Tam Çaplı Bir Strateji Oyunu Önerisi

MetehanKlc

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Tam çaplıdan kastım nedir?: Yani çoğu şeyini ben karar verebileyim. Bir çeşit ülke yönetiyormuşçasına mı desem? Ekonomisinden tutun insanlarının davranışlarına falan. Yani hepsinin olduğu bir oyun yoktur büyük ihtimalle. Ancak demeye çalıştığım detaylı bir strateji oyun oynamak istiyorum. Öneriniz var mı? Teşekkürler

Victoria 2 18-19 yy arasında geçiyor. Ülkeyi her türlü ele alıyor. Ama harita üzerinde bir oyun. Yani TW gibi savaşları sen yönetmeyeceksin. Çok iyi bir periyotta geçiyor. Sanayi atılımları olsun Ülkelerin devrimleri vs . Sanayi askeri ekonomik her şeyi ile beraber çok detaylı bir oyun

Crusader Kings 2 . Orta çağ hanedan oyunu bir nevi. Bu strateji oyunları arasında en detaylı. En ufak hata oyunu felakete sürükler. Aşırı detaylı boğulabilirsin.

Mount Blade Warband oyununu öneririm hem gerçekçi savaşları, hemde dediğin gibi her şeyi sen yönetiyorsun. Ordunda ki askerleri memnun etmez isen ordudan çıkıyorlar. Ayrıca oyunu geliştiren kişiler Türkler.

Europe Universalis 4 der geçerim.
Oyun 1444 yılından baslayip 1880 e kadar gidiyor istersen osmanliyi alıp Viena önünde şehadeti ara istersen ingiltere ile koloniler kur istersen rusya ile orta asyayı ele geçir.Oyun zor bir oyun ama herşeyi sen yapıyorsun.Harita üzerinen oynanıyor.120 den fazla ülke ile oynayabiliyorsun her birinin farkli görevleri var.

Cossack Back To War, kesinlikle öneriyorum size. Win 10'da çalışmıyor haberiniz ola :D Sırf o oyunu oynamak için bazen Win 7 veya Win 8'e geçmek istemişimdir.

Geri
Yukarı