SteelSeries Apex 3 TKL alınır mı?

Kardeşim Apex 3 TKL alabilirsin rahatlıkla.

Zaten SteelSeries'e saygım ve güvenim var birkaç ürününü bir şekilde test etmiştim ve ürünlerinin kalitesinin farkındayım sadece bilgili olmak ve gerekirse daha çok para biriktirip daha iyi bir klavye almak istiyorum (maalesef Türk genciyim ve param yetti kadarını almak zorundayım veya beklemek zorundayım)

Sağ olun ben Gamepower, Rampage vb. markalardan bir daha alışveriş yapmak istemiyorum çünkü böyle markaların ürünlerinde illaki bir sorun çıkıyor.

Affedersiniz mekanik ile Membran'nın arasındaki fark ne.
Mekanik klavyeler oyun ve ömür açısından daha iyi. Mekanik klavyelerde her tuşun altında 1 tane anahtar var iken membran klavyede direk yüzeye basıyorsunuz. Ama mekanik klavyelerde her tuş için ayrı bir anahtara basıyorsunuz. Bu da ömrünü uzatıyor. Ayrıca membran klavyeler 10-20M tıklama ömrüne sahipken mekanik klavyeler daha uzun ömürlü oluyor.

Sağ olun ben Gamepower, Rampage vb. markalardan bir daha alışveriş yapmak istemiyorum çünkü böyle markaların ürünlerinde illaki bir sorun çıkıyor.

Affedersiniz mekanik ile Membran'nın arasındaki fark ne.
Örnek olarak o klavyeyi attım. 2 sene Apex 3 kullandım. Bir sabah pc'yi açtığımda akşamında çalışan Ctrl,K,P tuşları çalışmıyordu. Ondan beri Steelseries Klavyelere çok güvenmiyorum.

Mekanik klavyeler oyun ve ömür açısından daha iyi. Mekanik klavyelerde her tuşun altında 1 tane anahtar var iken membran klavyede direk yüzeye basıyorsunuz. Ama mekanik klavyelerde her tuş için ayrı bir anahtara basıyorsunuz. Bu da ömrünü uzatıyor. Ayrıca membran klavyeler 10-20M tıklama ömrüne sahipken mekanik klavyeler daha uzun ömürlü oluyor.

Affedersiniz bu konulardan anlayan birisi gibisiniz size sormak istiyorum Apex 3 tam olarak membran mı yoksa yarı mekanik gibi bir şey mi ürünü araştırırken durmadan "mekanik" kelimesini duyuyorum.

Örnek olarak o klavyeyi attım. 2 sene Apex 3 kullandım. Bir sabah PC'yi açtığımda akşamında çalışan CTRL, K, p tuşları çalışmıyordu. Ondan beri SteelSeries klavyelere çok güvenmiyorum.

2 sene bana yeter zaten o zamana kadar yeni klavye alacak paramda olur peki ya Apex 3'ten memnun muydunuz?

Affedersiniz bu konulardan anlayan birisi gibisiniz size sormak istiyorum Apex 3 tam olarak membran mı yoksa yarı mekanik gibi bir şey mi ürünü araştırırken durmadan "mekanik" kelimesini duyuyorum.
Tamamen membran bir klavye. Apex 5 bile tam mekanik değil. Eğer gerçekten fiyatını hak eden Steelseries klavye istiyorsanız Apex 7,9 veya Pro tercih edin. Tabii onlara verecek 2000-4000TL paranız var ise. Steelseries zenginin markası hocam bu bütçede tercih etmeyin.

Tamamen membran bir klavye. Apex 5 bile tam mekanik değil. Eğer gerçekten fiyatını hak eden SteelSeries klavye istiyorsanız Apex 7,9 veya Pro tercih edin. Tabii onlara verecek 2000-4000TL paranız var ise. SteelSeries zenginin markası hocam bu bütçede tercih etmeyin.

Maalesef o kadar param yok belki de taksitle almayı düşünebilirim ama çok da parlak görünmüyor bilmiyorum Apex 3 tam mekanik olmasa da güzele benziyorlar zaten şu an yazdığım klavye bile mekanik değil ama benim için rahat konforlu ve ses konusunda bir sorunu yoksa o klavye benim için güzeldir artık bu bütçeye de doğru düzgün mekanik klavye almak zorlaştı.

2 sene bana yeter zaten o zamana kadar yeni klavye alacak paramda olur peki ya Apex 3'ten memnun muydunuz?
Gayet memnundum Hepsiburada'dan 540TL'ye almıştım. Ama şuan ki fiyatı çok yüksek. Size önerim ikinci el sitelerinde bazı klavyeler oluyor. Sıfır, güvenlik bantları açılmamış onları tercih edebilirsiniz. Tabii ki o klavyeyi satan kişinin önceki satışlarına bakın. Sonuçta günümüzde çok dolandırıcılık oluyor.

Maalesef o kadar param yok belki de taksitle almayı düşünebilirim ama çok da parlak görünmüyor bilmiyorum Apex 3 tam mekanik olmasa da güzele benziyorlar zaten şu an yazdığım klavye bile mekanik değil ama benim için rahat konforlu ve ses konusunda bir sorunu yoksa o klavye benim için güzeldir artık bu bütçeye de doğru düzgün mekanik klavye almak zorlaştı.
Hocam mekanik şart değilse bile Apex 3'e bu para verilmez. Daha uyguna aynı yapıda olan HyperX gibi markaların klavylerine yönelebilirsiniz.

Gayet memnundum Hepsiburada'dan 540TL'ye almıştım. Ama şu anki fiyatı çok yüksek. Size önerim ikinci el sitelerinde bazı klavyeler oluyor. Sıfır, güvenlik bantları açılmamış onları tercih edebilirsiniz. Tabii ki o klavyeyi satan kişinin önceki satışlarına bakın. Sonuçta günümüzde çok dolandırıcılık oluyor.

İkinci elde doğru düzgün bir ürün ve satıcı bulmakla uğraşmak istemiyorum alıp bu konuyu kapatmak istiyorum neyse memnunsanız ben de alacağım ve size bir şey sormak istiyorum tuşları nasıl bastığınızda güzel bir his veya güzel bir ses çıkıyor mu (benimkisinin sesi takatak diye çıkıyor umarım bu klavyede öyle bir sorun yoktur)

Yeni konular

Geri
Yukarı