Technopat'ın Reklam Yerleşimi ve Optimizasyon Sorunu

408518

Buyrun bu da benden. :D

Sürekli yapacağız, edeceğiz. Ama icraate gelince ilerleme yok.
Daha fazla buralarda durulamayacak sanırım, onu anladım ben.
Yapılacak bakım toplamda maksimum 30 dakika. 30 dakikada PageSpeed'de 85+ çok rahat görülür. Ama ilgilenen yok ki. Tabii sunucu yetişemiyorsa bir şey diyemem. Ama Alexa'da Türkiye çapında ilk 100'deki bir site için sunucu sıkıntı yaratmamalı bence. Şayet tekil 1K kişi siteye girince durum daha da vahimleşiyor.

• Dünyanın tartışmasız en iyi sunucu yazılımını kullanıyoruz ve yazılıma çekirdek bazlı lisans ödüyoruz.
  • Dünyanın en iyi WP önbellek yazılımını kullanıyoruz: En İyi WordPress Önbellek Eklentisi LiteSpeed Hakkında Bilmeniz Gerekenler - Technopat
  • Sitemiz buna ek olarak Cloudflare ile destekleniyor.
  • En güncel veritabanı yazılımını kullanıyoruz.
  • En güncel Wordpress ve Xenforo sürümlerini kullanıyor ve hem bunları hem de eklentilerini güncelliyoruz.
  • En gelişmiş arama endeksleme yazılımını kullanıyor ve düzenli güncelliyoruz.
  • Düzenli veritabanı bakımı yapıyoruz.
  • PHP 7.3 kullanıyoruz, daha günceli yok.
  • GT Metrix ve Google Pagespeed ile düzenli hız kontrolü yapıyoruz.
Bunlarla doğrudan ben ilgileniyorum. Bu bağlamda "icraat yok" lafınız arkası boş bir iddia.

Yeni reklamlar deneme aşamasında ve kullanıcılardan gelen geri dönüşlere göre güncelleniyor. Ayrıca kaldırma rehberlerine de müdahale etmiyoruz gördüğünüz gibi. Bizim sitemizde bizim reklamlarımızı nasıl kaldıracağınızı yazabiliyorsunuz. Mümkün olduğunca demokratik ve uzlaşmacı bir şekilde olaya yaklaşmaya çalışıyoruz. Buna rağmen memnun olmayabilirsiniz tabii ki, sizin tercihiniz. Memnun değilseniz de serbest piyasa olduğundan başka platformlara gitmekte özgürsünüz.

Sevgiler.

• Dünyanın tartışmasız en iyi sunucu yazılımını kullanıyoruz ve yazılıma çekirdek bazlı lisans ödüyoruz.
  • Dünyanın en iyi WP önbellek yazılımını kullanıyoruz: En İyi WordPress Önbellek Eklentisi LiteSpeed Hakkında Bilmeniz Gerekenler - Technopat
  • En güncel Wordpress ve Xenforo sürümlerini kullanıyor ve hem bunları hem de eklentilerini güncelliyoruz.
  • En gelişmiş arama endeksleme yazılımını kullanıyor ve düzenli güncelliyoruz.
  • Düzenli veritabanı bakımı yapıyoruz.
  • PHP 7.3 kullanıyoruz, daha günceli yok.
  • GT Metrix ve Google Pagespeed ile düzenli hız kontrolü yapıyoruz.
Bunlarla doğrudan ben ilgileniyorum. Bu bağlamda "icraat yok" lafınız arkası boş bir iddia.

Yeni reklamlar deneme aşamasında ve kullanıcılardan gelen geri dönüşlere göre güncelleniyor. Ayrıca kaldırma rehberlerine de müdahale etmiyoruz gördüğünüz gibi. Bizim sitemizde bizim reklamlarımızı nasıl kaldıracağınızı yazabiliyorsunuz. Mümkün olduğunca demokratik ve uzlaşmacı bir şekilde olaya yaklaşmaya çalışıyoruz. Buna rağmen memnun olmayabilirsiniz tabii ki, sizin tercihiniz. Memnun değilseniz de serbest piyasa olduğundan başka platformlara gitmekte özgürsünüz.

Sevgiler.
Xbox One S'in Edge'sinden giriyorum akıyor, herhangi bir kasma yok. Elinize sağlık.

Dünyanın tartışmasız en iyi sunucu yazılımını kullanıyoruz ve yazılıma çekirdek bazlı lisans ödüyoruz.
Ben CPanel'den mi bahsettim? CPanel zaten bir performans sıkıntısı yaşatmaz, eğer bakımı düzgün yapılırsa.
Lütfen yapmayın, lütfen. Ben forumdan bahsediyorum. Geçenki mesajınızda da aynısını yaptınız. Ben forum 25 saniyede açılıyor diyorum, siz kalkmış bana WordPress'in A derece aldığını söylüyorsunuz.
PHP 7.3 kullanıyoruz, daha günceli yok.
Bunlar hızlı olması için bir etmen olabilir, ama tek başına bir şey yapamazlar.
GT Metrix ve Google Pagespeed ile düzenli hız kontrolü yapıyoruz.
Demek ki sonuçlara bakmanız yetmiyor.
Bu bağlamda "icraat yok" lafınız arkası boş bir iddia.
Değil.
Bizim sitemizde bizim reklamlarımızı nasıl kaldıracağınızı yazabiliyorsunuz.
Ben yazmıyorum ama yazanlara da hak veriyorum. Böyle bir reklam yerleşiminde zorunluluk gibi bir şey Adblock.
Memnun değilseniz de serbest piyasa olduğundan başka platformlara gitmekte özgürsünüz.
Sizin "rakip" olarak gördüğünüz kendi platformum var zaten, neden başka bir yere gideyim :) Ayrıca bu politikanız (gidene kapı açık) çok yanlış. Daha önce birçok kullanıcınıza da yaptınız. Bence etik değil.
Buraya 3500 kadar mesajla emek vermiş bir üyeniz ve bir zaman da moderatörünüzdüm. O yüzden kolay kolay kopamıyorum. Ancak sitenin durumu gerçekten vahim.
Biliyorum, bu mesajımdan sonra ya da olay daha da ateşlendikten sonra elbette uzun menzilli bir ceza alacağım. Bunu da göze alıyorum. Ama ceza vermenizin kullanıcıların sorunlarına bir çözüm getirmeyecek.

Arkadaşlar anlık 1000, 1500 kişi var ki bunlar zirve değerler değil, ayda 20 milyon sayfa gösterimi ile optimizasyon daha ciddi bir iş. Bazen ufak bir değişiklik çok büyük bir hataya sebep oluyor, bu yüzden geri alıp tekrar denememiz gerekiyor. Ancak bu konuda iyiyiz zira Technopat'ta Downtime çok düşük, site kapalı durmuyor. Devamlı 3 operatör ve 3 ISS üzerinden 6 kanal kontrol yapıyoruz. Yavaşlama gördüğünde uyaran 23+ kişi var her zaman takip eden. Raporlar yönetime geliyor, kaldı ki kendimiz zaten bu platformun kullanıcısıyız. Ne olup bittiğini gözümüz görüyor. Analytics ve loglar üzerinden de trendimizi hem iç, hem dış denetimle görüyoruz.

Erişim yavaşlamalarında bazen Türkiye internetine has durumlar görüyoruz. Servis sağlayıcılardan bazılarının altyapısında sorun olduğunda kimi zaman bizim, kimi zaman başkalarının siteleri çok yavaşlayabiliyor. Bu yüzden erişiminiz yavaşladığında verdiğiniz bilgiler önemli.

Site sahibi olabilirsiniz ancak ölçeğiniz büyüyene kadar ne ile karşılaşacağınıza dair aslında en ufak bir fikriniz yok. Bugün size bu söz kötü niyetli gibi gelebilir ama belki ileride iyi niyetle söylendiğini anlarsınız. Siz kendinizi rakip olarak görebilirsiniz, bu tavırla yaklaşabilirsiniz, bizim için mahsuru yok ancak biz böyle yaklaşmayacağız. Youtube abonelerimizde ilk 10 kişinin 10 milyonun üzerinde abonesi var toplam, onları böyle rakip gözüyle negatif değerlendirmiyorsak emin olun kimseyi ne küçümser ne de kendimize kötü bir rakip gibi görürüz. Yanlış bilgi verirseniz iş değişir, kullanıcıları korumak zorundayız.

Eleştirilerde öneri olması gerekiyor sadece, şunu şöyle yapmalısınız tarzı yaklaşımlar yararlıdır.

Şu an Technopat'ın artı ve eksileri belli, takvimi belli. Her zaman eleştirebilirsiniz, dikkate de alıyoruz.

En altta reklam çıkmamalı. Göze hoş gelmiyor. Sosyal'de reklam olmaması lazım. Ana sayfa ya da tavsiyeler bölümü gibi yerlerde reklamlar olabilir.

Sosyal baya yavaşlıyor yoksa 🤠

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben telefon kısmında çok fazla sorun yaşıyorum. Reklam öyle bir geliyor ki ne sayfa geçiliyor ne bir mesaj yazılıyor. Sayfayı yenilemeden o reklam düzelmiyor. Artık telefondan girmek benim için eziyete dönmüş durumda. Reklamlar çok fazla engel oluyor. Bu da resmi:
Screenshot_2019-06-24-14-12-58.png

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı