Termal macun sürülmesine rağmen sistem 87 dereceye ulaşıyor

İ7 4770 çok performanslı olsa da ciddi güç çeken ve kaliteli soğutucu isteyen bir model. İ5 4460 sahibiyim , stok fan ve MX-4 ile kullanıyorum. Bazen bu bile yerinde durmuyor. 70e kadar çıktığı oluyor.

Çok sıkmak da iyi değildir hocam. Diş fırçasına sürdüğmüzün yarısı kadar sürmek en mantıklısı. Yarım nohut kadar yani. Ama eğer ki yayıyorsanız , işlemci üzerinde "X" şekli oluşturup soğutucuyu takmanız daha mantıklı olacaktır.
kasayı açıp yayılmayan yer var mı diye baktım çok az bir yer vardı ve oraya yaydım ardından yine derecesine bakmak için açtım fifayı fakat 6-7 derece düşmüştü 80 dereceydi ortalama ben de güç seçeneklerinden performansını %90'a çektim şu an fifa oynarken max 75 civarı görüyor uygun mudur? (ortalama 65-70)

kasayı açıp yayılmayan yer var mı diye baktım çok az bir yer vardı ve oraya yaydım ardından yine derecesine bakmak için açtım fifayı fakat 6-7 derece düşmüştü 80 dereceydi ortalama ben de güç seçeneklerinden performansını %90'a çektim şu an fifa oynarken max 75 civarı görüyor uygun mudur? (ortalama 65-70)
Fanınız tüzde kaç hızla dönüyor? Soğutucu olarak stok fan mı kullanıyorsunuz , sıvı veya kule tipi mi? Bu sorular önemli hocam. Fanınızda bir problem olup olmadığını anlamaya çalışıyorum.

Fanınız tüzde kaç hızla dönüyor? Soğutucu olarak stok fan mı kullanıyorsunuz , sıvı veya kule tipi mi? Bu sorular önemli hocam. Fanınızda bir problem olup olmadığını anlamaya çalışıyorum.
stok fan kullanıyorum hocam pc işlerini de ayrıntılı bilmediğim için diğerlerini bilmiyorum maalesef

stok fan kullanıyorum hocam pc işlerini de ayrıntılı bilmediğim için diğerlerini bilmiyorum maalesef
Hocam stok fan kullanıyorsanız bu işlemci ile aldığınız sıcaklık gayet doğal. Eğer maddi gücünüz el veriyorsa 600-700 TL' ye bir kule tipi soğutucu alın. Sıcaklıklar 65 dereceye kadar düşer diye düşünüyorum.

tamamdır hocam sağolun
75 derece şuanlık ideal fakat 1 saat üstünde yükte kullanacaksanız , işlemcideki yükü azaltıp 5-10 dakika soğuyup rahatlamasına izin verin. Böyle kullandığınızda hiç bir problem oacağını düşünmüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı