Elektronik Thermalright Peerless Assassin 120 SE 1069 TL

Kaç watt TDP de test edilmiş.. işlemciyi yeni aldım sorun var mı bilemiyorum..benzer
İşlemcisi olan arkadaslar sonuçları paylasirlarsa emin oluruz
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
5600x'te kaç watt olduğunu göstermemiş video'da ama Ryzen 9 7900x 185W 92 derece vermiş burada.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bunda da Ryzen 9 5900x 195W 78 derece vermiş.

Ürünü aldım, takarken Ram'in biriyle kesişti pervaneyi biraz yukarı takmak zorunda kaldım, hadi ölçü kısmı benim hatam onu geçiyorum fakat elektrik süpürgesi gibi ses çıkarıyor PC, önceden stok fanla böyle değildi.

Ürünü aldım, takarken Ram'in biriyle kesişti pervaneyi biraz yukarı takmak zorunda kaldım, hadi ölçü kısmı benim hatam onu geçiyorum fakat elektrik süpürgesi gibi ses çıkarıyor PC, önceden stok fanla böyle değildi.
Son devirde tabiki ses çıkarması doğal..fan ayarlarından rpm yi dusurdugunuzde ses mes kalmıyor (800 devirlerde)
Fury beast ram ile kullanıyorum fan yükseltmeye gerek kalmadı..

Son devirde tabiki ses çıkarması doğal..fan ayarlarından rpm yi dusurdugunuzde ses mes kalmıyor (800 devirlerde)
Fury beast ram ile kullanıyorum fan yükseltmeye gerek kalmadı..
Hocam bilgisayarı açar açmaz sesli zaten fan hızını kendisi otomatik ayarlıyor, ekstra düşürülebiliyor muyuz ve zararı olur mu?

Hocam bilgisayarı açar açmaz sesli zaten fan hızını kendisi otomatik ayarlıyor, ekstra düşürülebiliyor muyuz ve zararı olur mu?
Biostan fan hızını düşürün..zararı olmaz ..stres testi yapın 800 rpm de sıcaklık çok yüksekse , 1000-1100 rpm ye cekin

Ek bilgi fanlar 3 pin olduğu için biostan DC kontrolü seçmeniz gerekiyor..4 pin seciliyse , son hızda dönmeye devam eder

130w civarı güç çeken 5600 kullanıyorum, 4 borulu soğutucu ile 80 de sabitleniyor. Bence sizinkinin başka bir şeyi var.
Ryzen master ile ayar yaptığımda 140 w 86 derece gördüm.. (eski soğutucu ile 100)
Master programını sildim..sadece biostan pbo+cbo ayarını yaptım..
Son durumda Max TDP 116-118w sıcaklık 80-82 derece prime95 smalest + occt power test değerlerim

Son ayarlarda TDP asla 120w i geçmedi..
Cinebench 23r de hız 4.65ghz iken prime95 te allcore 4.5ghz üstüne çıkmıyor

Prime95 te allcore 4.65 veya üzeri alabiliyor musunuz ?

Biostan fan hızını düşürün..zararı olmaz ..stres testi yapın 800 rpm de sıcaklık çok yüksekse , 1000-1100 rpm ye cekin

Ek bilgi fanlar 3 pin olduğu için biostan DC kontrolü seçmeniz gerekiyor..4 pin seciliyse , son hızda dönmeye devam eder
Hocam detaylandırabilir miyiz? Öncelikle MSI Afterburner ile son ayara getirince devasa sesli çalışıyor(bu aşamada kasadaki diğer fanları da etkilediği için ses yükseliyor olabilir bilmiyorum hangisinden ses geliyor), Bios'da nasıl yaparız ve DC yapınca sorun olur mu? Yani yine kendisi hızı ayarlamaya devam eder mi kısacası ben sıcaklığa göre fan ayarlama işlerinden çok anlamıyorum o yüzden otomatik olması en iyi benim için.

35 mm fanın altında boşluk olması lazım RAM'iniz bundan yüksekte olduğundan fanı yukarı takmak zorunda kalmışsınızdır.

Hocam detaylandırabilir miyiz? Öncelikle MSI Afterburner ile son ayara getirince devasa sesli çalışıyor(bu aşamada kasadaki diğer fanları da etkilediği için ses yükseliyor olabilir bilmiyorum hangisinden ses geliyor), Bios'da nasıl yaparız ve DC yapınca sorun olur mu? Yani yine kendisi hızı ayarlamaya devam eder mi kısacası ben sıcaklığa göre fan ayarlama işlerinden çok anlamıyorum o yüzden otomatik olması en iyi benim için.
Son ayar zaten sesli %50-60 a alıp deneyin..
Biostan yaparsanız açılır acilmaz fan ayarı devreye girer. Afterburner ise Windows açıldıktan sonra devreye girer..bu süre zarfında son hızda gürültülü çalışmaya devam eder.
Biosu biraz kurcalayin..fan kontrol menüsünden DC yi secin. menü resmini çekip paylaşırsanız hız sıcaklık ayarı konusunda yardımcı oluruz

Geri
Yukarı