Technopat'ın Linux bilgisizliği

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
@Kerem00 Windows hali hazırda SSD üzerine kuruluyken diğer takılı olan HDD üzerine Linux kurulabilir mi? Sorunsuz bir şekilde kullanabilir miyim bu şekilde?

Kolaylıkla kurup sorunsuz kullanabilirsin. Manuel kurulum yapman gerek ama basit.

Sistem UEFI destekliyor. Dual Boot'a ihtiyacım illa ki var mı? SSD öncelik olarak ilk sırada olacağından Windows'un açılmasını istediğimde hiçbir şey yapmayıp Linux'un açılmasını istediğimde F11 ile Boot menüsünden HDD'yi başlatsam.

Bir de donanımlarım Linux için uygun mu bunu nasıl bileceğim?

Bazı ubuntu instlallerlerinde direkt install alongside seçeneği oluyor manuele bile gerek yok aslında.

Sistem UEFI destekliyor. Dual Boot'a ihtiyacım illa ki var mı? SSD öncelik olarak ilk sırada olacağından Windows'un açılmasını istediğimde hiçbir şey yapmayıp Linux'un açılmasını istediğimde F11 ile Boot menüsünden HDD'yi başlatsam.

Bir de donanımlarım Linux için uygun mu bunu nasıl bileceğim?
Olur. Ben harici SSD üzerine kurmuştum. Gerektiğinde takıp Boot menüsünden giriyordum.

Sistem UEFI destekliyor. Dual boot'a ihtiyacım illa ki var mı? SSD öncelik olarak ilk sırada olacağından Windows'un açılmasını istediğimde hiçbir şey yapmayıp GNU/Linux'un açılmasını istediğimde F11 ile Boot menüsünden HDD'yi başlatsam.

Bir de donanımlarım GNU/Linux için uygun mu bunu nasıl bileceğim?
Tam olarak istediğiniz gibi yapabilirsiniz. Ben öyle yapıyordum bir ara. Zaten teknik olarak dual boot sayılmıyor öyle yapınca. GNU/Linux'u UEFI olarak kurduğunuzda "Windows Boot Manager" gibi kendi girdisini oluşturacak.

Tam olarak istediğiniz gibi yapabilirsiniz. Ben öyle yapıyordum bir ara. Zaten teknik olarak Dual Boot sayılmıyor öyle yapınca. GNU/Linux'u UEFI olarak kurduğunuzda "Windows Boot Manager" gibi kendi girdisini oluşturacak.

O zaman Linux Mint denemek istiyorum. Bunu bir ara yapacağım. Teşekkür ederim bilgiler için.

Ekran Görüntüsü 2020-08-06 17-50-01.png

Başkalarının ne kullandığı ya da niye bu? Demesi umrumda değil.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı