SteelSeries Arctis Nova 7 vs Logitech G PRO X Wireless

O zaman sorun var demektir. Ama normal bir şey tıslama sesi.

Tıslama sesi bir arıza değil bilmeden konuşmayın hocam. Kulaklıkta tıslama sesi olmaması için kulaklığın güç almayı kesmesi gerekir. Eğer o şekilde olsaydı siz her bir şey çaldığınızda aynı arabalardaki durunca stop edip gidince tekrar çalışması gibi oluyor. Bu da kulaklığa zararlı bir şey. O yüzden şirketler kapatmak yerine tıslama dediğiniz sesi oynatıyorlar. O sesi SteelSeries gibi şirketler minimuma indirmek için uğraşmıyorlar F/P ürün sattıklarından. Tabii o sürücü mm boyutu ile de alakalı. Bu ses siz bir şey çaldığınız zaman otomatik kesiliyor. Eğer kesilmiyorsa bir sorun var demektir. Umarım anlatabilmişimdir.

Nova serisinin hepsinin mikrofonu mükemmel. Nova 4 yeni çıktı tavsiye ederim. HyperX Logitech falan da var ama biraz bütçeyi aşmanız lazım onun için.

Kardeşim senin hiçbir şey bildiğin yok, sen aldığın mala tapmışsın sadece klasik ben aldım en iyisi o dur muhabbeti, bende şu an 5 tane kulaklık var AirPods 2 de dahil olmak üzere, blackshark v2 2023de tıslama yok.Jbl kulaklıkta var airpodsda da yok Razer hammerhead var bende şarjı ölmüş 20 dkda kapanıyor artık işi bitmiş 3 senelik onda da yok. F/P ürün de değil bu ayrıca firmanın en iyi 2. modeli, boş konuşuyosun benim mesajlarımı alıntılama bilmediğin konularda da konuşma rica ediyorum. Kulaklığı kabloyla taktığında tıslama sesi gidiyor, bilmeden konuşan tecrübe etmeden daha neyin ne olduğunu anlamadan konuşan sensin. Kulaklığın içindeki kablosuz alıcı yüksek seslerde tıslama yapıyor, şu her şeyi biliyorum ben aldıysam en iyisi odur mantığını bırakın, bilgi çamuru yapmayın. Kulaklık 3.5mm jackla tıslama sesini kesiyor marka kendisi bana mailinde bunun sorun olduğunu söylüyor sen halen kendin biliyormuş gibi yorum yapıyorsun. Ses kapatıyorum halen ses geliyor diyorum iyi bir şey demişsin aldığın ürüne tapmışsın resmen. Static noise problem diye geçiyor hissing diye geçiyor bu problemin adı, bu arkadaş tıslama sesi sorun değil diyor gel de sinirlenme .

Daha elindeki nova 7 bile değilmiş Nova 3 müş, internette okuyup hoşuna giden modeli sanki sahibiymiş gibi yorum yapanlara uyuz oluyorum , g pro x için de müzik için iyi değil diye biliyorum yazmışsın taktın mı hiç hayatında kulağına? Niye elinize dahi almadığınız ürünlere kendi keyfinizce yorum yapıyosunuz? Bir sürü kişi Nova 7de sorun var demiş başka forumlarda olsun burada olsun , mikrofonu için bu segmentte en kötü mikrofon deniyor incelemelerde sen harika mikrofon diyorsun sen mi ürettin ürünü daha kullanmadan sorun yok yalan söylüyorlar o sorun değil bu süper şu harika muhabbeti yapıyosun ? Bilmediğin konularda denemediğin ürünler hakkında konuşma bu hastalıklı bir durum haberin olsun.

Son düzenleme:
@Kara44 özür diliyorum o zaman yazdıklarım için. Benim yazdıklarımı iyi okumamışsınız yaşadığınız durumun sorun olduğunu belirttim. Ayrıca bu kadar ağır konuşmanıza gerek yok bence. Ben de yardımcı olmaya çalışıyorum amacım sanki burada kulaklığı övmekmiş gibi yazmışsınız alâkası yok. G X Pro'yu da kullandım yaklaşık 1 hafta nova 7'yi de.

@Kara44 özür diliyorum o zaman yazdıklarım için. Benim yazdıklarımı iyi okumamışsınız yaşadığınız durumun sorun olduğunu belirttim. Ayrıca bu kadar ağır konuşmanıza gerek yok bence. Ben de yardımcı olmaya çalışıyorum amacım sanki burada kulaklığı övmekmiş gibi yazmışsınız alâkası yok. G X Pro'yu da kullandım yaklaşık 1 hafta nova 7'yi de.
Sen de kusura bakma kalp kırmak istemedim ama insan sinirleniyor çünkü elimden çok ürün geliyor geçiyor şuan elimde yan yana deneyebileceğim novayla kıyaslayabileceğim kulaklıklar var ,ben anlık test edip kalitesini tartabiliyorum ama sorun yok bunlar sorun değil dediğin zaman tepem attı :) bu saydıklarım hepsi sorun marka kendisi de kabul ediyor ve gerçekten bu ürün f/p ürün olmaktan çok uzak . İnsan sinirleniyor çünkü 5000 lira gibi bir ücret veriyosun bir sonraki üst modeli de pro olanı 8000 lira civarı, hani daha üstü yok desek yeridir ama 1000 liralık kulaklıkla benzer performans olunca dolandırılmış oluyoruz
Şöyle örnek vereyim bana kablosuz kulaklık lazımdı hammerhead var ama artık ölü vaziyetteydi , o zaman airpods da yoktu arkadaşım jbl 510 bt kullandığını gayet yeterli olduğunu söyledi oyun için müzik için, (pubg mobile ipad ile) . Ben o zaman 750 liraya aldım ve kulaklıkta acayip gecikme var 200 ms gibi ,ama hakikaten ayak sesi kasılıyor, sonra film müzik dinleyince çok güzel sesi var herhangi bir ayar yapmıyorsun direk tak kullan, 2 kusuru vardı biri gecikme diğeri de rahat olmaması, tıslama falan da vardı ama şimdi ben bu kulaklığa bu kadar para verdim niye böyle kötü diyebilir miyim? diyemem çünkü zaten seviyesi belli 750 lira vermişim alabileceğimin fazlasını veriyor müziği falan süper dinletiyor ses seviyesi bir kablolu kulaklık kadar yüksek. Bunda kusur arayamam tıslamayı falan da görmezden geliyorsun
Ama aynı şeyi nova 7 için düşünelim 5000 lira veriyorsun, kulaklıkta tıslama var, müzikte ses berbat söyleyince bu bir oyun kulaklığı deniyor 5000 lira verdiğini kimse dahil etmiyor konuya, dip ses sorunu çıkıyor ,ses kapatıyorsun ses gelmeye devam ediyor belki normalde hiç bunu sorun olarak görmez insan ama 5000 lira vermişiz ,en iyi 2. kulaklığı alıyoruz sözde. %60 70 ses seviyesi üstünde rahatsız edici tıslama var, bluetooth ses seviyesi çok düşük ama tıslama bluetooth ile daha fazla, şimdi böyle kıyaslayınca 750 liralık kulaklıktan farklı olarak bana ne verdi? sonar ayarı yapıp İpad üzerinde kullanamıyorum madem öyle tak çalıştır herhangi bir bluetooth kulaklık alırım niye buna para vereyim anlatabildim mi ,o yüzden insan sinirleniyor marka bariz şekilde insanları kandırıyor ,almadan bilemediğimiz için kötü bir tecrübe oldu.

O tıslamadan dolayı baş ağrısı da yapıyor ,tıslaması ses limitini kaldırınca çok yükseliyor o yüzden bir süre sonra baş ağrısı yapıyor

Sen de kusura bakma kalp kırmak istemedim ama insan sinirleniyor çünkü elimden çok ürün geliyor geçiyor şu an elimde yan yana deneyebileceğim novayla kıyaslayabileceğim kulaklıklar var, ben anlık test edip kalitesini tartabiliyorum ama sorun yok bunlar sorun değil dediğin zaman tepem attı :) bu saydıklarım hepsi sorun marka kendisi de kabul ediyor ve gerçekten bu ürün F/P ürün olmaktan çok uzak. İnsan sinirleniyor çünkü 5000 lira gibi bir ücret veriyorsun bir sonraki üst modeli de Pro olanı 8000 lira civarı, hani daha üstü yok desek yeridir ama 1000 liralık kulaklıkla benzer performans olunca dolandırılmış oluyoruz.
Şöyle örnek vereyim bana kablosuz kulaklık lazımdı hammerhead var ama artık ölü vaziyetteydi, o zaman AirPods da yoktu arkadaşım JBL 510 BT kullandığını gayet yeterli olduğunu söyledi oyun için müzik için, (PUBG Mobile iPad ile). Ben o zaman 750 liraya aldım ve kulaklıkta acayip gecikme var 200 ms gibi, ama hakikaten ayak sesi kasılıyor, sonra film müzik dinleyince çok güzel sesi var herhangi bir ayar yapmıyorsun direk tak kullan, 2 kusuru vardı biri gecikme diğeri de rahat olmaması, tıslama falan da vardı ama şimdi ben bu kulaklığa bu kadar para verdim niye böyle kötü diyebilir miyim? Diyemem çünkü zaten seviyesi belli 750 lira vermişim alabileceğimin fazlasını veriyor müziği falan süper dinletiyor ses seviyesi bir kablolu kulaklık kadar yüksek. Bunda kusur arayamam tıslamayı falan da görmezden geliyorsun.
Ama aynı şeyi nova 7 için düşünelim 5000 lira veriyorsun, kulaklıkta tıslama var, müzikte ses berbat söyleyince bu bir oyun kulaklığı deniyor 5000 lira verdiğini kimse dahil etmiyor konuya, dip ses sorunu çıkıyor, ses kapatıyorsun ses gelmeye devam ediyor belki normalde hiç bunu sorun olarak görmez insan ama 5000 lira vermişiz, en iyi 2. kulaklığı alıyoruz sözde. %60 70 ses seviyesi üstünde rahatsız edici tıslama var, Bluetooth ses seviyesi çok düşük ama tıslama Bluetooth ile daha fazla, şimdi böyle kıyaslayınca 750 liralık kulaklıktan farklı olarak bana ne verdi? Sonar ayarı yapıp iPad üzerinde kullanamıyorum madem öyle tak çalıştır herhangi bir Bluetooth kulaklık alırım niye buna para vereyim anlatabildim mi, o yüzden insan sinirleniyor marka bariz şekilde insanları kandırıyor, almadan bilemediğimiz için kötü bir tecrübe oldu.

O tıslamadan dolayı baş ağrısı da yapıyor, tıslaması ses limitini kaldırınca çok yükseliyor o yüzden bir süre sonra baş ağrısı yapıyor.

Ben nova 7 kullandığım zaman gg de Engine var onu yapınca direk ses kartına yazıyor her yerde kullanıyordum. Siz sonar kısmından yapıyorsunuz büyük ihtimalle. Boğuk ses olayına bir şey diyemeyeceğim ben o kadar baş ağrıtacak kadar hissetmedim 5 6 gün kullandığımdan fark etmemiş olabilirim.

20 gun kullandim sorna iade ettim ben dayanamayip. Kutusunuda bayagi bir yirtmistim geri koymaya calisirken oysa. Amazon sagolsun hic ugrastirmadi hemen kabul etti. 3000 lira daha ucuza Cloud Alpha aldim, aldigimdan beri bir pisman degilim. Nova 7 tamamen abartilmis bir kulaklik.

20 gun kullandim sorna iade ettim ben dayanamayip. Kutusunuda bayagi bir yirtmistim geri koymaya calisirken oysa. Amazon sagolsun hic ugrastirmadi hemen kabul etti. 3000 lira daha ucuza Cloud Alpha aldim, aldigimdan beri bir pisman degilim. Nova 7 tamamen abartilmis bir kulaklik.
Ben başka yerden alma gafletinde bulundum iade edemedim malesef, satamadım da çünkü ilanda soranlar oluyor ben de yalan söyleyemem ne kusuru varsa anlattım almak isteyenler de almadı :) o yüzden arkadaşıma bir süre kullanması için verdim ,ben de blackshark kullanıyorum . En azından müzik dinlerken ne dinlediğim anlaşılıyor

Merhaba her iki kulaklığı kullanan birisi olarak tavsiyede bulunmam gerekirse benim için kesinlikle G PRO X kafaya oturuşu eline aldığında gelen o kalite hissi kesinlikle çok daha iyi. Tabii ki eksileri mevcut. Mikrofonunun içeri girmemesi ve kulaklıktan yukarı doğru çıkan birkaç santimlik kablo olması benim için bir dezavantaj evimde 2 tane canavar kedi var kulaklığı çöp ettiler. SteelSeries nova 7 tarafına geçecek olursam elime ilk aldığımda inanılmaz hafif olduğunu hissettim ve taktığımda kulaklık yokmuş hissi verdi ergonomisi kesinlikle güzel fakat ağırlığından mı yoksa pedlerinden kaynaklı mıdır bilinmez dışarıdan gelen sesi engellemekte pek başarılı olduğunu söyleyemem G PRO X dünya ile iletişimini kesiyordu güzel sarıp sarmalıyordu fakat sesi fark etmeden arttırınca dışarıya oldukça ses veriyordu G PRO X'i hoparlör niyetine kullandığım oldu :D SteelSeries'i daha 3 gündür kullanıyorum sesi güzel fakat net bir şey söyleyemeyeceğim dışarı ses verme konusunda.

Yazılımlarından bahsetmek gerekirse G PRO X tarafı daha sade ve anlaşılır bir arayüz ile ön ayarlar sunuyor fakat nova 7 tarafında ise birçok yerden birçok şey çıkıyor bana karmaşık geldi. Ses performansına bir şey diyemeyeceğim uzun zamandır hardcore rekabetçi oyun oynamadım. İnternet üzerinden incelemeniz daha sağlıklı olacaktır.

Ayrıca G PRO X tarafında 2 farklı ped çıkıyor biri kadifemsi diğeri deri kadifenin hissi muazzam fakat çok sıcak havalarda çok terletiyor ve bir süre temizlemezseniz çok kötü koku yapıyor. Nova 7 tarafını çok uzun kullanmadığım için bir yorum yapamıyorum. Fakat pedleri çok kötü değil aynı zamanda çok iyi de değil. Tam bir fiyat performans kulaklığı.

Minik bir not daha nova 7 de cızırtı tıss ses muhabbeti gelmiş kulaklığı kendini dinleme moduna çekince evet mikrofonu kullanırken ses size geliyor arkada bir dip ses olduğunu anlayabiliyorsunuz fakat uygulaması üzerinden kulaklığa gelen sesi kapayıp herhangi bir ön ayarı ayarlarsanız karşı tarafa ses net güzel gidiyor fakat mikrofon sesi G PRO X'e kıyasla daha az oluyor bu kulaklıkta biraz sesimi açmak durumda kalıyorlar.

Tasvsiyem; Paranız yetiyorsa G PRO X almanızı tavsiye ederim.

Geri
Yukarı