatta doğu Avrupa ve İskandinavya açılsın diye ETS 2 Essentials paketini almıştım. Türkiye'nin de bir kısmını içeren Road to the Black Sea DLC'sini de almayı planlıyorum. Yakın tarihli olduğundan dolayı fazla indirime girmiyor. Şu ana kadar en fazla %20 indirim görmüş. Daha fazla beklemek istemeyip başka şekilde temin etmek istedim.

Benim ikinci bir Steam hesabım var. Hesap açılalı 4-4,5 ay oluyor. Telefon numarası girilmedi yani mobil guard yok ve yasaklama almadı. İçerisinde sadece CS GO var. Artık o lanet olası oyunu oynamak istemediğim için içerisinde bulunan ne varsa ederi az çok demeden satışa çıkardım ve 47 lira para birikti. Bunu kullanarak o DLC'yi esas hesabıma hediye etmek istedim. Ancak ödeme ekranında son onayı verirken "Beklenmedik bir hata meydana geldi. Ödeme işleminiz tamamlanmadı. Lütfen Steam Destek ile irtibata geçin." Şeklinde hata veriyor. Cüzdanda yeterli bakiye var. Aynı makinede oturum açılmış olması ve aynı kredi kartı ile ödeme yapılmış olması dışında hesapların ortak tarafı yok. Esas hesabımda CS GO için 1002 gün önce (5 Temmuz 2017 VAC ban dalgası) gelmiş VAC ban var.

Yapmak istediğim işlemi kısıtlayan bir kural yok diye biliyorum. Şu şartlar altında -aynı telefon numarası ile mobil doğrulama olmadığı için- Steam bu hesaplara aynı kişiye ait muamelesi yapmıyor. Eğer engelleyecek bir durum varsa niye sadece beklenmedik hata dedi anlamadım. Desteğe de hemen yazdık. Ancak cevap gelmedi. COVID-19'un çalışanları da olumsuz etkilediğinden dolayı desteğin geç çalışabileceğine dair uyarı verdi. Eğer daha fazla uzayacaksa ne anladık bu destek hizmetinden?

Eğer gözümden kaçan bir şey, yanlış bildiğim bir kural veya tavsiyeniz varsa yardımcı olur musunuz? 10 liralık indirimden faydalanmak bir tarafa, ikinci hesaptaki parayı kurtarmayı düşünüyorum. Bir daha CS GO için kuruş ödeme yapmak istemiyor hatta tek dakikamı bile harcamak istemiyorum.

Ek Açıklama 2020-04-03 160359.jpg

Başka ülke için mi alıyorsunuz?

Hayır. Her iki hesap da Türkiye bölgesinde açıldı. Ancak yine de tekrar kontrol edeyim.

Sanırım Guard işlemi sizi engelliyor olabilir.

Ana hesaptan Steam Guard'ı kaldırabilirim ama diğerinde mobil doğrulayıcı açarsam bu o hesaba da aynı telefon numarasını koymam demek. Aynı kişi muamelesi görebilir ve ana hesapta VAC ban var. Keşke evde başka akıllı telefon kullanıcısı olsaydı.

Hesap detaylarına girip satın alma geçmişini görüntüleyin. Eğer orada ilgili satın alım gözüküyorsa iptal edip tekrar deneyin.

Sanırım sorunu çözmenin bir yolu kalmadı.

DLC değil de başka bir oyun denedim. Hatta hiç indirimde olmayan üçüncü bir oyun da denedim. Yine de izin vermedi. Dün akşam nihayet lütfedip(!) destekten cevap verdiler. Cevap veren de mükemmelen Türkçe konuşan Luis isminde birisi. 3-4 gün sonra bir botla cevap verebiliyor aşağılık Valve. Onda da ticari amaçla kullandığımı iddia ettiler. Bir sürü arkadaşlık kurmuşum, yüzlerce saat oynamışım, anahtar alıp kasa açmışım, topluluk pazarından eşya da almışım ama nasıl oluyorsa hediye sistemi ile oyun satan birisi ilan edildim.

Hesaba telefon numarası ekleyip mobil doğrulamayı da açtım ama yine fayda etmedi. Lanetlerle dolu bir mesaj yazıp, hesaptaki seçkin durumda bulunan CS:GO'yu ve cüzdandaki parayı GabeN'ın validesine hediye ederek hesabın silinmesi için talep gönderdim.

Benzer durumda karşılaşan olursa diye bunu yazdım. Valve zorluk çıkarmak ve paranızın üzerine yatmak için her şerefsizliği yapıyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı