Tek modül RAM vs Çift modül RAM

Aralarındaki farkı tam olarak bilmiyorum. Yanlış bilgi vermek istemem :)
Tüm sistemi sinerjiden topladıktan sonra soğutucuyu vatan vs. başka yerden alabilirsin. Ben öyle yapmayı düşünüyorum :)

Aralarındaki farkı tam olarak bilmiyorum. Yanlış bilgi vermek istemem :)
Tüm sistemi sinerjiden topladıktan sonra soğutucuyu vatan vs. başka yerden alabilirsin. Ben öyle yapmayı düşünüyorum :)
Alacağım anarkartın biosunu güncelleyecekmiyiz peki MSI da güncelliyorduk ama ASUS da varmı bilmiyorum.

Bildiğim kadarıyla MSI'da da ASUS'da da güncelleme geldiyse güncellenir :)
Kurulumu yaptıktan sonra internet sitesinden son sürümünü indirebilirsin.
Peki güncel olan Windows 10 mu kurayım? Rehberi var ama orda indirirken Windows 10 Pro olarak iniyor ama şuan indirirken Windows 10 olarak iniyor nedeni var mı bunun? Normal pro olmayanı kursam bir sorun olur mu?

Hyper 212 evo yu alma zaten o çok yüksek bir soğutucu kasa da sorun çıkartabilir. Ben önermiyorum onu. Yani beğenmiyorum. :)
Ram olarak bir sıkıntı yapmaz ama en iyisi 4 koldan ramlemektir. Yani mesela şunu düşün aldığın bir 2x8 ram olsun biri bozuldu mu doğrudan 8gb ram çöp olur ama 4x4 le en azından daha ileri dönüşlü bir sistem çıkar ortaya. Ha sen ben ileride 32 gb yapacağım diyosan 8 alman şart. Olur 64 dersen de 16 tek tek almalısın :D

Seçtiği anakart maximum 64GB destekliyor. Anakartta ise 4 slot var 16GB tek modül almasına gerek yok. En fazla 8GB alsa yeter 4x8 yapabilir.
İleride 32 GB yapmayacağım aklımda 2x4 veya tek modül 8GB var büyük ihtimal 2x4 alırım bir sorun çıkmaz herhalde. Soğutucuda hyper 412 PWM alacağım çok olumlu yorumları var. Eğer 16GB yapmak istersem 4x4 yaparım olmaz mı?

Olabilir tabiki 4x4 yapabilirsin. Ama 2x8 de yapabilirsin. Karar senin, maximum 32 yeter diyorsan 4x4 olabilir. RAM'e binen yük 4 RAM'e dağılır. Belki fikrin değişir 64 yapmak istersin problem olabilir.

Olabilir tabiki 4x4 yapabilirsin. Ama 2x8 de yapabilirsin. Karar senin, maximum 32 yeter diyorsan 4x4 olabilir. RAM'e binen yük 4 RAM'e dağılır. Belki fikrin değişir 64 yapmak istersin problem olabilir.
Anladım. İşlemci bükülmez herhalde bazı incelemelerde de ASUS Z170 PRO GAMING, i5 6600K ve Hyper 412 PWN veya 412s kullanıyorlardı.

Bükülme olayı gerçek mi anlamadım yani hyper 212 evo felan kullanan çok ama bükülme olayı kafamı karıştırdı. Sıvı soğutma alsam şunun gibi: Deep Cool Maelstrom 120T Intel &AMD CPU Sıvı Soğutucu
Ama aklımda hala hyper 412 var çünkü kullanan çok gibi tam bilmiyorum ama işlemcinin bükülmesi garip gibi daha önce hiç duymamıştım.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı