Temizlik sonrası bilgisayar açılıyor ama ekran gelmiyor

Ayaz Mutlu

Yoctopat
Daha fazla  
Bilgisayarımın ilk başta tozunu temizledim. Sonra macunu yeniledim fakat taktığımda açtığımda ekran gelmiyordu. Daha önce yaşamış ya da çözmüş biri cevap verebilir mi?

Signal yok check cable diyor fakat monitör ve kablo çalışıyor denedim.

Hocam saçma olacak ama ben videoda gördum denedim oldu mönitör güç kablosunu cıkar 15 sn falan bekle ısıgı sonsün tekrar denesene

Hocam saçma olacak ama ben videoda gördum denedim oldu mönitör güç kablosunu cıkar 15 sn falan bekle ısıgı sonsün tekrar denesene
prizden cıkar

Ediyor ama nasıl geri çekeceğim.

Çekilmez o kalsın öyle :)
Önerilerimi sunuyorum;
Öncelikle işlemcinin pinlerine bir zarar gelmediyse görüntünün gelmemesinin nedeni yüksek ihtimalle RAM'lerden kaynaklı oluyor. Bu durumda;
1- RAM'leri komple söküp bilgisayarı çalıştırın. Ekran hala gelmeyecektir uyarı mesajı alırsınız. Biraz sonra kapatın ve 1'den fazla RAM var ise tek tek takarak bilgisayarı açın ve görüntü almayı bekleyin. Biri olmuyorsa diğer RAM'i yalnız takın ve bunda da aynısını yapın.

2- Daha önce ekran kartına takılı olan görüntü kablonuzu farkında olmadan anakarttaki sokete takıyor olabilisiniz buna dikkat edin.

3- Bakım sırasında işlemciyi çıkardıysanız doğru oturttuğunuza emin olun. Eğer çıkarttıysanız pinlerini kontrol edin. Eğilme vs. durum varsa iş biraz daha zorlaşıyor.

Geri
Yukarı