Çözüldü Team Fight Tactics DPC_WATCHDOG_VIOLATION hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

YunusEmreBilgin

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba,
Daha önce Team Fight Tactics oyununu oynarken (Fortnite'ta da maça giriş ekranı epey uzun sürme ve oyun içi düşük ayarlarda da kasılma + mavi ekran hatası) mavi ekran hatası olan DPC_WATCHDOG_VIOLATION hatası alıyordum / hala alıyorum. Bu konu üzerine çözüm için epeyce uğraştık, minidumb dosyaları paylaştım, söylenilenleri yaptım ancak kesin bir çözüme ulaşamadık.

Konu başlığını incelemek isteyenler için: Çözüldü: DPC_WATCHDOG_VIOLATION hatası

Şimdi, konu ile alakalı ilginç bir gelişme yaşadım.

Bahsetmiş olduğum oyunları oynarken arada bir alt+tab yaptığım vakit bu illet hatayı almıyorum. Şimdilik geçici bir çözüm bulduğum için mutluyum ancak benim kesin çözüme ihtiyacım var.

Bu gelişme problemimizi tespit etmemizde bize bir fikir verir mi acaba?

Bu arada güncel minidumb listem: MİNİDUMB - Google Drive (bugün almış olduğum hatanın dosyası da var)

RAM: DDR5 16 GB
SSD: NVMe WD PC SN740 SDDQNQD-512G-1014
Ekran Kartları: Nvidia GeForce RTX 4050 ve Intel (R) UHD Graphics
Anakart: Nitro ANV15-51
İşlemci: 13th Gen Intel(R) Core(TM) i5-13420H 2.10 GHz
İşletim Sistemi: Windows 11 Pro
Marka / Mode: Acer Nitro v15 ANV15-51

Arkadaşlar yardımcı olur musunuz kafayı yicem :(

İMDAT

Son düzenleme:
Chipset driverını güncelleyelim;

Ses kartına dair hatalar var, onu da güncelle;

CPU kaynaklı kod gördüm, herhangi UV işlemi varsa normale al. Driverını güncelleyelim;

Bir de bellekleri Memtest86 ile test et, sorun olabilir aldığın hatayla bağdaşıyor. Yüksek ihtimalle aldığın sorun yazılımsal değil donanımsal, her bir minidump dosyanda farklı EXE tarafından mavi ekran almışsın çünkü normal bir durum değil.

Bir de bellekleri Memtest86 ile test et, sorun olabilir aldığın hatayla bağdaşıyor. Yüksek ihtimalle aldığın sorun yazılımsal değil donanımsal, her bir minidump dosyanda farklı EXE tarafından mavi ekran almışsın çünkü normal bir durum değil.
Ramleri test etmiştim hocam onlar sorunsuz çıktı.

CPU kaynaklı kod gördüm, herhangi UV işlemi varsa normale al. Driverını güncelleyelim;

https://downloadmirror.intel.com/821410/gfx_win_101.5445.exe
UV işlemi nedir bilmiyorum hocam ama bu driverla beraber diğer vermiş olduğunuz driverları da güncelledim. Şimdilik hata alana kadar deneyeceğim bakalım. Hata almazsam da 2-3 güne size güzel haberlerle dönerim umarım.

İlginiz için teşekkürler.

UV işlemi nedir bilmiyorum hocam ama bu driverla beraber diğer vermiş olduğunuz driverları da güncelledim. Şimdilik hata alana kadar deneyeceğim bakalım. Hata almazsam da 2-3 güne size güzel haberlerle dönerim umarım.

Hocam selamlar. Epey uzun bir süre idare etti yaptıklarımız ancak tekrar aynı hatayı aldım.
Yardımlarınızı rica ederim.

Güncel minidump dosyam şudur: 30.04.2024 - MÄ°NÄ°DUMB.dmp

@GFYT Hocam selamlar. Epey uzun bir süre idare etti yaptıklarımız ancak tekrar aynı hatayı aldım.

Hocam selamlar. Epey uzun bir süre idare etti yaptıklarımız ancak tekrar aynı hatayı aldım.

@GFYT

Son düzenleme:
RAM'leri test etmiştim hocam onlar sorunsuz çıktı.

@GFYT

Intel Rapid Storage driverini güncelleyelim, hata kodu var;

DDU ile ekran kartı driverınızı kaldırın WHQL sürümü kurun;

Intel Rapid Storage driverini güncelleyelim, hata kodu var;

DDU ile ekran kartı driverınızı kaldırın WHQL sürümü kurun;

Hocam merhaba,

Bunları da yaptım ancak olmadı.
En son aldığım minidumb: 043024-18859-01.dmp

Bir de bu sefer şöyle bir uyarı çıktı donmadan önce:
WhatsApp Image 2024-04-30 at 18.14.37.jpeg

Dediğim şekilde NVIDIA sürücünüzü DDU ile kaldırıp güncellediniz mi?

MSI Afterburner ve RivaTuner programlarını kaldırın. W11 mi kullanıyorsunuz?
Evet Hocam DDU ile kaldırıp sizin attığınız linkten indirip kurdum.

Afterburner ile rivatuner pcde yüklü değil.

Evet W11 kullanıyorum. Ama W10'da da alıyordum bu hatayı.

Evet hocam DDU ile kaldırıp sizin attığınız linkten indirip kurdum.

Afterburner ile RivaTuner PC'de yüklü değil.

Evet W11 kullanıyorum. Ama Windows 10'da da alıyordum bu hatayı.

Hocam senin cihazında donanımsal bir problem var, ne olduğunu daha çözemedim. Gece beni etiketle, tek tek dosyalarına tekrar bakayım.

Hocam senin cihazında donanımsal bir problem var, ne olduğunu daha çözemedim. Gece beni etiketle, tek tek dosyalarına tekrar bakayım.
Peki hocam, görüşmek üzere.

@GFYT Hocam merhabalar. Gece dosyaları tekrar inceleyecektiniz, onu hatırlatayım dedim.

Bir de bir şey dikkatimi çekti. Bu işlemleri yaptıktan sonra mavi ekran hatasını çok daha geç almaya başladım. Öncesinde oyunun ilk birkaç dakikasında bu hatayı alırdım ama şimdi bazen 1-2 saat sonra aldığım oluyor.

Aynı zamanda bilgisayarımı test etmek için bilgisayarı aldığım günden beri Red Dead Redemption 2 ( yüksek özellik isteyen görsel olarak çok kaliteli bir oyun ) oynuyorum ama bu hatayı vermiyor. Keza Valorant, Counter Strike 2 oyunlarında da bu tarz bir hata almıyorum en yüksek çözünürlükte oynadığım halde.

Son düzenleme:

@GFYT hocam merhaba. Gece dosyaları tekrar inceleyecektiniz, onu hatırlatayım dedim.

Bir de bir şey dikkatimi çekti. Bu işlemleri yaptıktan sonra mavi ekran hatasını çok daha geç almaya başladım. Öncesinde oyunun ilk birkaç dakikasında bu hatayı alırdım ama şimdi bazen 1-2 saat sonra aldığım oluyor.

Aynı zamanda bilgisayarımı test etmek için bilgisayarı aldığım günden beri Red Dead Redemption 2 ( yüksek özellik isteyen görsel olarak çok kaliteli bir oyun ) oynuyorum ama bu hatayı vermiyor. Keza Valorant, Counter-Strike 2 oyunlarında da bu tarz bir hata almıyorum en yüksek çözünürlükte oynadığım halde.

Hangi oyunda alıyorsun peki bu hatayı? Valorant ve Vanguard yazılımı kaynaklı duruyor hatanın sebebi. Riot tabanlı oyunlarda bu tür hatalar alabiliyorsun. Sebebi Windows güncel olmayabilir, güncel olmayan aygıtların olabilir.

Sana önereceğim şey öncelikle bilgisayarında bulunan tüm Riot uygulamalarını kaldır ve baştan kur. Bu esnada mavi ekran alıp almadığını kontrol et.

Ayrıca son zamanlarda USB yolu ile telefona veya harici aygıta bağladın mı bilgisayarını? Telefondan internete bağlandın mı?

Lan driverini güncelleyelim;

Ekran kartının sürücülerini DDU ile kaldırıp WHQL sürümü kurduğunu varsayıp o aşamayı geçiyorum. Yukarıda bahsettiğim gibi sorun bu sıralar çokça karşılaştığım Vanguard ile alakalı duruyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı