Thermalright Phantom Spirit 120 vs TR Peerless Assassin 120

görkemyy

Decapat
Daha fazla  
İşlemcim İ5 12400F, biliyorum bu soğutucular bu işlemci için baya üst seviye lakin almışken ya ömürlük, yada üst-çok üst seviye performans almak istiyorum. Hangisi daha iyi? Fiyatı önemsiz, satan yeri buldum ikiside aynı fiyat. Önerilerinizi ve bilgilerinizi bekliyorum, herkese iyi geceler dilerim. Ayrıca videoda bakınca Spirit hem daha sessiz hemde 1 derece daha serin çalıştırıyor ama, Spirit'in anakarta bağlanmasını sağlayan plaka plastikmiş, bu herhangi sorun yaratır mı? Assassin'in o braketi hangi maddeden yapılmış bakamadım ama bilmiyorum, sorun yaratır mı?

@pawEn
Ki yazmış bile.

Bu arkadaş biliyordur, genelde forumda Thermalright öneriyorlar. Eskiden Arctic 34 favoriydi hatta tek geçerlilikti desem yalan olmaz, kimse aksi birşey söyleyemiyordu😅

Phantom Spirit 120 SE. Dediğiniz gibi farklar var. Al geç sıkıntı çıkartmaz bir sürü montaj videosu var.
Montajı ben yapmayacağım. PC'yi vatandan aldık oraya götürüp montajlatmalarını isteyecektim, tanıdıklar var.

O malzeme yapıları kafamı darladı sadece. İleride sorun olur mu olmaz mı diye. Yoksa direkt seçip alırdım. Yorumlar için sağolun devamını bekliyorum.

İşlemcim İ5 12400F, biliyorum bu soğutucular bu işlemci için baya üst seviye lakin almışken ya ömürlük, yada üst-çok üst seviye performans almak istiyorum. Hangisi daha iyi? Fiyatı önemsiz, satan yeri buldum ikiside aynı fiyat. Önerilerinizi ve bilgilerinizi bekliyorum, herkese iyi geceler dilerim. Ayrıca videoda bakınca Spirit hem daha sessiz hemde 1 derece daha serin çalıştırıyor ama, Spirit'in anakarta bağlanmasını sağlayan plaka plastikmiş, bu herhangi sorun yaratır mı? Assassin'in o braketi hangi maddeden yapılmış bakamadım ama bilmiyorum, sorun yaratır mı?
Normalde hangisi daha ucuzsa o derim çünkü fark yok ama ikiside aynı fiyat Spirit bir tık daha iyi soğutuyor ve daha sessiz.

@pawEn
Ki yazmış bile.

Bu arkadaş biliyordur, genelde forumda Thermalright öneriyorlar. Eskiden Arctic 34 favoriydi hatta tek geçerlilikti desem yalan olmaz, kimse aksi birşey söyleyemiyordu😅

Koyunun olmadığı yerdeki keçiydi Arctic 34. Zamanında da kimse gönül rahatlığıyla önermedi aslında. İşlemcilerin yüzeyini adam gibi örtemiyordu, soğutucu bloğu mühendislik felaketiydi. Tüm esprisi üzerindeki iyi basınç uygulayabilen fanlarıydı.

Sonra SE-224-XT çıktı 34 gündemden düştü.

O plastik dediğim yer, anakartın arkası kasanın yan tarafına denk gelen kısma takılan braketmiş, ben ön tarafa takılıyor sanmıştım... Kusuruma bakmayın. Yine de herhangi bir sorun olur mu? Hem ileride hem de kullanımda.

O plastik dediğim yer, anakartın arkası kasanın yan tarafına denk gelen kısma takılan braketmiş, ben ön tarafa takılıyor sanmıştım... Kusuruma bakmayın. Yine de herhangi bir sorun olur mu? Hem ileride hem de kullanımda.

Hava soğutmalar tamamen düz mantık aletler. Olacak maksimum şey fan bozulur, alır takarsınız. Gerisi düz metal.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı