Tek modül RAM vs Çift modül RAM

Urien

Kilopat
Daha fazla  
Ben bir sistem topluyordum önceden konu açmıştım. Bu sistemi alacağım. Sizce böyle mi alayım yoksa tek modül olanını mı alayım? Ekran kartı kasa ve güç kaynağı olduğu için koymadım zaten bunu toplama amacımda sistemi tamamlamaktı darboğaz olduğu için. İleride ekran kartını yükselteceğim. Kasam Cooler Master K380 600Watt. Ekran kartı R9 270x 4GB 256 bit. Bütçeye de gelecek olursak, en fazla 2200TL civarı.

Adsız1.png

Çift modül Ram daha performanslıdır. Ancak çok da devasa bir fark yok. 2 Ram slotu olsaydı tek modül alın derdim ancak 4 Ram slotu olduğu için çift modül öneririm.

Skylake işlemcilerde bükülme oluyormuş. Seçtiğin soğutucunun ağırlığını bilmiyorum fakat Cooler Master Hyper 212 Evo ya bakabilirsin.
Hyper 412 PWM ile Hyper 412s arasındaki fark nedir? Birde sinerjiden alacağım için orda Hyper 212 evo yoktu olsaydı onu alacaktım. Ama çoğu yerde izledim de 412 takıyolardı.

Zaten eski konularda da aynı demişler özellikleri istediğinizi alabilirsiniz demişler de ben yinede sorayım dedim. Sanırım ikisi de güzel soğutucu.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı