SteelSeries Arctis Nova 7 vs Logitech G PRO X Wireless

Kendim kullaniyorum yayinti falan degil var oyle bir sorun.

Eki Görüntüle 1893882

Belli bir ses seviyesinin altinda %60 da alinmiyor ses ayar yapinca. Ama bunun uzerine cikinca tisss diye ses geliyor. Kullanmadigin urun hakkinda yorum yapmamani rica ediyorum. Nova 7 alinmaz demedim sadece sorun yasadigimi belirttim. 6000 lira verip bu sesi almak rahatsiz edici cunku. Ha dip ses kablosuzlarda elzem gibi bir sey de yine de belirtmek lazim ben rahatsiz oldugum icin gittim Cloud Alpha S aldim.
Bu yorumlardakiler dip sorunu değil mic sidetone kendi özelliği bu, kulaklık geldiğinde açık vaziyette geliyor insanlar bozuk sanıyor ama bir bakıma haklılar, bu kulaklığı satanların zihniyeti nasılsa markadan dolayı alırlar satarız zihniyetinde oldukları için bu şekilde ve rezil default profiliyle göndermekten çekinmiyolar . Beni en çok sinirlendiren nokta o , yani kulaklığa bu kadar para vermişim rahat rahat takıp kullanayım yok, onu indir şunu aç bunu kapat saçmalıktan başka bişey değil.

Bendeki nova 7 de şöyle bir sorun var, ses son seviyelerde iken %70ten sonra falan tıslama başlıyor hiçbir cihaza takılı olmasa dahi tıssss diye ses geliyor
Diğer bir sorun da ses sıfırda dahi olsa kulaklıktan ses gelmeye devam ediyor :) dip ses bu mudur bilmiyorum daha önce dip ses sorunu görmediğim için birşey diyemem ama böyle sorunları da var.

Ben şu anda nova 3 kullanıyorum belirttiğim gibi yorumdaki sorunu da yaşadım biliyorum ama son gelen Firmware güncellemesinde o sorun kalktı bende. Siz sorunu çevresel ses kapalıyken ve Firmware güncellemişken alıyorsanız bir sorun var demektir zaten ama SteelSeries kendisi bu sorun için bir güncelleme hazırladıklarını ve bütün novalar için yayınlayacaklarını belitmişlerdi. Yani sizde de çözülmüş olması lazım. Zamanında iyi araştırdığım için o şekilde yazmıştım. Bir de yayıntıdan kastım benim sitem ettiğim olay kulaklık o yazılım olmadan performansınız %60'ını vermesine rağmen yüklemeyi bilmeyip o ayarı kapatmadan dip ses sorunu var yazanlar. Umarım anlatabilmişimdir derdimi yanlış anlama lütfen.

Şu şekilde SteelSeries GG'yi indirdiğiniz zaman orada Engine var. Oraya yapıcağınız bütün ayarlar cihazın ses kartına yazılıyor ve istediğiniz yerde kullanabiliyorsunuz. Yanlış yazmışsam eğer özür dilerim. Ben nova 3 kullanıyorum.
O engine ayarları herhangi bir kulaklıkta herhangi bir yazılımla da yapılabiliyor yani onu bir + olarak saymamak lazım, en yazılımsız kulaklık da ek bir yazılımla ekolayzır ayarı yapabiliyor ,geriye mic sidetone ve ses limit ayarı kalıyor zaten ses limit ayarı bence dalga geçmek için koymuşlar keza ilk gelen ses seviyesiyle bu kulaklığı kullanmaya zorlamak şakadan öteye gitmez ,limit olmadan bile sesi az çıkıyor . Boşuna koymuşlar yani ,mic sidetone da kimsenin ihtiyaç duyacağını zannetmiyorum , geriye sadece ekolayzır ayarı kalıyor onu da dolby gibi programlarla herhangi normal bir kulaklık da yapabilir hatta paralı programlar var en dandik kulaklıkları bile ekolayzır ile bambaşka hale getirebilen yazılımlar var. Engine başlı başına gereksiz bir program, asıl mesele sonarın çalışması o da ne bluetooth ne kabloyla başka cihazda çalışmıyor. Hatta resmen dolandırıcılık bu , bluetooth ve kablolu + dongle ile satıyorlar, ama kabloyla pc bağlayınca sonarı kullanamıyorsunuz şaka değil gerçekten adamlar kablolu da kullanımı var diye sattıkları kulaklıkta, kabloyla bilgisayara bağlasanız dahi sonar görmüyor tekrar diyorum şaka değil bu :)

Son düzenleme:
Bu yorumlardakiler dip sorunu değil Mic sidetone kendi özelliği bu, kulaklık geldiğinde açık vaziyette geliyor insanlar bozuk sanıyor ama bir bakıma haklılar, bu kulaklığı satanların zihniyeti nasılsa markadan dolayı alırlar satarız zihniyetinde oldukları için bu şekilde ve rezil default profiliyle göndermekten çekinmiyorlar. Beni en çok sinirlendiren nokta O, yani kulaklığa bu kadar para vermişim rahat rahat takıp kullanayım yok, onu indir şunu aç bunu kapat saçmalıktan başka bir şey değil.

Bendeki nova 7 de şöyle bir sorun var, ses son seviyelerde iken %70'ten sonra falan tıslama başlıyor hiçbir cihaza takılı olmasa dahi tıssss diye ses geliyor.
Diğer bir sorun da ses sıfırda dahi olsa kulaklıktan ses gelmeye devam ediyor :) dip ses bu mudur bilmiyorum daha önce dip ses sorunu görmediğim için bir şey diyemem ama böyle sorunları da var.

Engine dediğim gibi ses kartına yazmak için. Diğer programlar ses kartına yazmıyor yani arkada açık bırkamanız gerkiyor. GG'nin artısı benim gördüğüm oyunlara özel profil yapmaları CS:GO'da falan işe yarıyor bir de orada mikrofon yapay zeka gürültü engellemesi var. Aynı Discord'taki gibi çalışıyor sadece sizin sesiniz gidiyor ben beğenmiştim. Bunlar çoğu kulaklıkta olmayan güzel detaylar bence. Sizin yaşadığınız sorun %70'ten sonra gelen ses yazılımsal olduğunu düşünüyorum ya da şöyle olabilir: Kulaklıklar siz de yazmışsınız zaten sesi kapatsanız bile ses veriyor bu aslında güzel bir şey çünkü diğer türlü tamamen kapatsa kulaklığın kablosunu çıkarmış gibi gücü kesecek ve siz sesi açtığınızda tekrar güç verecek. Bu kulaklığün ömrünü azaltır benim düşüncem. O tıslama sesi de aynı şekilde ondan geliyordur büyük ihtimal ve siz bir şey çalmaya başladığınız zaman gidiyordur büyük ihtimal.

Bendeki nova 7 de şöyle bir sorun var, ses son seviyelerde iken %70ten sonra falan tıslama başlıyor hiçbir cihaza takılı olmasa dahi tıssss diye ses geliyor
Diğer bir sorun da ses sıfırda dahi olsa kulaklıktan ses gelmeye devam ediyor :) dip ses bu mudur bilmiyorum daha önce dip ses sorunu görmediğim için birşey diyemem ama böyle sorunları da var.
Aynen sorun bu iste. 500 liraya aldigim JBL kulaklikta da ayni sorun var. Insan 6000 verince olmasin istiyor boyle sorunlar. Ayarlari kurcaladim bir nebze azaldi ama 1. nesilden den proya airpods da kullandim onda boyle bir sorun yoktu.

Aynen sorun bu iste. 500 liraya aldigim JBL kulaklikta da ayni sorun var. Insan 6000 verince olmasin istiyor boyle sorunlar. Ayarlari kurcaladim bir nebze azaldi ama 1. nesildenden Pro'ya AirPods da kullandim onda boyle bir sorun yoktu.

O sorun dip ses değil yukarıda da yazdım bakın isterseniz. Olması gereken bir şey ve siz bir şey çalmaya başladığınızda kesiliyor zaten.

Kulaklığın içinde ses kartı var yani ayarı bir kere yapıyorsun istediğin yerde kullanıyorsun. Fiyat olarak normalk daha ucuzdu onu alın hocam.
Hocam oyun yayınları yapıyorum ve mikrofonu iyi olan kulaklık arıyorum 4000 TL ye kadar bütçem var önereceğiniz oyun kulaklığı varmıdır? Kablolu yada kablosuz fark etmez. Mikrofon ve kumaş pedli olması önceliğim.

%70 ses seviyesindeyken ses kesilmiyor. Normalde hic bir ses calmiyorken dogru kesiliyor ama %70'i gecemicek miyiz ? Bir sey calmazken de tisslamak nedir o da ayri sorun.
Hocam sizden de kulaklık önerisi alabilirim bir üst yorumda detayları belirttim.

Hocam oyun yayınları yapıyorum ve mikrofonu iyi olan kulaklık arıyorum 4000 TL ye kadar bütçem var önereceğiniz oyun kulaklığı varmıdır? Kablolu yada kablosuz fark etmez. Mikrofon ve kumaş pedli olması önceliğim.

Hocam sizden de kulaklık önerisi alabilirim bir üst yorumda detayları belirttim.
Cloud Alpha kullaniyorum ben su an. Ses kalitesi olarak da Nova 7 den daha basarili buluyorum. Kablolu kullanabilecekseniz bir bakin derim. Kablosuz istiyorsaniz wireless modeli de var ama Nova 7 yi basta secmemin sebebi telefonda falan da kullanabilecek olmam di.

Engine dediğim gibi ses kartına yazmak için. Diğer programlar ses kartına yazmıyor yani arkada açık bırkamanız gerkiyor. GG'nin artısı benim gördüğüm oyunlara özel profil yapmaları CS:GO'da falan işe yarıyor bir de orada mikrofon yapay zeka gürültü engellemesi var. Aynı Discord'taki gibi çalışıyor sadece sizin sesiniz gidiyor ben beğenmiştim. Bunlar çoğu kulaklıkta olmayan güzel detaylar bence. Sizin yaşadığınız sorun %70'ten sonra gelen ses yazılımsal olduğunu düşünüyorum ya da şöyle olabilir: Kulaklıklar siz de yazmışsınız zaten sesi kapatsanız bile ses veriyor bu aslında güzel bir şey çünkü diğer türlü tamamen kapatsa kulaklığın kablosunu çıkarmış gibi gücü kesecek ve siz sesi açtığınızda tekrar güç verecek. Bu kulaklığün ömrünü azaltır benim düşüncem. O tıslama sesi de aynı şekilde ondan geliyordur büyük ihtimal ve siz bir şey çalmaya başladığınız zaman gidiyordur büyük ihtimal.
Hocam sesi kapatınca ses vermeye devam etmesinin nesi iyi olabilir ,arıza bu iyi birşey değil , ses sıfıra alıyorum kulaklıktan videonun sesi gelmeye devam ediyor yani sesi komple kapatamıyorum çok derinden ses gelmeye devam ediyor :)

Tıslama sesi de aynı şekilde bir arıza, birşey çalmaya başlayınca gitmiyor benim kulaklarım biraz hassastır net duyuyorum şarkıdan veya oyundan bağımsız kendi halinde devam ediyor , normalde anakarttan yapar bunu ama kulaklığı pc dahil hiçbir yere bağlamayıp boşta iken sesi son olarak kafanıza takınca sonsuz bir tıslama sesi başlıyor %70 civarında duyulmayacak şekle geliyor ama %10 da bile var sadece sesi yükseltince anlaşılıyor. PC için hadi neyse ama bluetooth zaten ses seviyesi çok düşük bu kulaklığın bir de sesini tıslama yüzünden kısmak işkence. Normalde bile bluetooth kullanımda elim sürekli kafama gidiyor insanda sesi artırma isteği oluyor ama malesef ses sonda, dediğim gibi başka kulaklıklar ses seviyesi yüksek bluetooth kulaklık kullanmış kişi aynı durumu yaşayacaktır istemsiz sesi artırma çabasına giriyorsun ama olmuyor üstüne tıslama devam ediyor . Madem öyle bu parayı niye veriyoruz bu kulaklığa :)

Aynen sorun bu iste. 500 liraya aldigim JBL kulaklikta da ayni sorun var. Insan 6000 verince olmasin istiyor boyle sorunlar. Ayarlari kurcaladim bir nebze azaldi ama 1. nesilden den proya airpods da kullandim onda boyle bir sorun yoktu.
Siz iade edebilmişsiniz sanırım ben malesef iade edemedim , başka kulaklıklarla kıyaslama şansı olanlar zaten iade ediyor beğenenler genelde ilk kulaklığı olanlar veya kötü kulaklıktan geçmiş olanlar ,aynen öyle jbl bende de var 510 bt onda bu kadar tıslama yok ve sesi bluetooth üzerindeyken novadan %40 daha yüksek ,marka milleti resmen dolandırıyor ama anlatamadım insanlara :)

%70 ses seviyesindeyken ses kesilmiyor. Normalde hiçbir ses calmiyorken dogru kesiliyor ama %70'i gecemeyecek miyiz? Bir şey calmazken de tisslamak nedir o da ayri sorun.

O zaman sorun var demektir. Ama normal bir şey tıslama sesi.

Hocam sesi kapatınca ses vermeye devam etmesinin nesi iyi olabilir, arıza bu iyi bir şey değil, ses sıfıra alıyorum kulaklıktan videonun sesi gelmeye devam ediyor yani sesi komple kapatamıyorum çok derinden ses gelmeye devam ediyor :)

Tıslama sesi de aynı şekilde bir arıza, bir şey çalmaya başlayınca gitmiyor benim kulaklarım biraz hassastır net duyuyorum şarkıdan veya oyundan bağımsız kendi halinde devam ediyor, normalde anakarttan yapar bunu ama kulaklığı PC dahil hiçbir yere bağlamayıp boşta iken sesi son olarak kafanıza takınca sonsuz bir tıslama sesi başlıyor %70 civarında duyulmayacak şekle geliyor ama %10 da bile var sadece sesi yükseltince anlaşılıyor. PC için hadi neyse ama Bluetooth zaten ses seviyesi çok düşük bu kulaklığın bir de sesini tıslama yüzünden kısmak işkence. Normalde bile Bluetooth kullanımda elim sürekli kafama gidiyor insanda sesi artırma isteği oluyor ama maalesef ses sonda, dediğim gibi başka kulaklıklar ses seviyesi yüksek Bluetooth kulaklık kullanmış kişi aynı durumu yaşayacaktır istemsiz sesi artırma çabasına giriyorsun ama olmuyor üstüne tıslama devam ediyor. Madem öyle bu parayı niye veriyoruz bu kulaklığa :)

Tıslama sesi bir arıza değil bilmeden konuşmayın hocam. Kulaklıkta tıslama sesi olmaması için kulaklığın güç almayı kesmesi gerekir. Eğer o şekilde olsaydı siz her bir şey çaldığınızda aynı arabalardaki durunca stop edip gidince tekrar çalışması gibi oluyor. Bu da kulaklığa zararlı bir şey. O yüzden şirketler kapatmak yerine tıslama dediğiniz sesi oynatıyorlar. O sesi SteelSeries gibi şirketler minimuma indirmek için uğraşmıyorlar F/P ürün sattıklarından. Tabii o sürücü mm boyutu ile de alakalı. Bu ses siz bir şey çaldığınız zaman otomatik kesiliyor. Eğer kesilmiyorsa bir sorun var demektir. Umarım anlatabilmişimdir.

Hocam oyun yayınları yapıyorum ve mikrofonu iyi olan kulaklık arıyorum 4000 TL'ye kadar bütçem var önereceğiniz oyun kulaklığı var mıdır? Kablolu ya da kablosuz fark etmez. Mikrofon ve kumaş pedli olması önceliğim.

Nova serisinin hepsinin mikrofonu mükemmel. Nova 4 yeni çıktı tavsiye ederim. HyperX Logitech falan da var ama biraz bütçeyi aşmanız lazım onun için.

Son düzenleme:
O zaman sorun var demektir. Ama normal bir şey tıslama sesi.

Tıslama sesi bir arıza değil bilmeden konuşmayın hocam. Kulaklıkta tıslama sesi olmaması için kulaklığın güç almayı kesmesi gerekir. Eğer o şekilde olsaydı siz her bir şey çaldığınızda aynı arabalardaki durunca stop edip gidince tekrar çalışması gibi oluyor. Bu da kulaklığa zararlı bir şey. O yüzden şirketler kapatmak yerine tıslama dediğiniz sesi oynatıyorlar. O sesi SteelSeries gibi şirketler minimuma indirmek için uğraşmıyorlar F/P ürün sattıklarından. Tabii o sürücü mm boyutu ile de alakalı. Bu ses siz bir şey çaldığınız zaman otomatik kesiliyor. Eğer kesilmiyorsa bir sorun var demektir. Umarım anlatabilmişimdir.

Nova serisinin hepsinin mikrofonu mükemmel. Nova 4 yeni çıktı tavsiye ederim. HyperX Logitech falan da var ama biraz bütçeyi aşmanız lazım onun için.

Logitech G Pro X ya da​

Razer Blackshark V2 + USB
bunları önerenler var mikrofon kalitesi öncelik olarak bakarsak hangisi iyidir​

Geri
Yukarı