Telefonumdan Bilgisayarımı Yönetmek

Regalbeyin

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Telefonumdan teamviewer sayesinde bilgisayarıma bağlanıp oynadığım mmorpg oyundaki pazarımın durumuna bakabiliyorum. Acaba başka bir programla tamamen bilgisayarımı telefonum sayesinde açıp kapayıp istediğimi yapabilir miyim ?

Bilgisayara ilk güç fiziksel olarak açma tuşu ile yapıldığı için kapalı halde açman normal olarak mümkün değil ayrıca PC kapalı halde online olmayacağı için de netten kontrol etme şansın olmaz.

Senin isteğin için ayrı bir sistem gerekir.

Bilgisayara ilk güç fiziksel olarak açma tuşu ile yapıldığı için kapalı halde açman normal olarak mümkün değil ayrıca PC kapalı halde online olmayacağı için de netten kontrol etme şansın olmaz.

Senin isteğin için ayrı bir sistem gerekir.
Yani sorun açmakta. Elbet bir yolu vardır ama o çok profesyonel şeylere giriyor.

Aynen. Digital bir şekilde açılması lazım. Onun için de ilk kumanda edilecek cihaz vs. zor biraz. En iyisi evde biri varsa arayıp açtırmak sonra kendi işini rahat bi şekilde halledersin.

Yani sorun açmakta. Elbet bir yolu vardır ama o çok profesyonel şeylere giriyor.
Aslında basit birkaç yolu var. Zamanında ben yapmıştım. Gerekli olan kullanmadığın bir telefon ve hat. Telefon'un içini açıp hoparlöre giden kabloyu kasanın açma/kapama tuşuna bağlıyorsun. Daha sonra açmak için telefonu kısa bi süre çaldırman yeterli kapatmak için ise biraz uzun çaldırman gerekiyor. Döküman olacaktı bulursam atarım.

Aslında basit birkaç yolu var. Zamanında ben yapmıştım. Gerekli olan kullanmadığın bir telefon ve hat. Telefon'un içini açıp hoparlöre giden kabloyu kasanın açma/kapama tuşuna bağlıyorsun. Daha sonra açmak için telefonu kısa bi süre çaldırman yeterli kapatmak için ise biraz uzun çaldırman gerekiyor. Döküman olacaktı bulursam atarım.
Gerçekten de merak ettim şimdi. Bulursan sevinirim.

Kapatma işlemi için buna gerek yok. Hiç yapamazsan cmd açar "shutdown -s" komutu girersin. Ama açma işlemi için yapılabilir.

Kapatma işlemi için buna gerek yok. Hiç yapamazsan cmd açar "shutdown -s" komutu girersin. Ama açma işlemi için yapılabilir.
Diyelimki bağlantı gitti vs. erişemiyorsun makineye. Bilgisayarın nasıl kapatılacağını bende biliyorum. Uzaktan kapatmak için bağlantı olmadan tek yol bu.

Diyelimki bağlantı gitti vs. erişemiyorsun makineye. Bilgisayarın nasıl kapatılacağını bende biliyorum. Uzaktan kapatmak için bağlantı olmadan tek yol bu.
Evet, o yanını düşünmedim. Ama birde şey daha var. Biz telefonu çaldırıp bilgisayarı açtık. TeamViewer bilgisayarı kendi mi bağlayacak ?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı