Sunrise 4070 özelleştirmeli alınır mı?

39-40 lira bütçesine 4070 super sistem alabiliyorsunuz , tabi soğutucuyuda eklerseniz 40 ın biraz üstüne çıkar. Bütçeniz o civara esneyebilirse diye söylüyorum bilginiz olsun.

Örnek olması için atıyorum anakart 650m seçili ve ekran kartı 4070 super olarak 39 küsura denk geliyor.

veya

Mevcut anakart ile bu bileşenlerle alacağım performans mesela oyun performansı. Benim için en önemli olan şey o. Yazılımcı ya render yapan birisi değilim. Çok bir fark eder mi? Çünkü 4K farka sadece 2 tane M.2 ve 4 RAM slotu evet konfor açısından çok mantıklı ama FPS ve droplara ne kadar katkı sağlacak. Sistem hakkında genel olarak düşünceni merak ediyorum. Ve hani atıyorum Ryzen 7 işlemci aldım. Verim alabilecek miyim ileride?

Verim her türlü alırsın drop filan işlemci ve ekran kartıyla ilgili.

39-40 lira bütçesine 4070 super sistem alabiliyorsunuz , tabi soğutucuyuda eklerseniz 40 ın biraz üstüne çıkar. Bütçeniz o civara esneyebilirse diye söylüyorum bilginiz olsun.

Örnek olması için atıyorum anakart 650m seçili ve ekran kartı 4070 super olarak 39 küsura denk geliyor.

veya

ilk attığınız sisteme baktım , PSU güzel , ama ekran kartı palit kullanılmuış. B650 anakart fakat m serisi. Yani 620m-k arasında bir fark göremedim. Benim için 1 tb depolama ve işlemci soğutucusu çok önemli. Frekansı sürekli yükselen ve alçalan işlemciye sağlam soğutucu takmam lazım. Bütçemi 4-5k aşıyor yine. 2. sistem ise eklemeler ile daha fazla aşıyor.

Bütçe 41 küsür olursa 4070S ile birlikte kaliteli bir sistem dizersiniz. 41k'ya soğutucu da dahil.
Hocam keşke olsa. Ucu ucuna kartla 38.100 tl ye kapattım bu sistemi. Mantıklı upgradeler yaptım. PSU çöptü onu değiştirdim. Depolama alanını 1tb yaptım. 4070 uzun vadede güzel ekran kartı olabileceğini düşünüyorum. İşlemci aynı şekilde şüphem yok. Ama herkes anakart değişsin tarzı yorumlar yapmış. Slot sayısı için değiştirin diyorsanız onun bir önemi yok. Sata ssd takar geçerim. Ya da 32GB ram gayet yeter. Tek şüphem ilerde Ryzen 7 nin sağlam bir işlemcisinde bu sistem nasıl çalışır ?

İlk attığınız sisteme baktım, PSU güzel, ama ekran kartı Palit kullanılmuış. B650 anakart fakat m serisi. Yani 620M-K arasında bir fark göremedim. Benim için 1 TB depolama ve işlemci soğutucusu çok önemli. Frekansı sürekli yükselen ve alçalan işlemciye sağlam soğutucu takmam lazım. Bütçemi 4-5k aşıyor yine. 2. sistem ise eklemeler ile daha fazla aşıyor.

Hocam keşke olsa. Ucu ucuna kartla 38.100 TL'ye kapattım bu sistemi. Mantıklı upgradeler yaptım. PSU çöptü onu değiştirdim. Depolama alanını 1TB yaptım. 4070 uzun vadede güzel ekran kartı olabileceğini düşünüyorum. İşlemci aynı şekilde şüphem yok. Ama herkes anakart değişsin tarzı yorumlar yapmış. Slot sayısı için değiştirin diyorsanız onun bir önemi yok. SATA SSD takar geçerim. Ya da 32 GB RAM gayet yeter. Tek şüphem ileride Ryzen 7'nin sağlam bir işlemcisinde bu sistem nasıl çalışır?

4070 ile 4070 Super ile aralarında neredeyse 8 10 civarı FPS oynamalar oluyor kimi oyunda ben bütçe konusundan sana tavsiye verdim bütçen 50k civarı olsaydı daha güzel bir şey önermek isterdim.

ilk attığınız sisteme baktım , PSU güzel , ama ekran kartı palit kullanılmuış. B650 anakart fakat m serisi. Yani 620m-k arasında bir fark göremedim. Benim için 1 tb depolama ve işlemci soğutucusu çok önemli. Frekansı sürekli yükselen ve alçalan işlemciye sağlam soğutucu takmam lazım. Bütçemi 4-5k aşıyor yine. 2. sistem ise eklemeler ile daha fazla aşıyor.

Hocam keşke olsa. Ucu ucuna kartla 38.100 tl ye kapattım bu sistemi. Mantıklı upgradeler yaptım. PSU çöptü onu değiştirdim. Depolama alanını 1tb yaptım. 4070 uzun vadede güzel ekran kartı olabileceğini düşünüyorum. İşlemci aynı şekilde şüphem yok. Ama herkes anakart değişsin tarzı yorumlar yapmış. Slot sayısı için değiştirin diyorsanız onun bir önemi yok. Sata ssd takar geçerim. Ya da 32GB ram gayet yeter. Tek şüphem ilerde Ryzen 7 nin sağlam bir işlemcisinde bu sistem nasıl çalışır ?
Hocam görüyorum da siz bizden daha çok bilgili gibi konuşuyorsunuz. Piyasada bilginizden kaynaklı onu bunu eklesem 4-5k aşacak diyorsunuz. Sizin isteğiniz ve olmasını istediğiniz özelleştirmeler nedir tek tek söylermisiniz? RAM/SSD vesaire özellikleri.

Ayrıca Palit'i neden kötülediniz onu da anlamadım.

Ekran kartının palit olması neyi değiştiriyor hocam ? Palit çok köklü ve iyi markadır. Ayrıca ilk attığım dediğiniz Kyber 7A ise yanlışınız var, anakartı MSI PRO B650-P Seçiyorsunuz 4 ram slotu mevcut o anakartta. Ayrıca ekran kartı Palit alternatifi olarak İnno3d de seçebiliyorsunuz 4070 Superden bahsediyorum. Bu şekilde 39.900 lira yapıyor. Dediğim gibi 1.500 lirada soğutucuya eklediğinizde 41.400 yapar bütçenizi aştığını biliyorum bilginiz olsun diye söyledim belki zorlama şansınız olur diye.

Geri
Yukarı