Still waiting for root device. Samsung NP-350V5C-T01TR

YKangul

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. iAtkos ML 2 yi Samsung NP-350V5C-T01TR laptop a kurmaya çalışıyorum özellikleri şunlar:

• SAMSUNG NP-350V5C-T01TR
  • CPU: Intel Core i5 3210M
  • VRAM: AMD HD 7730M gDDR3 2GB_Hybrid
  • MEMORY: 8GB DDR3
  • HDD: SATA 750GB
  • ODD:Super Multi Dual Layer (SATA)
  • Wi-Fi - BT: Atheros 802.11 bgn + BT 4.0

iAtkos boot menüsüne geliyor ancak hangi kodu denersem deniyim still waiting for root device de kalıyorum. Şuan a kadar verbose modunda npci=0x2000 npci=0x3000 ve GraphicsEnabler=No komutlarını denedim ama pek bir sonuç alamadım, ne yapmalıyım? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Fotograflar:
t81x7.jpg

t81vx.jpg

- - - Güncellendi - - -

Kimse yokmu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Önce başlarken
Kod:
boot: -v cpus=1 busratio=19 rd=disk0s1
Bu kodu bir dene olmazsa diğer yöntem olarak, DVD yi takıp kurulum yapar gibi sistemi açın, taki hoşgeldiniz ekranı gelinceye kadar, bu ekrandan sonra üstteki menu/util den terminal i seçin.

Gelen pencereye aynen bu komutları sırası ile girip enter a basın.

Dosyaları kopyaladığınız cd yada usb yi takın.

cd /volumes/usb yada cd ye verdiğiniz isim ENTER (içinde kopyaladığınız dosyların olduğu aygıt eğer ayrık isim verdiyseniz ayvayı yediniz, hayatta görmez)

cp -r IOATAFamily.kext /volumes/kurulumda diske verdiğiniz isim/system/library/extensions ENTER (aynı isim kuralı bundada geçerli, eğer ayrık isim verdiyseniz kurulum yaptığınız diske, örneğin Macintosh HD gibi yeniden kuracaksınız OSX i başka yolu yok.)

cp -r IOAHCIFamily.kext /volumes/kurulumda diske verdiğiniz isim/system/library/extensions ENTER

cd /volumes/kurulumda diske verdiğiniz isim/system/library/extensions ENTER

Kod:
chmod -R 755 IOATAFamily.kext ENTER 
chown -R root:wheel IOATAFamily.kext ENTER 

chmod -R 755 IOAHCIFamily.kext ENTER 
chown -R root:wheel IOAHCIFamily.kext ENTER

reboot ENTER

Deneyeceğim teşekkürler.

Denedim ama olmadı boot menusunde komutları girdim ama sonuç hala aynı usb de bir problem yok.

Birde şunu deneyin. Hata geldikten sonra Usb yi 2 defa çıkarıp takın. Bir arkadaşın bilgisayarında kuruluma öyle geçmiştik.

Arkadaşıma ml2 kurarken aynı sorunla karşılaştık. Umutlandırmak istemem gerçi ama yine bu sayfadan bişeyler yazdık ve kurlumu tamamlamıştık. Ancak resetten sonraki kurlum ekranı açılmıyordu belki 10 - 15 kere denedik ama bir türlü beceremedik. Yabancı forumlarda da bu sorunla ilgili spesifik bir çözüm yok ne yazık ki.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı