Technopat Sosyal, XenForo

Ergin DEMIROGLU

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Samsun
Daha fazla  
Meslek
Mağazacı
Merhaba Arkadaşlar,

Açıkçası forum yazılımı çok beğendim. Ben de amatör bir hobimle alakalı olarak birkaç alan adı satın aldım. Vbullentin ve Phbb ile uzun zamandır amatör olarak uğraşıyorum. Fakat bu kadar fonksiyonel ve kullanışlı olmadıklarını söylemeliyim. Yönetici arkadaşlarımıza sormak istediğim şey lisans haricinde ödemeler yaptınız mı? Aylık veya yıllık ödemeleriniz var mı? Bu konuda herhangi bir eğitimim yok Vbullentin bilgilerim çok eski ama halihazırda Phpbb'nin kurulumunu eklenti yüklemelerini tek başıma yapıp çeşitli modifikasyonlarını yapabiliyorum. Bu sistemi de kurup yönetebilir miyim? Aynen bu şablonda bir forumun bana lisans haricinde bir maliyeti olur mu?

@Ali Güngör @Recep Baltaş

Lisans haricinde ödemeler yaptık evet. Arama motoru eklentisi ve bunun yanında birkaç eklenti daha satın aldık. Lisans yıllık. Ama yıl dolunca tekrar ödeme yapmak zorunda değilsin. Güncellemeleri almak istediğinde tekrar ödüyorsun, yanlışım yoksa.
  • PHPBB tam bir işkence. Bir kişiye yetki vermek için bin takla atmak gerek. Kullandım ve koşarak kaçtım.
  • vBulletin öldü. 4.2.2 kullanıyor olsaydım 1 seneden beri güncelleme bekliyor olacaktım. Xenforo, gelecektir.
Epey forum yazılımına baktım ve sonunda Xenforo'yu seçip adını Sosyal koyduk. Çünkü bu sıradan bir forum yazılımından ziyade gerçekten bir Sosyal platform gibi tasarlanmış. Xenforo 2.0 bekliyoruz şu anda. Hesaplarıma göre Mart 2015 gibi çıkması gerek.

Anlaşıldı. Hiç araştırmaya gerek yok, ben de XenForo alacağım. Uygulama aşamasına geçtiğimde sizden de yardım taleplerim olacak umarım başınızı ağrıtmam. Bu hali ile fazlası ile bana yetecektir. Birşey daha sormak istiyorum. Şimdi araştırırken XenForo için Türkiye destek forumuna denk geldim de, 2.ci elden lisans satanlar var. Bu yasal mıdır? Alsam sorun olur mu? Bu Lisansı farklı domainde kullanabilir miyim? @Recep Baltaş

Anlaşıldı. Hiç araştırmaya gerek yok, ben de XenForo alacağım. Uygulama aşamasına geçtiğimde sizden de yardım taleplerim olacak umarım başınızı ağrıtmam. Bu hali ile fazlası ile bana yetecektir. Birşey daha sormak istiyorum. Şimdi araştırırken XenForo için Türkiye destek forumuna denk geldim de, 2.ci elden lisans satanlar var. Bu yasal mıdır? Alsam sorun olur mu? Bu Lisansı farklı domainde kullanabilir miyim? @Recep Baltaş

Lisansa 2. el gibi bakılmaz. Satan kişi ihtiyacı olmadığı için kenarda boş duracağına ve elden hemen çıkarmak amacıyla şuanki fiyatından daha düşük fiyata verenler var.
Lisans devretmek yasal bununla ilgili bir sorun yaşamassınız ve lisansı sadece bir domainde kullanabilirsiniz.
Son Olarak lisansı resmi site dışından birinden alırken destek ücretinin dolup dolmadığını sorun. Eğer dolmuş ise 40 dolar gibi bir ücret ödeyip güncellemeleri ondan sonra edinebilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Lisansa 2. el gibi bakılmaz satan kişi ihtiyacı olmadığı için kenarda boş duracağına ve elden hemen çıkarmak amacıyla şuanki fiyatından daha düşük fiyata verenler var.
lisans devretmek yasal bununla ilgili bir sorun yaşamassınız ve lisansı sadece bir domainde kullanabilirsiniz.
Son Olarak lisansı resmi site dışından birinden alırken destek ücretinin dolup dolmadığını sorun eğer dolmuş ise 40 dolar gibi bir ücret ödeyip güncellemeleri ondan sonra edinebilirsiniz.
Çok teşekkür ederim. Sağolun..

2. el lisans konusunda sıkıntı yaşayacağınızı zannetmiyorum ancak destek konusunda tam bir bilgim yok.

Anladığıma göre yıllık abone olur gibi alıyorum ve bunu sınırsız kullanabiliyorum, XenForo da buna müsaade ediyor. Ama güncelleme alamıyorum, öyle mi oluyor?

Yeni konular

Geri
Yukarı