Elektronik ThermalRight İşlemci Soğutucuları

R5 5600 icin Peerless Assassin düşünüyorum ama gereksiz fazla mi olur sizce?
Corsair Carbide Spec RGB kasam var, sığar diye düşünüyorum ama ondan da emin değilim.

R5 5600 icin Peerless Assassin düşünüyorum ama gereksiz fazla mi olur sizce?
Corsair Carbide Spec RGB kasam var, sığar diye düşünüyorum ama ondan da emin değilim.
5600 için gerek yok ama ileride 5800x3D geçmeyi düşünüyorsanız düşünülebilir. Kasanıza uygun görünüyor.

Thermalright Peerless Assassin 120 SE'nin yüksekliği : 155mm
Kasanızın desteklediği yükseklik :
Maximum CPU Cooler Height160

5600 için gerek yok ama ileride 5800x3D geçmeyi düşünüyorsanız düşünülebilir. Kasanıza uygun görünüyor.

Thermalright Peerless Assassin 120 SE'nin yüksekliği: 155mm
Kasanızın desteklediği yükseklik:
Maximum CPU Cooler Height160

100W civarı tüketmeye başladığında yeterli olmuyor ki.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Link atmanıza gerek yok. Kullanmakta olduğum 5600; 130W çekiyor ve 4 borulu soğutucu, yeterince soğutsa bile çok fazla gürültü yapıyor. Yeterli değil derken konuda belirtilen ürünü kastetmedim.
5600 için bu ürüne gerek yok demişsiniz, buna istinaden yazdım. Yani gerek var.

Link atmanıza gerek yok. Kullanmakta olduğun 5600, 130W çekiyor ve 4 borulu soğutucu, yeterince soğutsa bile çok fazla gürültü yapıyor. Yeterli değil derken konuda belirtilen ürünü kastetmedim.
5600 için bu ürüne gerek yok demişsiniz, buna istinaden yazdım. Yani gerek var.
Evet, 5600 için bu bütçeyi ayırmanın gerek olduğunu düşünmüyorum. Bütçen vardır o ayrı, AG400 ve hatta id-cooling se-214-xt ile bile 5600'ü çok rahat kullanırsın. Bunlar Thermalright'ın rakibi bile olamazlar. Rakipleri AK620, NH-15 vs. Ses konusuna gelecek olursak bu kasa izolasyonuna ve kişiye göre değişir. Seni rahatsız eden db bana vızıltı gelebilir. Bunu almaya gücü yetenler için tabii ki iyi olur daha soğuk, sessiz çalışır ve işlemcinin çıkabileceği kapasiteyi zorlayabilirsin ama AG400 ve id-cooling se-214-xt ile de soğutabilirken direk Thermalright'a gerek var demek bence doğru değil. Size de saygı duyuyorum, 5600 için soğutucu isteyenlere siz direk Thermalright ve rakipleri olan AK620, NH-15 vs. gibi öneriler yapabilirsiniz. Çok fazla konuyu dağıtmayalım bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı